Majú mykózy v tehotenstve vplyv na pôrod?

gulka2010
13. aug 2019

Žienky tie čo ste si tým už prešli predchádzajúce tehotenstvá. Celé tehotenstvo ma trápia mykozy, naozaj stále čipky, pár dní pokoj a takto dookola. K tomu mám aj streptokoka vzdy pozitívneho. No už som si viac menej zvykla, že takto fungujem, radšej čipky ako ohroziť bábätko nejakým zápalom. No ide mi o samotný pôrod. Bojím sa, že to tam bude viac oslabené, že sa veľmi potrhám, že tým že toľko čipiek, toľko tých baktérii zlých tam mám, že to bude celé zlé. Malo to u vás nejaký vplyv na pôrod, ak ste si tým tiež prešli? Ďakujem

ruzasipova
13. aug 2019

@gulka2010 Nemalo. Teda, ja som mala druhy porod bez potrhania a tiez som mala mykozy cele tehotenstvo.

evkamotka
13. aug 2019

Potrhana som nebola, praveze len 4 kozmeticke stehy, bez nastrihu. Vacsi problem bol ten, ze mi kvoli tym zapalom a oslabeniu v 34tt predcasne praskla voda a rodila som teda zial predcasne...

wewe4
13. aug 2019

Mykozy som mala iba ku koncu tehu a potrhana som bola dosť. Ale to nebude tým..

monika_mm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
23javane
20. feb 2020

@gulka2010 dobrý deň už máte po pôrode? Ako ste to zvládli ja mám ten istý problém s som z toho na nervy už ani sladké nejem snažím sa dodržiavať stravu a nič nepomáha 😞dakujem za odpoved lucia

gulka2010
autor
20. feb 2020

@23javane áno už mám 5 mesačného drobca. Dva dni pred pôrodom som ešte malá čipky, celé tehotenstvo nonstop, ja som z toho bola na nervy, fakt jedny čipky dobrala, pár dní pokoj a zase odznova. Ale čipky som si dávala vždy, proste radšej čipky ako si spôsobiť nejaký silný zápal alebo uškodiť bábätku. A pri pôrode nič, vôbec to bábätku neuškodilo, porodila som a po mykozach ani stopy. 🙂

23javane
20. feb 2020

@gulka2010 dakujem pekne za info a ake cipky ste ucivali ak sa smiem opytat a inak gratulujem k drobcovi 🙂

gulka2010
autor
20. feb 2020

@23javane kadejaké, fakt asi všetky čo existovali, mne ich predpisovala doktorka, vždy som si pýtala, prípadne volala nech mi pošle recept, a striedala som, gynazol, macmiror, atď, už neviem názvy všetkých.

23javane
20. feb 2020

@gulka2010 dakujem pekne veď mne tiež vždy niečí dá a GYNAZOL je zatiaľ najlepšie ale ako píšete prejde mi to a zas po týždni čo som douzivala liek tak sa to vracia 😞

11zuzanka11
16. mar 2020

Ja som si dávala z Čiech gynocaps u nás je to ako nové gynophilus a vylepšené lebo len raz za 4dni sa dava aj dlhodobo a preventívne a ta to toľko neobtazuje ako ostane každý deň si vkladať a nevyteka len trosku prvý deň a potom vôbec lebo sa ti vstrebe do sliznice. Vyskúšaj a napis ako zabralo sama som zvedala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre