Malé bruško v 38. týždni a bábo nepriberá

nika1502
10. júl 2014

Mate niektora skusenosti s tym, ze ste si ista ze vase miminko pribralo a zrazu zistite ze ma menej ako pred dvoma tyzdnami? 😖

monicm
10. júl 2014

@nika1502 ale ved tieto merania a váženia sú len orientačné a rozdiely môžu byť pol kila hore-dolu,takže by som sa tým veľmi netrápila.najmä ak lekár nerobí paniku,ale len to oznámil medzi rečou

nika1502
autor
10. júl 2014

@monicm strasne dlho to meral. boze ja mam strach.. prve tehu mi tiez nevyslo dobre... teda nasledky po porode s drobcom.....

ttctwins
10. júl 2014

@nika1502 - trvaj zajtra na premerani, ak vyslo este menej, ako pred tym, mali by ho vybrat, asi ho uz placenta dostatocne nevyzivuje alebo ma nebodaj uzol v pupocnej snure 😖

monicm
10. júl 2014

@nika1502 a povedal,že niečo nie je v poriadku?dlho merať mohol aj preto,že sa bábo hmýrilo.mne to tiež tak raz vyšlo,až sa smial,že asi ho ani nepomeria 😉 ale verím,že ak si už raz mala problémy,tak sa ich bojíš,neboj,určite sa bábo nezmenšuje,aspoň ja som o tom nepočula,možno by mohlo niečo schudnúť,ale tak si tesne pred pôrodom,keby bol problém,tak ťa pošle rovno do nemocnice.

nika1502
autor
10. júl 2014

@monicm keby ho vybrali tak ma sancu normalne zit aj ked ho uz nevyzivujem ? 😖

monicm
10. júl 2014

@nika1502 ved si už v termíne.ak máš nejaké pochybnosti,zavolaj mu zajtra,nech ti to objasní,prípadne za ním zájdi osobne a nechaj si všetko riadne vysvetliť,my môžeme všetko len hádať,on má všetko zapísané v karte

ttctwins
10. júl 2014

@nika1502 - uz mas v brusku normalne donosene babo, uz by v 38-mom tyzdni vobec nebolo brane ako predcasniatko takze ak uz neni dobre zivene v brusku sup von a papat mamino mliecko ;) Stale lepsie, ako keby sa takto tesne pred porodom ma este nieco stat.

vejula
10. júl 2014

@nika1502 robil ti prietoky? Ak ma podozrenie, že placenta nevyživuje, nech ti urobi prietoky aby videl ako je babo vyživované.

bahira1962012
10. júl 2014

@nika1502 ja už potom čím som si prešla by som trvala na poriadnom vyšetrení a ukončení tehotenstva,ako tu píšu mamičky 😔 po mojich skúsenostiach a už cakám tretie,by som nečakala 🙄

nika1502
autor
10. júl 2014

@bahira1962012 co sa stalo?

katarinamarkova
10. júl 2014

ak sudis podla sona - je len orientacne a x dokotorov ti podla sona povie x rozmerov - vlastna skusenost, ak nemas ine problemy a velkost sa extremne nelisi, nestresuj sa 🙂
co sa velkosti bruska tyka, aj som pri provm aj v deviatom mesiaci obliekla normalne nohavice, len gombik som nosila rozopnuty 🙂
- ak by bol niekde problem tak by to hadam aj doktor odporucal riesit, nie???

samantha185
10. júl 2014

ja som rodila normalne v 38 tyzdni 🙂 takze sa nemusis bat ked pojde von🙂

katrinka8
10. júl 2014

@nika1502 - ahoj, ak Ti doktor nic na to nepovedal, tak asi to je v poriadku. Tie rozmery su len orientacne, kedze sa babatko hybe, neda sa to dobre pomerat. Mne napr. pri syncekovi povedal, ze vyzera, ze to bude taky drobcek mensi (2 tyzdne pred porodom meral, vraj tak okolo 3 kg bude mat), tak som sa potesila, lebo dcerka bola velka (54 cm a 3.750g) a syncek sa narodil 52 cm a 3.750 g 😀 - no, hej, taky "mensi drobcek" 😀

zuzi0110
10. júl 2014

@nika1502 Pokiaľ viem ja tak na ultrazvuku sa vyživovanie dieťaťa zistuje cez prietoky pupočníka a kontroluje sa stav placenty a čírosť plodovej vody. Váha dieťaťa sa nedá presne zmerať.

lucka1789
10. júl 2014

Ahoj tie merania su orientacne a nedrz sa ich viem podla seba ja som rodila v 39tt a v 38tt ked porodíš bude vsetko ok neboj sa napriklad u mňa to bolo takto bola som naporadni 12.decembra doktor mi povedal po premerani malej ze bude mat 2800 g co som bola prekvapena lebo som ani brucho velke nemala 14decembra som skonncila v nemocnici s blestami 17steho som bola na sone doktorka mi povedala ze mala bude mat 2600g a 18 decembra sa mi mala narodila a mala 2380g je aj bola v poriadku ziadny inkubator po 5tich dnoch sme isli domov 🙂 🙂

nika1502
autor
11. júl 2014

@lucka1789 fuuuu dik za povzbudive slova :D fakt som potrebovala pocut aj nieco taketo :D diiiiikkkk normalne sa uz usmievam 🙂

lucka1789
11. júl 2014

@nika1502 som rada že som ta upokojila a tvoje obavy zmizli 🙂 🙂 😉

mimasimi
11. júl 2014

@nika1502 Ja tiež tak ... 🙂. Malá mala len 2,5kg, a keďže potom priebierala, žiaden inkubátor a šli sme domov ... 🙂

seahorse27
12. júl 2014

Si uz v takom stadiu tehotenstva, ze babo sa moze kludne narodit, ma uz vsetko vyvivnute. Keby lekari usudili, ze mu uz v brusku nie je dobre, ze nema dobru vyzuvu cez pupocnik alebo je problem s placentou, vyvolaju ti porod hned. Ked bude babo uz na svete, tak to dozenie...

ajanaka
12. júl 2014

toto nepochopim..kazda zena vie ze moze rodit od 37 tyzdna teda mala by to vediet a stale su dokola otazky som v 37,38 ..a babo atd.

melanka21
12. júl 2014

Neber to vazne, mne 5 minut pred porodom tvrdili, ze mala sa narodi s vahou priblizne 2700 g a narodila sa s vahou 3390 g 🙂 tak ako ti pisali, ak uz placenta nevyzivuje lekar by to sam mal vediet a to tehotenstvo ukoncit, ale tak asi si niesu isty lebo sami vedia, ze to meranie je od veci 🙂 drzte sa a 38 tt je uz pripraveny na porod 🙂 takze sa urcite neboj aj keby prisiel na svet teraz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre