Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mali ste niektorá vysoké riziko Trisomie 13?

bbeatka123
11. júl 2019

Ahojte mamicky, idem si po vas zufala po radu, skusenosti. Mali ste niektora vysoke riziko T13? Nam vyslo 1:80, vsetky ostatne vysledky su ok. Co s tym? Moze to byt falosne pozitivne? Idem na geneticke vysetrenie o 5 dni ale mna to neistota asi zozerie. Prosim, ak mate dobru ci zlu skusenost, podelte sa.

bbeatka123
autor
11. júl 2019

Stale vaham co spravit, kym mi da napr Holan termin mozno uz bude tyzden po amnio, to uz budu len 2 tyzdne rozdiel medzi skoro naisto vsetky gen. vady alebo "len morfo" co stale nie je dost..
@lenca 3, ako si nakoniec dopadla? 😞 ake si mala cisla T18?

lenca3
11. júl 2019

@bbeatka123 ja som podstupila kyret kedze som to mala potvrdene od 3 lekarov ze sa jesna od edwardsona... Neviem ti presne napisat ako mi vychadzali vysledky ale boli mizerne aj ked spociatku si aj Grochal myslel ze to je down nakoniec to bola este horsia choroba...

bbeatka123
autor
11. júl 2019

@lenca3 Je mi to velmi luto :( cim dalej tym viac si myslim, ze ked to uz raz je na papieri, bude to aj pravda, ze to len tak pre nic za nic nie je a som z toho mimo

lenca3
11. júl 2019

@bbeatka123 neviem ako sa rozhodnes, ale skus verit... Este nic nieje stratene... Ja uz ked som to mala od 3 lekarov na papieri tak az vtedy som uverila ze je to naozaj... Fakt ja byt tebou skusim to morfo sono aj amnio a uz potom sa rozhodni tak ako ty sama uznas za vhodne. Ja viem ze je to hrozne na psychiku, ale bud silna a urob vsetko co sa bude dat a hlavne skus mysliet pozitivne ze vsetko bude ozaj dobre.

miadi
11. júl 2019

@bbeatka123 ale ty nemas este nic na papieri tie tie udaje su zatial štatisticke šance nie diagnoza. 1:80 znamena ze jedno z 80 drobcekov s takymi hodnotami ako mas ty mà ten geneticky problem. Cize je ovela vacsia sanca ze male je ok.

malicka_mysicka
12. júl 2019

@bbeatka123 ahoj, ja som mala pozitivny screening na DS, podobne riziko, bola som na genetike(uplne v pohode vysetrenie, boli velmi prijemni) a hned na gentike mi zobrali krv na trisomy a poslali do medirexu, amnio mi neodporucal gyndos lebo som mala hematom pri plodovom vajci. 1:80 nie je vysoke riziko, je to len zvysene riziko. Ale aj ja som si pravdaze poplakala. Vsetko dobre dopadlo, mam krasneho zdraveho synceka. Tripple testy su nepresne a vyberaju len zeny so zvysenym rizikom. Tak bud silna a drzim Ti palce

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@malicka_mysicka Dakujem pekne za povzbudzujuce slova. Kde a kedy si bola na genetike? Bodaj by sa k tomu postavili aj ti na Am. namesti tak, ze ma poslu do medirexu....ale ja chvalabohu take zdravotne komplikacie ako si mala ty nemam, takze asi ma poslu na amnio. Ale uz som si povedala, ze sa to skusim vydrzat, to cakanie, do utorka co bude na genetike a 3 tyzdne po amnio, zvladnem to, musim (ak ked dovtedy si to asi este 100 rozmyslim ze kam)

maca2017
12. júl 2019

@bbeatka123 Mne vyšiel T18 pri Trisomy testoch. Screening mi lekár ani nerobil, keďže som si dala spraviť Trisomy. Bola som aj u Grochala v 12tt, kde zistil zvýšené NT 3,6. Takže smer genetika Americké námestie, odber plodovej vody, výsledky do 3dni, potvrdený Edwards 😕😕😕

malicka_mysicka
12. júl 2019

@bbeatka123 ano, aj ja som bola tam na americkom, doktori su profici a odporucia ti, co je pre teba a mimi najlepsie 🙂 hlavne nestresuj privelmi kym nic nie je potvrdene a mysli pozitivne, babatko vsetko citi

silesias
12. júl 2019

@bbeatka123 ja som mala ešte horší výsledok 1:69 a na genetike som stretla babu mala 1:3 nakoniec sme boli obe na amnio a obom sa nám narodili zdravé deticky. V zahraničí sa už tripple nerobia pretože vôbec niesu presne len na 50%
Viem že sa budeš tomu sa nedá vyhnut, kopec z nás si tým preslo. Ale verím že máš zdravé dieťatko.

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@silesias Dakujem, ja kolisem uplne psychicky, jednu minutu verim, ze bude vsetko ok, v druhej uz zas, ze sa musim pripravit na najhorsie. A to su mala T13 ci nieco ine? Lebo, co fakt vkuse citam, ked mas T21 to sa veelmi casto myli, o T13 skoro nikto nepise ako dopadol, v podstate viem len o jednej pani co sem pisala, ze to bolo ok

miadi
12. júl 2019

@bbeatka123 ty to furt nechapeš že toto este nie je diagnoza. To su len štatisticke šance Ono sa to technicky nikdy nemyli Lebo nehovoria ze to mà. Ale ze tam to riziko je. Mala by si byt optimisticka koli malemu nech je vse ok v brusku. Ja som mala 1:2 to je 50-50% sanca ze by bol zdravy a strasne som nechcela verit zeby nebol. 1:80 musis brat tak ze je ok kym ti nepovedia z diagnostickeho vyšetrenia opak.

mamcotka
12. júl 2019

Ja som mala Trizomiu 18 ku 1:11 a Trizomiu 13 ku 1:18 a podstúpila som odber choriových klkov v 12 týždni ktorá potvrdila tu Trizomiu 18. Čakala som dvojičky a to choré aj zomrelo.

silesias
12. júl 2019

@bbeatka123 ja som mala T21 ale myslím že je to jedno. Je sa čudujem že to ešte stále na sk nezakazali. Nakoľko sú naozaj nepresné chod na amnio a budeš kľudná

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@ mamcotka - velmi ma to mrzi.
@miadi - uz si asi zasluzim facku, vsak...uvedomujem si, len kazda minuta mi pride ako cela vecnost a kym prejde mesiac ked uz hadam budem vediet na com som, ten mi bude asi pripadat ako 10 rokov. Ale musim byt silna, len psychika je blba vec ktora to kazi...
@ silesias - pojdem na amnio, uz som rozhodnuta, nebola by som asi kludna cele teho len po amnio aj ked sa toho neskutocne bojim (mam skutocnu fobiu z ihiel)

miadi
12. júl 2019

@bbeatka123 mne to nemusi vysvetlovat viem ake to je Ta neistota. Teraz mam nervy. Ten mesiac co som cakala na amnio a stale dufala ze bude ok hoci mi geneticka povedala ze v mojom pripade uz nie je otazka ci je babo zdrave ale ktore z tych 2trisomy mà. A teraz cakam rainbow baby a aj ked mam uz historiu DS tak sanca ze sa to bude opakovat je len 1% tak sa bojim nechcela by som to znovu zažit. A bola som na DNA teste vcera mi mali povedat vysledky a volali ze sa to nedalo dopracovat k vysledku..obcas sa to stava. Mohla byt ludska chyba v labaku. 2t som na to cakala ze konecne budem mat klud a teraz som na navsteve na SK u mami a domov letim o 2t a zas na krv opakovat test a zas cakat este mesiac. Hnet druhy den ako doletim este budu robit NT utz to uz budem 14tt +1den este to stiham. Trochu ma ukludnilo ked volala geneticka ze test co sme robili s mm krvny nase DNA je normalne a nemame to v genoch . Su to strasne stresy Ale treba stym bojovat a verit ze vsetko bude ok . Proste si povedz ze sa nebudes trapit dopredu Ale az ked ti povedia z amnio ze ten problem tam naozaj je. Proste musis byt stastna aj nasilu uzivat si teho aj ked je to tazke.

gloria31
12. júl 2019

@bbeatka123 ja som bola na amniocenteze lebo pre moju hrubú vrstvu tuku na bruchu by takéto morfosono nebolo na 100 %. Prvé výsledky boli do 3dni,vtedy mi DS a rastep neurálnej trubice vyvrátili a povedali ze budem mat chlapca. Tie výsledky po 3dnoch ti vyvratia alebo potvrdia tie hodnoty co ti boli namerané zvýšené. Potom pre ostatné výsledky som išla osobne 3tyz+1den po amniocenteze. A tam sa robia už len skúmania na všetky ostatné špecifické a veľmi málo sa vyskytujúce syndromy a ochorenia.

miadi
12. júl 2019

@bbeatka123 amnio sa neboj mne ho Teda nerobili Lebo najprv pozreli maleho na utz a nebilo mu srdiecko. Ta ihla vyzera hrozne tak sa radsej nepozeraj zatvor oci. Trva to iba chvilku a potom budes mat konecne klud a istotu ze babatko je ok a bude ti hnet lepsie. Dovtedy sa na to snaz nemysliet urob si busy program nech mas aj ine myslienky ako toto. Aj cas rychlejsie ubehne pri vselijakych aktivitach.

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@miadi - muselo som googlit co je rainbow baby 🙂 Ale uz viem a neskutocne velmi ti drzim palce aby bolo vsetko v tom najlepsom poriadku a urcite mi daj vediet ked budes mat vysledky. Snazim sa byt busy v praci ale pramalo sa viem sustredit...no skusam to dalej
@gloria 31 - aha, ja som si myslela, ze tsi zvolis bud vysledky do 3 dni a zaplatis 300 e alebo pockas 3 tyzdne, nevedela som, ze sa to da nejak kombinovat?

zabka1987
12. júl 2019

Chod na tu amnio, píšem tiež žiaľ z vlastnej skúsenosti. Mne vyšiel prvý test na dawn 1:60, druhý 1:16 a amnio potvrdila ešte horšie. Co najviac ľutujem, že ma tak dlho ťahali až do 22tt. Bábätko nemalo žiadnu šancu na život 😪

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@zabka1987 je mi to velmi luto :( ked pises prvy a druhy test - myslis tym, ze uz v prvom trimestri ti vysli zle vysledky a tripple test v 2. trimestri ti to potvrdilo este nizsimi cislami?

zabka1987
12. júl 2019

@bbeatka123 áno takto 😊 no bohužiaľ sa stávajú aj takéto veci a to mam doma 3 zdravé deti, toto sú žiaľ len veľké náhody

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@zabka1987 aj ja mam chlapceka, v marci mal 3 roky. Snazim sa to brat tak, ze uz mam byt za co vdacna, no uz sa tesil na braceka a sice viem, ze casom zabudne ak to zle dopadne, ale ta myslienka mi trha srdce.

zabka1987
12. júl 2019

@bbeatka123 moje deti malého spomínajú denne 😪 a už je tomu skoro 10mes

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@zabka1987 😲😢

miadi
12. júl 2019

@bbeatka123 dakujem aj ja tebe. V robote to nie je ono skus aj po praci stretavat sa s kamoskami rodinou cez vikend niekde s muzom na vylet aj ked na to stale budes v podvedomi mysliet, aspon ten cas ubehne rychlejsie. 💗a Keby doslo k najhorsiemu to tiez zvladnes a raz budes mat zdrave babatko. No Dufam ze vsetko bude v poriadku popripade najdu vdaka amnio nejaky liecitelny problem na ktory je dobre byt pripraveny u novorodenca.

zabka1987
12. júl 2019

@bbeatka123 nemusí to byť vôbec u teba, treba veriť 🙏💕 držím palčeky aby všetko dobre dopadlo

kulumulu123
12. júl 2019

@bbeatka123 ak si z ba Dr cunderlik v horskom parku je rovnako dobry ako grochal velmi mily empaticky Dr ja som u neho Bola sestricky su super za Sono sa plati ja som Bola kvoli syndromu miznuceho dvojcata platila som okolo 30 EUR, ale ak tam zavolas a povies o co ide sestricka ti povie presne cenu. Dr mi odpovedal na mojich milion otazok bez toho aby som mala pocit ze ho zatazujem je fakt super a ozaj odbornik ☺

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@kulumulu123 Uvazvujem ist aspon na nejake sono, ale otazne je, kedy budu mat volny termin. Jasne, treba zavolat, ale ja mam take zle skusenosti s neskutocne arogantnym zdravotnickym personalom, ze az

princka2
12. júl 2019

Ja som tiez preplakala cele to obdobie, mala som DS 1:6. Na amnio som nesla, dala som trisomy test a bola som u Dr. Grochala (som z NR), a vsetko je ok, mam zdravu dcerku. Tolko stresu co som prezila ani opisat sa to neda. V Martine mi nasiel termin do tyzdna, aj to len tak pomedzi objednanych, velmi mily doktor. @bbeatka123