Mali ste niektorá vysoké riziko Trisomie 13?

bbeatka123
11. júl 2019

Ahojte mamicky, idem si po vas zufala po radu, skusenosti. Mali ste niektora vysoke riziko T13? Nam vyslo 1:80, vsetky ostatne vysledky su ok. Co s tym? Moze to byt falosne pozitivne? Idem na geneticke vysetrenie o 5 dni ale mna to neistota asi zozerie. Prosim, ak mate dobru ci zlu skusenost, podelte sa.

kulumulu123
12. júl 2019

@bbeatka123 mne Dali termin do tyzdna ale zalezi kolko je tam akurat nahlaseny!ch bab.... A u Dr cunderlika rozhodne nie je nikto arogantny od upratovacky az po lekara vsetci su super ak si ho das do vyhladavaca najdes stovky recenzii a ani jedina nema co I Len naznak akejkolvek arogancie z ich strany.... Inak ti poradit neviem take je to na tvojom rozhodnuti co urobis....

derdia
12. júl 2019

@bbeatka123 choď na genetiku....1:80 znamená,že máš šancu jedna k 80 že tvoje dieťa bude mať tú chorobu....najskôr nejaký dobrý odborník ako napr grochal ti povie hneď...ako ste na tom...

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@princka2 Grochal je mimo do 19.7 takze budem si musiet najst inu alternativu. Mozem sa ta opytat, preco si nesla na amnio ale na trisomy a sono ano? Bala si sa rizika?

rozovykon
12. júl 2019

Mne z triple testu vyšlo riziko na dawna 1:40 a mam zdravú dcérku, ale bola som na zrýchlenej amnio pre pokoj v dusi.

zabka1987
12. júl 2019

@bbeatka123 skus zavolať aj slezakovi, on je z ba. Ja idem teraz na sono tam lebo grochal ma dovolenku keď mi treba kuk to prvé morfo

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@rozovykon Ahoj, a vies, ze to zrychlene amnio ti pozera len tie najcastejsie trizomie? Cize to z daleka nie je 100% - ja som nad tym uvazovala, ale nemala by som ten pokoj na dusi, je to ako precitat 4/5 knihy a nevediet koniec

daduska8111
12. júl 2019

@bbeatka123 Ahoj, mňa takto držali v neistote pred 4 rokmi. Mne vyšlo 1:250 a strašila ma gyndoška, že dieťa nemusí dožiť 25 týždeň, že bude mať veľkúhlavu atd... ale, že to mi preto taká hodnota vyšla, lebo im to hneď ukáže podľa tabuľky veku matky... čím staršia žena, tým nižšia hodnota.. a to som mala 34 rokov. Neboj sa, ako tu písali ženy, stačil rozdiel pár dní a hodnoty kade tade... nakoniec problém bol, no iba v tom, že som mala zlé prietoky, takže babmulka sa narodila malilinká 2300g... no vykojila som ju, všetko ok, rozbiehame sa so zdokonaľovaním rozprávania v škôlke, lebo niektoré slová komolí... inak papkácik, mentálne aj fyzicky ok 🙂 držím palce 🙂

gloria31
12. júl 2019

@bbeatka123 neplatila som nič. Automaticky mi po 3dnoch od odberu volali výsledok prvý. Pred tam som bola na genetike na tom Americkom nám. a odtiaľ mi aj tie prve výsledky volali a tam potom po zvyšné výsledky išla tam

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@daduska8111 A 1:250 si mala T21 alebo 13? Lebo ak teba strasila s T13 co mam povedat ja...

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@gloria31 prosim ta, vies mi presne napisat, co bolo na tej genetike?

gloria31
12. júl 2019

@bbeatka123 vysetrovali co sa nachádza z chorôb v mojej rodine a v rodine môjho partnera.

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@gloria31 Hovorila si aj o nejakych vysledkoch z genetiky, to bola len ta anamneza, nic viac?

daduska8111
12. júl 2019

@bbeatka123 aha... myslím, že to bola 21... ale hneď , že nech sa neľakám, že sú to len tabuľky, nakoľko som mala už 34... doma pozriem presne, mám všetko uložene 🙂

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@daduska8111 mala si vysoke cislo, keby som mala aj ja take, bola by som kludnejsia 🙂

princka2
12. júl 2019

@bbeatka123 hej, prislo mi to riskantne, aj ked sa hovori, ze predsa to robia odbornici. no nebala som sa toho, ze oni pochybia, ale tych inych rizik, co urcite vies

bbeatka123
autor
12. júl 2019

No takze pisala som do medirexu a toto je odpoved - tak baby, ake to moze byt vazne, ked mi odmietnu trisomy?!

Poslala som im ziadost o odber aj s mojim vysledkami a hla odpoved:

Predbežne to nevyzerá, že by bol Trisomy test (alebo akýkoľvek iný podobný)

pre Vás vhodnejší ako vyšetrenie zo vzorky plodovej vody odobratej amniocentézou

rozovykon
12. júl 2019

@bbeatka123 ano vedela prioritne ma zaujimal down, ale bolo to vsetko take rychle a v strese pri druhom tehu som si nedala nic a dufala ze vsetko bude ok. A tiez bolo 🙂

zabka1987
12. júl 2019

@bbeatka123 preto je vhodnejší lebo keby zle vyjde aj trisomy musíš ísť aj tak aj na odber plodovej vody. Odber plodovej vody nie je nič hrozné, čím skôr ideš tým lepšie.

princka2
12. júl 2019

@bbeatka123 tak potom, ides do toho teda

bbeatka123
autor
12. júl 2019

Mna len zarazilo, ze na mne nechcu zarobit...ved baby s ovela horsimi vysledkami isli na trisomy a nepovedali im ze nechod....ako toto uz je hadam klinec do mojej rakvy, fakt

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@princka2 Ja som chcela ist do toho tak ci tak, trisomy som chcela kvoli vlastnej psychike kym budem cakat na amnio, niekto asi hore nechce, aby som zbytocne platila :(

zabka1987
12. júl 2019

@bbeatka123 ja som mala z amnio výsledky za 3dni pracovné

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@zabka1987 stale nechapem, pisu, ze 3 tyzdne, 3 dni ked zaplatis 300e a to ti neda komplet obraz len tie najcastejsie vady. ale co uz, po genetike v utorok hned volam niekam na amnio do BA

zabka1987
12. júl 2019

@bbeatka123 ja som nič neplatila a 3dni. Pri takýchto výsledkoch sa asi neplatí podľa mňa

gloria31
12. júl 2019

@bbeatka123 ja som bola v Ružinove. Z toho amerického z tej genetiky ma tam hneď poslali. Bola som na genetike v pondelok hneď som išla do Ružinova. V utorok príjem a v stredu mi to robili tu amniocentezu. A tiež v stredu ma poobede po cca3 hod. pustili domov. Robili mi to 22.5. A prvé výsledky my volalili 27.5. A ďalšie výsledky som išla si osobne 13.6.

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@gloria31 v utorok prijem? To znamena, ze si ta tam nechali do stredy? A prve vysledky su o com? Co ti povedia?

bbeatka123
autor
12. júl 2019

Volal mi genetik z Medirexu a uplne nas zabil s manzelom, hovoril ze bud je geneticky problem alebo placenta nevyzivuje babo, ci uz mam dieta a ze no, to sa stava...ako keby uz mal v rukach vysledky, absolutne nas odpisal, ako by sme ziadnu sancu na zdrave dieta nemali. 😢

gloria31
12. júl 2019

@bbeatka123 prvé výsledky boli T13, dá, Edwards ov a ja som mala AFP 1:70

bbeatka123
autor
12. júl 2019

@gloria31 ok, takze to co nam vyslo zle sa mozeme dozvediet uz do par dni, to je dobre. Zle je, ako s nami hovoril ten genetik, neviem sa z toho spamatat

gloria31
12. júl 2019

@bbeatka123 hovorím ti chod možno na genetiku na to Americké námestie a keď ti odporučia amniocentezu, alebo ten poriadnejsie morfologicke sono chod. V Bratislave je mudr cunderlik a v Martine je mudr Grochala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre