• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

14. apríla 2013 
@evajanova ak maš ten zub v takom stave,že ho treba vytiahnut,tak kludne Ti možu dat anestezu a extrahovat....ak nie je uplne v dezolatnom stave a dal by sa ešte zachranit,tak Ti ho aspon prevrtaju a vypustia hnis,pripadne tam daju nejaku umrtvujucu vložku....radšej ist teraz ako z porodnice :wink: a nastanu ešte nejake dalšie komplikacie/vznikol by nejaky zapal,a museli by sa dat antibiotika/,čo by nebolo vhodne ak sa chystaš kojit...držim palce :wink:
19. júl 2011 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mozu by trhat koren v 5.mesiaci? velmi sa bojim aby to drobcovi neuskodilo :unamused: kazdy ma od toho odhovara ale moja zubarka na tom trva..pritom to tam mam uz s pol roka...vobec ma to neboli a najradsej by som to nechala az po porode :unamused:
19. júl 2011 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neuskodi teraz je na to pravý cas
19. júl 2011 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka suhlasim s drzubok neuskodi, ja som tuzobne cakala na koniec 12tt a hned zubarovi. Vyberali mi koren zubu, odstranili "sarapatu" a parada, neviem ci je to tym no okamzite sa citim lepsie a odvtedy ma nebolela ani hlava!
Nenechavaj to po porode, bude z toho katastrofa!!! ver mi, viem co hovorim/pisem :unamused: a na september mam dalsie 2 terminy
19. júl 2011 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybenka79 lenze mna to vobec neboli a ani nikdy nebolelo a myslim ze tych par mesiacov by to este mohlo pockat :unamused: ked ja sa toho aj dost bojim....a injekciu na umrtvenie mi mozu dat nie?
19. júl 2011 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka ved o to ide ze teraz neboli teraz je ho nejjednoduchsie vybrat. ak dojde ku komplikaciam v 7 8 9 mesiaci - vtedy je to neprijemnejsie.- anesteza moze byt samozrejme. platí ze takto sa predíjde problémom
19. júl 2011 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka jasne ze s injekciou :slight_smile: ja by som inak tam ani nesadla. Je to na tebe, ale zvaz to co pise @drzubok !!!!!!
nezabudaj, ze cele telo sa v tehu sprava inak, vsetko je ine!!! a nie zbytocne aj sucastou tehu by mala byt aj zubarska prehliadka, babenko si z tvojho tela veeeeeela berie vratane vapnika a pod.
19. júl 2011 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka len pekne naber odvahu a daj si to vytrhnut,ako vravi drzubok,tym padom sa vyhneš pripadnym komplikaciam a nebudeš musiet tento problem riešit neskor,kedy by to už bolo horšie
19. júl 2011 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybenka79 prehliadka a hlavne návsteva dent.hygienicky-. o vapnik tu nejde - su tu iné mechanizmy preco po tehotenstve a pocas neho maju niektoré zeny problémy
19. júl 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@drzubok u nas je teraz ina situacia ako v prvom tehu :slight_smile: syn miluje umyvanie zubkov a mama musi tiez spolu :slight_smile: tak po kazdom jedle sa umyvaju zubky a uprimne je to celkom fajn :grinning:
ja som bola medzi tymi problemovymi...tak teraz davam veeelky pozor
19. júl 2011 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a stretli ste sa niekdo s 9 kazmy počas tehu?mne sa strašne dokazili zuby mám 3 diery,2 zuby múdrosti a ževraj dalšie 4 navyše
20. júl 2011 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gubcikova Ano,ja. Mne našiel zubár 8kazov! Hlavne,že ma zuby neboleli vôbec,to som išla len nech mi kukne či je všetko OK. :grinning: 6už mám hotových,2 čakajú-z toho jeden je tak zle na tom,že mi musí vytiahnuť nerv a urobiť výplň koreňov?,asi,keď mi to začal vravieť,tak som už ani nevnímala,reku božinku,to čo bude robiť...Zatial mi len vyčistil kanáliky a dal liečivú vložku. :unamused: A zatial mi vždy dal aj injekciu,aby ma to nebolelo,hoci mi len kazy opravoval...Je to síce súkromník,všetko si u neho hradím,preto som bola prekvapená,keď som tu niekde čítala,že injekcie sa nedávajú na lokálne umŕtvenie...
20. júl 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ita78 juj vypln korena mi ani nespominaj :frowning2: nehorazna bolest teda aspon u mna :confounded:
20. júl 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka A dali ti injekciu? Aj tak to bolelo? :frowning2:
20. júl 2011 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ita78 injekciu mi nedali, nevedela som ze mi ju bude treba...najviac ma boleli tie ihli co mi pchala az do korena :frowning2: a ta vypln sa robi na 3x
20. júl 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka No,tak snáď s injekciou to bude menej bolestivé. Teda ak mi ten zub nevytrhne ešte skôr,lebo ma pobolieva.Robil mi s ním len včera-čistil kanáliky a dal liečivú vložku ,tak dúfam,že prestane.Nerada by som ho trhala. :frowning2:
20. júl 2011 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mna to caka uz tretíkrat a robili mi to aj v tehu s injekciou:(
20. júl 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaelafiladelfiova A bolelo to aj s injekciou?
20. júl 2011 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ita78 nie to mi robili 5 zub na pravej strane nebolelo nic ale ked mi robili 1 pred tromi rokmi bolelo ma to aj s injekciou a teraz ma to caka asi tiez lebo som opuchla nad jednotkami mám tam take tvrde pod nosom uplbe ale zuby nebolia tak neviem aa moj zubar dovolenku....
20. júl 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslite ze moze vzniknut problem ak mam 2 mrtve zuby - su osetrene, vyplnene korenove kanaliky, vobec nebolia,
len mi obvodacka zistila zvysenu sedimentaciu a napadlo ma ci to nemoze byt z toho nakolko ostatne vysetrenia su negativne.mate daktora mrtvy zub a korunku na nom?
20. okt 2011 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moze sa davat injekcia v tehu? lebo mne jeden zubar dal a druha zubarka povedala, ze sa to nesmie. Ale tak ja netusim teraz vobec. Mam kaz a caka ma zubar, ale tak nechcem trpiet viac ako je treba :slight_smile:
20. okt 2011 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellit mne v tehu trhala dva zuby mudrosti, davala mi injekciu, ktorá neohrozí tehu a je aj pre ludí s vysokym tlakom :slight_smile: drobec je zdravý a čiperný :grinning: :grinning:
4. nov 2011 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
tak moje 3 tehu a zuby teda davaju poriadne zabrat :unamused: . Uz som bola u zubarky pred 3 tyzdnami kde mi tahali spodnu 8 a ak neprejde budu musiet aj hornu
Lenze mna bolia akoby dasna, alebo krcky alebo ja neviem. Dasna mi nekrvacaju, zatial. Do 2:30 som nespala az som si nakoniec dala o 2:30 Paralen inak by som nespala vobec
Ako vlastne bolia citlive dasna/ krcky, stale ci len ked pijete studene/ teple ... Teraz netusim ci ma moze boliet kazdy druhy zub alebo je to tymi dasnami.
Na preventivku mam ist az 20.11 a dovtedy to nevydrzim
25. okt 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@surviver Ahojky a vedela by si povedat aj preco sa nemozu trhat zuby v 2-3 mes a v 7-8 mes? Ja som v 32tt (8.mes) a od dasna sa mi nalomil zub, ktory mam uz dlhsie nefunkcny, cely deravy, ledva drzi pokope, kyve sa a treba ho vybrat... Ako velmi to moze uskodit? Prosim ta, mas nejake znalosti ohladom tohto?
11. apr 2013 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mata.g ,ahoj,robím na zubnej ambulancii,do tretieho mesiaca sa nemôže veľmi pichať injekcia,pretože hrozí potrat,ale teraz už aj na onjekciách a letáčikoch normálne píšu,že sa niektoré injekcie ako Supracain v tehu a v období dojčenia môžu kludne pichnúť... ćo s atýka vyššieho štádiu tehotenstva,ak je to nutné picháme injekciu,tento Supracain ....Mesiac pred pôrodom je otázny bo návšteva zubára a zákrok môže vyvolať predčasný pôrod, toto nám vravia na prednáškach....zo skúseností za 7 rokov praxe sme mali tehulky mamičky,ktoríé mali tiež problémy so zúbkami na konci tehu,doki im aspon zúbok zavložkoval, porodili a ked malo bábo dáke 3 mesiačiky prišli---- skús sa spýtať tvojho zubára,myslím,že by ti vedel pomôcť,držkaj sa... Len to neodkladaj :slight_smile:
14. apr 2013 o 00:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pocas tehotenstva mi zubar odkladal vyberanie nervu a extrakciu osmicky az do tretieho trimestra. myslim, ze v 7-8 mesiaci teho mi to robil v jeden den. potom este pocas dojcenia som absolvovala jednu paradnu resekciu zubnych korenov, cize da sa... bez nasledkov na obetiach.
@mata.g
14. apr 2013 o 00:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajdarax Dakujem velmi pekne. Fungovat so zlomenou korunkou na patke bolo narocne, stale sa mi kyvala pri kazdom pohybe. Moja zubarka mi nakoniec zamrazila korienok a tu korunku vysklbla.. Dalo sa to vydrzat a teraz mam pokoj :slight_smile: Este by mi mali vytiahnut korienky, vraj v 9.mesiaci, ale ja by som to nechala radsej az na obdobie po porode...
14. apr 2013 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok