Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

surviver
19. júl 2011

@evajanova ak maš ten zub v takom stave,že ho treba vytiahnut,tak kludne Ti možu dat anestezu a extrahovat....ak nie je uplne v dezolatnom stave a dal by sa ešte zachranit,tak Ti ho aspon prevrtaju a vypustia hnis,pripadne tam daju nejaku umrtvujucu vložku....radšej ist teraz ako z porodnice 😉 a nastanu ešte nejake dalšie komplikacie/vznikol by nejaky zapal,a museli by sa dat antibiotika/,čo by nebolo vhodne ak sa chystaš kojit...držim palce 😉

solinkarka
19. júl 2011

Mozu by trhat koren v 5.mesiaci? velmi sa bojim aby to drobcovi neuskodilo 😒 kazdy ma od toho odhovara ale moja zubarka na tom trva..pritom to tam mam uz s pol roka...vobec ma to neboli a najradsej by som to nechala az po porode 😒

drzubok
19. júl 2011

neuskodi teraz je na to pravý cas

rybenka79
19. júl 2011

@solinkarka suhlasim s drzubok neuskodi, ja som tuzobne cakala na koniec 12tt a hned zubarovi. Vyberali mi koren zubu, odstranili "sarapatu" a parada, neviem ci je to tym no okamzite sa citim lepsie a odvtedy ma nebolela ani hlava!
Nenechavaj to po porode, bude z toho katastrofa!!! ver mi, viem co hovorim/pisem 😒 a na september mam dalsie 2 terminy

solinkarka
19. júl 2011

@rybenka79 lenze mna to vobec neboli a ani nikdy nebolelo a myslim ze tych par mesiacov by to este mohlo pockat 😒 ked ja sa toho aj dost bojim....a injekciu na umrtvenie mi mozu dat nie?

drzubok
19. júl 2011

@solinkarka ved o to ide ze teraz neboli teraz je ho nejjednoduchsie vybrat. ak dojde ku komplikaciam v 7 8 9 mesiaci - vtedy je to neprijemnejsie.- anesteza moze byt samozrejme. platí ze takto sa predíjde problémom

rybenka79
19. júl 2011

@solinkarka jasne ze s injekciou 🙂 ja by som inak tam ani nesadla. Je to na tebe, ale zvaz to co pise @drzubok !!!!!!
nezabudaj, ze cele telo sa v tehu sprava inak, vsetko je ine!!! a nie zbytocne aj sucastou tehu by mala byt aj zubarska prehliadka, babenko si z tvojho tela veeeeeela berie vratane vapnika a pod.

surviver
19. júl 2011

@solinkarka len pekne naber odvahu a daj si to vytrhnut,ako vravi drzubok,tym padom sa vyhneš pripadnym komplikaciam a nebudeš musiet tento problem riešit neskor,kedy by to už bolo horšie

drzubok
19. júl 2011

@rybenka79 prehliadka a hlavne návsteva dent.hygienicky-. o vapnik tu nejde - su tu iné mechanizmy preco po tehotenstve a pocas neho maju niektoré zeny problémy

rybenka79
19. júl 2011

@drzubok u nas je teraz ina situacia ako v prvom tehu 🙂 syn miluje umyvanie zubkov a mama musi tiez spolu 🙂 tak po kazdom jedle sa umyvaju zubky a uprimne je to celkom fajn 😀
ja som bola medzi tymi problemovymi...tak teraz davam veeelky pozor

gubcikova
20. júl 2011

a stretli ste sa niekdo s 9 kazmy počas tehu?mne sa strašne dokazili zuby mám 3 diery,2 zuby múdrosti a ževraj dalšie 4 navyše

ita78
20. júl 2011

@gubcikova Ano,ja. Mne našiel zubár 8kazov! Hlavne,že ma zuby neboleli vôbec,to som išla len nech mi kukne či je všetko OK. 😀 6už mám hotových,2 čakajú-z toho jeden je tak zle na tom,že mi musí vytiahnuť nerv a urobiť výplň koreňov?,asi,keď mi to začal vravieť,tak som už ani nevnímala,reku božinku,to čo bude robiť...Zatial mi len vyčistil kanáliky a dal liečivú vložku. 😒 A zatial mi vždy dal aj injekciu,aby ma to nebolelo,hoci mi len kazy opravoval...Je to síce súkromník,všetko si u neho hradím,preto som bola prekvapená,keď som tu niekde čítala,že injekcie sa nedávajú na lokálne umŕtvenie...

solinkarka
20. júl 2011

@ita78 juj vypln korena mi ani nespominaj ☹ nehorazna bolest teda aspon u mna 😖

ita78
20. júl 2011

@solinkarka A dali ti injekciu? Aj tak to bolelo? ☹

solinkarka
20. júl 2011

@ita78 injekciu mi nedali, nevedela som ze mi ju bude treba...najviac ma boleli tie ihli co mi pchala az do korena ☹ a ta vypln sa robi na 3x

ita78
20. júl 2011

@solinkarka No,tak snáď s injekciou to bude menej bolestivé. Teda ak mi ten zub nevytrhne ešte skôr,lebo ma pobolieva.Robil mi s ním len včera-čistil kanáliky a dal liečivú vložku ,tak dúfam,že prestane.Nerada by som ho trhala. ☹

michaelafiladelfiova
20. júl 2011

Mna to caka uz tretíkrat a robili mi to aj v tehu s injekciou:(

ita78
20. júl 2011

@michaelafiladelfiova A bolelo to aj s injekciou?

michaelafiladelfiova
20. júl 2011

@ita78 nie to mi robili 5 zub na pravej strane nebolelo nic ale ked mi robili 1 pred tromi rokmi bolelo ma to aj s injekciou a teraz ma to caka asi tiez lebo som opuchla nad jednotkami mám tam take tvrde pod nosom uplbe ale zuby nebolia tak neviem aa moj zubar dovolenku....

jajka78
20. okt 2011

myslite ze moze vzniknut problem ak mam 2 mrtve zuby - su osetrene, vyplnene korenove kanaliky, vobec nebolia,
len mi obvodacka zistila zvysenu sedimentaciu a napadlo ma ci to nemoze byt z toho nakolko ostatne vysetrenia su negativne.mate daktora mrtvy zub a korunku na nom?

ellit
20. okt 2011

moze sa davat injekcia v tehu? lebo mne jeden zubar dal a druha zubarka povedala, ze sa to nesmie. Ale tak ja netusim teraz vobec. Mam kaz a caka ma zubar, ale tak nechcem trpiet viac ako je treba 🙂

tanika5
4. nov 2011

@ellit mne v tehu trhala dva zuby mudrosti, davala mi injekciu, ktorá neohrozí tehu a je aj pre ludí s vysokym tlakom 🙂 drobec je zdravý a čiperný 😀 😀

michalag
25. okt 2012

Ahojte
tak moje 3 tehu a zuby teda davaju poriadne zabrat 😒 . Uz som bola u zubarky pred 3 tyzdnami kde mi tahali spodnu 8 a ak neprejde budu musiet aj hornu
Lenze mna bolia akoby dasna, alebo krcky alebo ja neviem. Dasna mi nekrvacaju, zatial. Do 2:30 som nespala az som si nakoniec dala o 2:30 Paralen inak by som nespala vobec
Ako vlastne bolia citlive dasna/ krcky, stale ci len ked pijete studene/ teple ... Teraz netusim ci ma moze boliet kazdy druhy zub alebo je to tymi dasnami.
Na preventivku mam ist az 20.11 a dovtedy to nevydrzim

mata.g
11. apr 2013

@surviver Ahojky a vedela by si povedat aj preco sa nemozu trhat zuby v 2-3 mes a v 7-8 mes? Ja som v 32tt (8.mes) a od dasna sa mi nalomil zub, ktory mam uz dlhsie nefunkcny, cely deravy, ledva drzi pokope, kyve sa a treba ho vybrat... Ako velmi to moze uskodit? Prosim ta, mas nejake znalosti ohladom tohto?

dajdarax
13. apr 2013

@mata.g ,ahoj,robím na zubnej ambulancii,do tretieho mesiaca sa nemôže veľmi pichať injekcia,pretože hrozí potrat,ale teraz už aj na onjekciách a letáčikoch normálne píšu,že sa niektoré injekcie ako Supracain v tehu a v období dojčenia môžu kludne pichnúť... ćo s atýka vyššieho štádiu tehotenstva,ak je to nutné picháme injekciu,tento Supracain ....Mesiac pred pôrodom je otázny bo návšteva zubára a zákrok môže vyvolať predčasný pôrod, toto nám vravia na prednáškach....zo skúseností za 7 rokov praxe sme mali tehulky mamičky,ktoríé mali tiež problémy so zúbkami na konci tehu,doki im aspon zúbok zavložkoval, porodili a ked malo bábo dáke 3 mesiačiky prišli---- skús sa spýtať tvojho zubára,myslím,že by ti vedel pomôcť,držkaj sa... Len to neodkladaj 🙂

maca_p
13. apr 2013

pocas tehotenstva mi zubar odkladal vyberanie nervu a extrakciu osmicky az do tretieho trimestra. myslim, ze v 7-8 mesiaci teho mi to robil v jeden den. potom este pocas dojcenia som absolvovala jednu paradnu resekciu zubnych korenov, cize da sa... bez nasledkov na obetiach.
@mata.g

mata.g
14. apr 2013

@dajdarax Dakujem velmi pekne. Fungovat so zlomenou korunkou na patke bolo narocne, stale sa mi kyvala pri kazdom pohybe. Moja zubarka mi nakoniec zamrazila korienok a tu korunku vysklbla.. Dalo sa to vydrzat a teraz mam pokoj 🙂 Este by mi mali vytiahnut korienky, vraj v 9.mesiaci, ale ja by som to nechala radsej az na obdobie po porode...

katika1811
30. sep 2019

@zuz11 ahoj ja som sla ako bolestivy pripad k zubarovi..niesom tehu ale vravela som ze uz planujeme druhe aby vedel co si moze dovolit... nakoniec mi vyberal nerv ale opichal mi len zub takou pistolou a vobec nic nebolelo akurat vravel ze rtg sa robi az v druhom trimestri aj to je namne..cize uvidim ak sa nahodou zadari poradim sa s lekarkou.. no zacal ma trapit dalsi kaz mam boli ma len ked nieco tam vojde aj to nieje strasna bolest .. zubarka ma do stredy dovolenku tak chchem sa objednat aby mi to cim skor urobila :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre