Mám podpísať reverz?

erikababula
9. nov 2014

Ahoj maminy lezim na rizikovom nemam ziadne tazkosti ale mam velmi znizene trombocyti do porodu mi zostava 6tyzd.no chcela by som ist domov uz 5dni somnou nic nerobia.aky je vas nazor?neviem co mam robit.

bonaqa2013
9. nov 2014

Ak nemáš doma deti, tak si len kúpiť krížovky, knihy, časopisy a pekne krásne čakať v nemocnici. može sa doma niečo stať a potom sa budeš darmo sťažovať. Možno ťa časom pustia.

ammellia
9. nov 2014

Pytaj sa lekarov, ake su rizika, co sa da sledovat ambulantne,... ja ti rozumiem, tiez by ma tam mohlo drbnut.

janinah
9. nov 2014

ak by si začala rodiť s tým minimom trombocytov,tak budeš dosť krvácať,zrejme preto si tam,aby si bola hneď pod dozorom..však sa pýtaj lekárov,my nemôžeme rozhodnúť za teba...

erikababula
autor
9. nov 2014

Doma mam 4rocnu dcerku caka ma este kopu papierovaciek rada by som sla domov si to aspon povybavovat....ale tak dakujem vam velmi pekne.

velkacica
9. nov 2014

naháňajú lôžkodni kvôli poisťovni, to je teraz "in"

oladuna
9. nov 2014

@erikababula zjavne si ta tam nechavaju na pozorovanie lebo ak by sa ti stav zhorsil ked budes doma tak mozno by nezachranili dietatko.snaz sa mysliet na to podstatne - ze ho uz coskoro uvidis.rozhodne by som sa nepytala ist domov. Vyspi sa tam trochu lebo ked sa narodi tak sa uz viac nevyspis 😀

oladuna
9. nov 2014

@erikababula a zabudla som dodat, ze s takym rizikovym mnozstvom trombocitov asi rodit normalne nebudes moct.iba ak sa to zdvihne smerom nahor.vyzera to na cisarsky pod narkozou.drzim palceky ze vsetko dobre dopadne pre vas oboch

erikababula
autor
9. nov 2014

@oladuna no ja mam trombocyti 10 takze nic moc dufam ze zajtra sa to zlepsi no teda uvidime podla vysledkov dakujem velmi pekne🙂

jalucija
9. nov 2014

nahodou by sa cosi prihodilo a neodpustila by si si to nikdy. Ale uplne ta chapem, ja tiez lezim, treti tyzden, davaju mi lieky, ktore som uzivala aj doma ale uz ma nechcu pustit vraj.. 😒

erikababula
autor
9. nov 2014

@jalucija no ja tiez tomu neverim moc ze by ma pustili ale tak uvidime vysledky zajtra.vsak prave toto je to ze keby sa volaco stalo doma nikdy by som si to neodpustila.

evakva
9. nov 2014

@erikababula Ja som bola tiež v nemocnici - málo trombocytov + placenta praevia. Trombocitov som mala 90-100. Keď som však začala krvácať, klesli na polovicu a lekári lietali okolo mňa ako besní. Povedali mi, že ak by som bola doma, nemusela by som to prežiť. Za mňa preto isto NIE, za to riziko ti to nestojí. Radšej vydrž v nemocnici, papiere neujdú. Radšej v nemocnici, ako si do konca života vyčítať.

zaza218
9. nov 2014

ja som bola v nemocnici,pri vsetkych tehotenstvach, nikdy by som nepodpisala, ale jedna pani podpisala a potom ju nechceli prijat naspat, potom sa ku nej aj tak spravali

erikababula
autor
9. nov 2014

@evakva samozrejme je to pravda ale ja mam trombocyti 10 a nekrvacala som len aspon keby mi povedali ze co a ako ved tu kazdy len ze ved uvidime tak teraz co ved nikto mi nic nepovie.

erikababula
autor
9. nov 2014

@zaza218 ja som bola v nemocnici s dcerkou 2mesiace ked som bola tehotna ale sla som domov na reverz no po troch mesiacoch mi lekarka povedala ze musim ist do nemocnice aj ma zobrali a boli vsetci v pohode.

evakva
9. nov 2014

@erikababula A kde ležíš, v Bratisalve či Trnave? Ja som ležala v Bratislave na Antolskej. Ani ja som nekrvácala. Hospitalizovali ma len preventívne, keby som začala. Ležala som tam 3. týždne a nič a na 4. týždeň masívne krvácanie z ničoho nič, bez bolesti alebo nejakého predošlého upozornenia. Doma som tiež mala 5 ročného syna. Chápem ťa, že sa nudíš, no zdravie tvoje a malého bábätka je prednejšie. Nech ti z domu prinesú notebook, TV, knihy, ... a pozitívne myslieť

25daniela
9. nov 2014

No, pri takychto trombocytoch by som neriskovala vykrvacanie. Mne na trombofilny stav prisli az pri porode a to boli frmoly, sama som citila, ze mam namale a lekari sa s tym ani netajili. Mne si to pri odbere jednoducho nevsimli, ze to mam znizene a pri odbere na prijme na porod som mala trombocytov velmi malo... Pri prichode maleho cloviecika netreba nic nechat na nahodu, aby si si potom buchala hlavu o stenu, ked bude neskoro...

25daniela
9. nov 2014
kacena4
9. nov 2014

ahojko no moj nazor je, ze ti nic neutecie, doma mas velku slecku ja som lezala niekolko tyzdnom v nemocke a doma este ani nie rocneho drobca. je to na psychiku velmi tazke. ale teraz musis mysliet najprv na seba a toho drobatka v brusku. a mas pravdu nikdy by si si to neodpustila, keby sa nieco doma stalo, tych par dni ci tyzdnov za to nestoji. ak by sa drobcek narodil skor teraz by mal kopu zdravotnych problemov a behaciek na cely zivot po lekaroch a co ty... len pekne lezkaj relaxuj a o chvilu uz budete obaja doma. drzim palceky

erikababula
autor
9. nov 2014

@evakva ano v Ba na antolskej ale tak sa nestazujem na personal je to tu v pohode len to moje kuratko malinke doma☹

evakva
9. nov 2014

@erikababula Úplne ťa chápem, no treba vydržať. Držím palce.

erikababula
autor
10. nov 2014

@evakva Dakujem....

gubcikova
10. nov 2014

@erikababula viem ako sa cítiš.je to na zbláznenie ležať.ja som ležala takto 1.12 a nevedela som kedy ma pustia.doma som mala 2ročnú dcérku.išlo ma tam poraziť.ležala som tam preto lebo malý bol maličký na tt.,otvárala som sa,mala som tvrdnutie bruška.nič so mnou nerobili dokonca ani mi nepichli injekciu na dorastenie plúcok a to som bola len v 33tt.a hrozil mi predčasný pôrod.domov ma pustili 15.12. a 7 januára som tam bola nazad.

jaja018
10. nov 2014

Ja som v prvom tehu stravila v nemocnici 6 tyzdnov. Sice kvoli niečomu inemu, ale da sa to tam zvládnuť. Trošku nuda, ale pod dozorom. Aaaa posielam nejake trombocity, ja ich mam roky zvysene a nevedia preco, vsetky mozne aj nemozne vysetrenia mam ok. Drziiim palce
@erikababula

erikababula
autor
10. nov 2014

Je to tu v pohode len problem je v tom ze moja dcerka je u bbyvaleho ja som sa medzi casom vydala sud mi urcil ako mozem chodit pre malinku cize kazdy vikend no a problem je v tom ze jak som ostala v nemocnici tak manzelovi ju nechce davat tak teraz malu neuvidim 7tyzdnou.vsak ma ani poznat nebude

nice202
10. nov 2014

@erikababula ja by som podpisala! Sama vies, ako sa citis a ci ti nieco hrozi....

erikababula
autor
10. nov 2014

Ja uvidim mam ist este na ultrazvuk a ked bude vsetko ok tak by som sla domov.

mata128
10. nov 2014

@erikababula preco sud dal dieta byvalemu??????to nechcem rypat,len ma to prekvapilo

erikababula
autor
10. nov 2014

@mata128 koli tymto problemom co mam on stale hovoril ze pojdem do nemocnice kto bude s malou tak predcasne ju dali jemu na striedavu starostlivost a ja som mala chodit prenu lenze sa mi zda ze ako rodicia nemame rovnake prava ale on ma trosku vacsie prava ako ja nakolko manzel bol pre malu a on ju nedal lebo som tam ja nebola lenze ked som v nemocnici tak ako?:'(

natalienka12
10. nov 2014

@erikababula Ja ťa plne chápem, ja som ležala v nemocnici len týždeň a bolo mi tam hrozne, aj keď manžel za mnou chodil každý deň aj s dcérkou, bolo mi strašne smutno za maličkou. Najhoršie bolo, že lekári ma o ničom neinformovali a stále len, uvidíme...po týždni som poprosila primára nech ma pustí, lebo výsledky sa mi zlepšili on bol jediný rozumný na oddelení a povedal mi, že keby sa mi zhoršil stav, nech mu ihneď volám. U ostatných lekárov som mala skôr pocit, že len naháňajú dni kvôli poisťovni. Podotýkam však, že ja som nebola v nemocnici ako tehotná, ale kvôli niečomu inému. To je však jedno. Pýtaš sa na reverz, nevieme ti však jednoznačne odpovedať. Musíš si zvážiť, či je tvoj stav taký, že sa ti môže z minúty na minútu zhoršiť a ohroziť teba alebo maličké. Ak áno, tak určite neriskuj za žiadnych okolností a buď rada, že si tam, lebo keby niečo, zazvoníš a za pár sekúnd je pri tebe sestrička. Ale čo doma? Následky môžu byť fatálne.

erikababula
autor
10. nov 2014

@natalienka12 dakujem ti velmi pekne dnes konecne sa nam zlepsili trombocyti tak teraz akurat cakam na ultrazvuk pojdem este za hematologickou a len dufam v tom ze bude mat premna len tie najlepsie spravy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre