Mám problémy v tehotenstve a cítim sa ako príťaž.

domka133
8. aug 2019

Ahojte, potrebujem sa len vykecat. Takže začnem poporiadku toto je moje druhé tehotenstvo plánované zelane vymodlene. Strašne sme sa tešili až pokým neprišli komplikácie. Našli mi hematom a polezala som si v nemocnici týždeň. Do toho mam nízko placentu a samé mikozy. Pri prvom som niečo také nepoznala. No a teraz k veci. Odkedy som prišla s nemocnice kde mi nakazali prísny kludovy režim skrz pokračujúce špinenie. Cítim sa doma ako na príťaž. Manžel nič nestíha pohama mi v domácnosti keďže nevládzem ani povysavat. Môj skoro dvojročný drobec ma strašne cez deň vyčerpá. Manžel už je nervózny lebo nemôže si robiť svoju robotu ale niektoré dni keď mi je fakt ze zle a mam aj krvavý výtok musí byť doma a pomáhať mi s drobcom. Svokra už tiež somre že každé poobedie sme u nej aby mi sním aspoň troska pomohla. Sama sebe leziem na nervy lem sa pozorujem a zisťujem ze nič nieje v poriadku. Noc nevládzem spraviť nemám náladu na nič. Naozaj sa cítim ako na príťaž. Ďakujem ak ste to niektorá prečítala až do konca

domka133
autor
9. aug 2019

Takže baby dnes som bola u doktora stým ze viacej spinim ako inokedy. Našiel ďalší hematom lenže ten už je pri bábätku. Mam maximálny kludovy režim takže bez varenia prania všetko mam zakázané len ležať... Dal nám šancu že možno nepukne ten hematom v co najviac dúfam😭 nemali ste niektorá podobný problém?

derdia
9. aug 2019

@evkamotka no baby jedna rada na záver,ZIADNA STUDENTKA do bytu alebo do domu...to nikdy....je to ťažké obdobie ale treba oddychovať,lebo dieťa sa môže aj predčasne narodiť a to už sranda nebude....držím palce...skús pohľadať aj tu baby,ktoré by možno pomohli....z tvojho okolia...

ave17
9. aug 2019

@derdia prečo???

prabinka
9. aug 2019

@domka133 nemala som takyto problém, no dúfam, že to všetko dopadne dobre a zvládneš to ako ty, tak dieťatko a aj tvoja rodina

derdia
9. aug 2019

@ave17 no veď aby si neozbrala zo sebou okrem neporiadku,ktory uprace aj muža😄

selest
9. aug 2019

@derdia to nemyslis vazne 😂

derdia
9. aug 2019

@selest prečo?😅😂😂myslím to vážne...žena doma,neupravená v posteli a potom príde nejaká vycackana mladá baba s vyktorojenymi krataskami a trickom ,ktore viac ukazuje ako zakrýva🤣🤣🤣🤣no čo ja viem....ja svojmu verím😁ale za druhých nedám ruku do ohňa😂😂😂(ale to asi každá by povedala😂😂😂)

selest
9. aug 2019

@derdia su aj skarede tucne studentky😂😂

katus226
9. aug 2019

@derdia presne aj mna to napadlo 🤣 boli tu totiz take podobne pribehy... Jedine na cas, kedy je manzel v praci, hodinu pred jeho prichodom ju vzdy vypakovat 🤣

hajanka
9. aug 2019

@domka133 citim sa rovnako 🤷🏼‍♀️mne he od zaciatki zle, mota sa hlava, zaludok na vode, nevraciam ale aj tak je to hroza, mam asi vsetky priznaky, potim sa, nic nevladzem, brucho ma boli, som na zaciatku a uz teraz som ako kacka, nic ma nebavi, tiez som spinila a mala by som doma lezat, ale mozem? S 5r sa doma neda vydrzar, rozpravky nemozu ist cely den, doma nie som schopna nic urobit, navarit, ani popratat... a cele dni sme doma sami. Manzel pride k veceru a este vari, utesujem sa len, ze to dufam prejde. Tak zelam aj tebe lepsie casy nech cim skor sa dostavia.

katus226
10. aug 2019

Myslite si, ze keby boli muzi na nasom mieste, ze oni by to zvladali lepsie? Ten moj by nevydrzal tehotenstvo ani dva tyzdne 😂 muzska smrtelna choroba na 6 - soplik...

elizabeth88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabeth88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebeca40
10. aug 2019

@domka133 moja hlavne lez viem,ze sa to lahko radi no ja som to mala podobne na krvacanie som zacala pit citronovu vodu ale fakt poctivo jeden az 2 citrony denne nic ine mi krvacanie nezastavilo dokonca ani lezanie v nemocnici.
A domacnost kašli na to robota je jedna sviňa ktora neutecie ak malý rad pozerá telku tak si ho supni na gauč a pozerajte telku citajte knihy kreslite si len aby si ty co najviac lezala

derdia
10. aug 2019

@hajanka jej ty čakáš bábo????Takže výlety na motorke sú nás odložené??😊aj my jazdíme....ste pekný pár a rodina🙂🙂🙂🙂

marca12
10. aug 2019

Chapem ta,ale musis zmenit myslenie,inak si nepomozes. Mysli na babatko,vsetko co prezivas ono citi a nasava. Vsetko sa pre nieco deje a mozno toto je ten moment,kedy si ta muz bude neskor vazit,co vsetko si musela robit,ked si to on teraz vyskusa. Este dobre,ze to robi. Kolko chlapov by nepomohlo. Ze je nervozny,to je prirodzene ved aj ty si nervozna,ma na to pravo. Vsetko,co sa u vas deje je nova situacia,s ktorou sa musite obaja vysporiadat. Ty si odpusti,ze lezis a "si na pritaz" a on si musi uvedomit,ze je prirodzene pomoct a byt oporou svojej zene. Potrebujete uprimny rozhovor o svojich pocitoch,podakovat sa jeden druhemu za to,co robite a potrebujete si povedat,ze nic sa na vasom vztahu nemeni,len prisla situacia,ktoru treba ustat a postupne sa vsetko vrati do zabehanych kolaji. O tom je zivot,ze si mame pomahat. Su rozne situacie kedy potiahne jeden druheho. Nie kazdy den je nedela a toto su skusky vztahov. Nehnevaj sa ani na svokru. Zrejme to ani tak nemyslela ako to hovori

siska53
10. aug 2019

@domka133 uf, preorientuj mysle na to, ze nie si na pritaz.chceli ste druhé, len su komplikacie, tak robis vsetko pre to, aby sa babo udrzalo. A v tomto pripade je to kludovy rezim. Hadam to tak chape aj rodina..

domka133
autor
10. aug 2019

Ďakujem žienky veľmi ste mi pomohli... Dnes už behajú manžel aj so synkom po vonka sa blaznia ako som ich ešte nevidela 😊 je to pekný pohľad na nich a ja poctivo ležím len raňajky mi nedali a tie som spravila ale riad bol už na mužovi... To je najhoršie že ja sa už teraz nudím pred telkou 😁 povedal mi ze sa koze vstrebať ten hematom ale ze sa moze aj puknut že všetko záleží od času ako sa stým telo vyrovná... Ja verím ze to dotiahneme do konca 😘

evitka83
10. aug 2019

@domka133 vies co, je to o tom, ako si to nastavis v hlave aj doma. Ja som tiez mala prve tehu rizikove, na zaciatku mi bolo zle, potom vkuse doma s vylozenymi nohami, lebo tvrdnutie brucha a pod., jedine stastie, ze som mohla pracovat z domu. Tiez moj muz pindal, ze musel chodit skoro domov, obcas vylozit mycku, nosit mi jedlo, liekt, vozit ma k lekarovi a pod. a ja som sa citila strasne zbytocna a na obtiaz. Teraz cakame druhe. Zas mi byva zle, mam nizsky tlak, byva mi na odpadnutie. Ale uz ho neprosim o laskavost. Oznamim mu co treba, spravit, doniest, ked ja niekedy nezvladam odniest malu do skolky, tak si musi privstat a ist on. Takisto je to aj s dalsimi vecami. Chapem, ze niekedy ho to obtazuje, lebo na to nebol zvyknuty a aj som to tak povedala, ja to pochopenie mam. Ale fakt je ten, ze sme v nejakej situacii, cakam aj jeho dieta, len je v mojom bruchu a zmeny sa tykaju oboch, nie len mna. Moze byt nervozny, unaveny, ale skratka ked je niektore veci nutne spravit, lebo ja nemozem, tak musi on a musi sa nejak zariadit. A ja uz nemam tieto pocity, co prvykrat. Boli sme pri tom obaja, ja si to cele odseriem na tele, aby aj on mohol mat dieta a este aby som sa ha citila previnilo za to, ze mam komplikacie, ked nosim jeho dieta mi uz dnes pride chore. On to ofrfle, ale neodvazi sa mi nieco vytknut. Svokre by som na tvojom mieste prejavila sympatie a vdacnost a pochopenie, ze ich to uz asi obtazuje, ale ze ich prosis este o trpezlivost tych par mesiacov, lebo nemas inu moznost pre zdravie tvojho dietata a este pride cas, kedy im to oplatis. Ono plati, ze ludia sa k tebe budu spravat ako im to dovolis. Ty si to musis v hlave zrovnat tak, ze je to vase dieta a spolocnw zodpovednost, nie len tvoja a ty ho neziadas o pomoc pre seba, ale pre vase deti, za ktore je rovnako zodpovedny aj on. Ked sa budes v hlave citit ako chudinka, budu ta tak vnimat aj ostatny, vratane tvojho partnera. Moj muz pochopil, ze to co robi nie je laskavost, ale nutnost a povinnost a ze ja ked lezim polomrtva, tak to nerobim z vlastnej vole a je jeho povinnost ma v rodine zastupit vo veciach, ktore ja nemozem Bol to sice boj, ale pochopil to 😉 drzim ti palce

caelley
10. aug 2019

Tak im povedz, ze Ty by si sa v klude s nimi vymenila a behala okolo maleho, varila a vysavala, a oni nech vynosia, vytrpia si problemove tehotenstvo a este aj porodia.

kristik
10. aug 2019

Ja mám obe deti vymodlené a vyležané, bolo mi jasné, že musím urobiť maximum, aby nebol predčasný pôrod. Zvládli sme a aj rodina. Jednoducho každý pomáhal, ako vedel. Bola som aj veľa v nemocnici. Všetko dopadlo super a potom som už ťahala ja. Treba vydržať, ako píšu ženy zachraňujete to dieťa a to doslova. Takto to treba rodine aj vysvetliť. A oni svojou pomocou to dieťa zachraňujú od predčasného pôrodu tiež. Buďte vďačná, ale poľaviť s oddychom a ležaním nemôžete. ❤️🍀 /....naštudovať si o komplikáciách a problémoch predčasne narodených detičiek...jednoducho tých pár mesiacov sebazaprenia stojí za to, niektoré maminy takúto šancu nemajú a jednoducho sa predčasnému pôrodu zabrániť neda... u Vás sa zjavne dá a robíte čo je vo Vasich silách...ležať, ležať, ležať.../👍🏻

hajanka
10. aug 2019

@derdia dakujem ano a dozvedeli sme sa len nedavno, ja som mala operaciu a riadne po nej aj ms a az potom sme zistili 😳 aj ked pred op mi brali krv na vylucenie tehu a bolo hcg 0, ale to uz som bola tehu, akurat v samom zaciatku.

derdia
10. aug 2019

@hajanka no teda,tak to je neuveriteľné😊tak prajem všetko dobré aby všetko šlo tak ako má😊😊😊😊

ejanjelik
10. aug 2019

Pisem to uz xy babe skus sa lekara zpytat na liek dicyone, zastavuje krvacanie. Mne pomohol ktvacala som v cca 6tt. Druha rada: nelutuj manzela! Ked som krvacala moj muz bol na ceste do Rakuska, otocil sa a vratil sa,tyzden ostal doma. Ja som ho skoro cely prelezala, robila som minimum. Maly ma 3 roky riadny sinter, ked som bola s nim sama telka, knihy. Do skolky vodila sestra, pomahali mi aj mama aj sestra. Ked manzel isiel do roboty robila som len nutne veci a vzdy, ked som mala volno lezala som. Dbaj o to aby si mala zabezpecene zakladne veci o maleho sa neboj, ked budes lezat on si ta najde a je kopa aktivit, pri ktorych mozes oddychovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre