Máte skúsenosti s teplotou pred pôrodom?

noami12
11. mar 2021

Prosím Vás mate niektorá skúsenosti s teplotou pred pôrodom? V stredu som večer z ničoho nič sa začala triasť od zimy, po chvíľke stúpla teplota na 38,3 - 38,5. Volala som aj na pohotovosť co mam robiť, povedali mi aby som si dala paralen zabral, včera celý deň mi bolo dobre a dnes zasa z ničoho nič mi ostala veľká zima zo sekundy na sekundu a zasa teplota 38.
Nie covid nemám, bola som na testovaní v nedeľu, aj preistotu včera a som stále sama.

kiki68
11. mar 2021

@noami12 moze sa to start reakciou na porod ako taky. Ja som zase cely porod zvracala. Vraj je to normalne a zene moze byt zima, vraj vela zien rodi v ponozkach, lebo maju az zimnicu z toho

kiki68
11. mar 2021

Este by som asi checkla s lekarmi, ci nemas nejaky zapal akutny, nieco priamo suvisiace s tehu

katkamatka7
11. mar 2021

@noami12 Ahoj, j som mala, ako píšeš. Trvalo to 10 noci. Teplota vždy 38,2. Zaberal Paralen. Nevedeli, čo to je. Covid mi nepotvrdili dva testy potom.

noami12
autor
11. mar 2021

@kiki68 no práveže bola som včera aj v nemocnici na poradni a nič, len celé sa mi to akosi nezdá, lenže teraz keby idem zasa na pohotovosť zas mi povedia nech si dám paralen, pritom som čítala že to môže byť aj pokazená plodová voda a hocičo... Len teraz cez koronu keď ma človek teplotu, tak ho všetci obchádzajú aj na pohotovosti...
@katkamatka7 ahoj a to v akom týždni si bola?

lenka2710
11. mar 2021

@kiki68 kokos, to máš pravdu, ja som sa po pôrode hodinu triasla doslova triasla od zimy, normálne mi skubalo celým telom, takú zimnicu som ešte nemala

katkamatka7
11. mar 2021

@noami12 V 30. tt.

evinqua
11. mar 2021

Ja som mala , ale az po vyvolani, teplota do 38,5 a uplne ze triasku , ako som uz bola s nohami vylozenymi pri tlaceni tak som sa tam ani sama nemohla udrzat co ma tak trepalo, nikdy nemavam ani zimnicu pri chorobe, spm nezazila take nieco mimo porod.Vraj reakcia tela na bolest, mala som vyvolavany porod mega davkami oxytocinu.

noami12
autor
11. mar 2021

@katkamatka7 ja som v 38tt
@evinqua bože to si neviem predstaviť, musíš byť veľmi silná žena že ti to tak zvládla, ja sa trasiem doma a som hotová a nie to ešte pri pôrode, to si neviem fakt predstaviť 😲

katkamatka7
11. mar 2021

@noami12 Tá teplota spojená so zimnicou je naozaj nepríjemná. Opakovalo sa to väčšinou večer od 8. Po paralelne sa znížila do hodinky. Potom medzi 10. až 2.hodinou v noci som sa prebudzala opäť na pocit zimnice. Žiaden covid mi nepotvrdili testy, i keď to malo tieto príznaky. Kašeľ a ťažkosti s dýchaním nespomínaš, tie som nemala. Dieťatko mám chvalabohu zdravé.

noami12
autor
11. mar 2021

@katkamatka7 mne tiež ani včera testy covid nepotvrdili, nemám okrem zimnice a teploty nič, dýcha sa mi dobre ani nádchu nemám po tejto stránke je všetko OK 😊 tak som rada ze je tvoje dieťatko v poriadku, aspoň trošku ma to upokojilo.

katkamatka7
11. mar 2021

@noami12 Zvládnete to spolu s bábätkom. Ste jeden silný pevný celok. Aj po pôrode vám ostane silné puto medzi vami, neviditeľná pupočná šnúra, ktorá vás bude spájať. Prajem vám obom veľa trpezlivosti a vytrvalosti pri ukončovaní tehotenstva. <3 🙂

noami12
autor
11. mar 2021

@katkamatka7 veľmi pekne ďakujem za podporu 👌😊 už mi je celkom lepšie, dala som si čaj a citrónovú vodu poležala som si a dúfam ze už sa to zasa nevráti lebo je to des 😊 posielame vám obom objatie 💞

katarina9593
12. mar 2021

@noami12 ahoj ja som síce teplotu nemala ale deň pred pôrodom strašná migréna celú noc som len vracala a strašne zle mi bolo do obeda som sa prespala po obede poradňa a na 6cm otvorená 😂no a v noci sa mala narodila..ale pri pôrode som zvracala a strašne mi bola zima triasla som sa potom zas chvíľu ok ... A po pôrode ako písala kočka vyššie tak som sa klepapa jak ratlík 🤦🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre