Máte tiež problém s hemoroidmi v tehu?

iwanna0611
1. feb 2016

Ahojte, píšem lebo sa chcem poradiť, lebo už som totalne na nervy s hemoroidov. Musím ležať lebo veľmi to bolí. Doktorka gyn vraví stále že je to normálne, som 35 tt a bojím sa aký bude kvôli tomu pôrod. Chcela som veľmi cvičiť s aniballom a teraz sa bojím aj to.. už ozaj neviem čo mám robiť, len furt kupujem nové veci v lekárni na to ☹

simaaprilova
1. feb 2016

Ja som s tym mala problemy ale mne nastastie pomohla masticka od doktorky ale uz si nepamatam ako sa to volalo.ja som tiez mala velke bolestj,ist na zachod nocna mora a po potrebe normalne sediet?ani za svet.ale dalo sa mi to este pred porodom do poriadku.moja sestra zas ked rodila a jak tlacila vyskocila jej zlata zila.hovorila ze to ju viac bolelo ako porod a nasledne zotavovanie po porode.jej dcera ma 3,5roka a stale s tym ma problemy a vracia sa jej to.dufam ze aj vam to zmizne do porodu.je to velke trapenie do toho vsetkeho.drzim palce

simonova815
1. feb 2016

@iwanna0611 mala, tiez to bolo tazke, ja som uz ku koncu tehotenstva brala 1 tabletu detralex denne. ja som sice rodila SC, ale ta ulava po porode, to bolo nieco :D

danielafox
23. feb 2016

Ahoj, mňa chcel Dr. už poslať na chirurgický zákrok po pôrode, ale začala som používať nechtíkový gél a ten mi pomohol, zbavila som sa ich vďaka nemu pomerne rýchlo. Držím palce

iwanna0611
autor
24. feb 2016

@danielafox dakujem velmi pekne za radu.. vyskusam

janulka1802
24. feb 2016

Mne sa zlatá žila urobila v 5. mesiaci tehotenstva z dňa na deň, z ničoho nič. Spočiatku to bolo veľmi nepríjemné. akoby ma pálila, štípala. Postupne ku koncu tehotenstva už bolela poriadne, ako keby som tam mala niečo ostré, žiletky. Hrozné niečo, ale stále to bolo nič oproti tomu, čo ma čakalo po pôrode. Pri pôrode som zlatú žilu ešte viac vytlačila a čo nasledovalo potom, bolo pre mňa horšie než samotný pôrod. Resp. aj pri pôrode som cítila veľkú bolesť, keď som tlačila bábätko, ale z konečníka aj zlatú žilu. Neskutočne som kričala z bolesti. Rodila som 2x, z toho raz poriadne dotrhaná, druhýkrát omnoho menej a radšej by som bola dotrhaná, ako mať vytlačenú zlatú žilu. Viem si porovnať tú bolesť. Nemohla som poriadne sedieť, chodiť, ležať, bolelo to v kuse intenzívne. Aj sestričky mi dali za pravdu, že je to veľmi bolestivé. Už pred pôrodom som brala čapíky Faktu a potom mi manžel kúpil ešte homeopatickú mastičku. Myslím, že avenoc alebo tak nejako sa volala. Čapíky som si dávala ráno a večer a vždy po stolici a striedala som to s tou mastičkou. Do 3 týždňov mi zlatá žila úplne zmizla.

iwanna0611
autor
24. feb 2016

@janulka1802 tiez som na to pripravena ze po porode to bude otras.. teraz som 38tt a mam to chvalabohu v bezbolestnom stave ale natieram stale.. tak dufam ze mi to potom prejde uplne

janulka1802
24. feb 2016

@iwanna0611 Neboj, prejde to. Mne tu zlatú žilu v podstate vytlačilo bábätko svojím uložením v brušku. V kuse som cítila tlak na konečník. Nemala som to zo stravy, zo zápchy. Prajem Ti rýchly a ľahký pôrod a čo najmenej bolestivý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre