Menšia stehenná kosť, bruško zaostáva

hope170317
14. jún 2018

Ahojte, prosim nema niektora z vas podobnu skusenost. Podla PM som 25tt vsetky rozmery hlavicky (BPD,HC,OFD) zodpovedaju 24tt, stehenna kost je mensia o tyzden 23tt a brusko q ramenna kost vraj zaostava az 3tt 21tt. Podla coho nam aj urcili, malu vahu a diagnozu iugr- vnitoutromaternicove rastove zaostavanie. Zaujima ma ako postupovali vo vasom pripade a ako to cele.dopadlo, co nas caka? Strasne sa bojim, lebo nikto nepovie nicaspon leby povedali co moze a nemusi byt.

pininka
14. jún 2018

My sme mali o dva tyzdne mensiu hlavicku, a nizku vahu. Poslal nas na hematologiu, lebo aj prietoky sa mu nezdali. Nakoniec mala 4kg a vsetko mala uplne v poriadku a hlavku ma len uzsiu, ako aj prostredny syn. Joj a este aj nieco s crevami vraj nema dobre a hovorim,narodila sa uplne zdrava.

mon895
14. jún 2018

Ja som mala tiez diagnozu IUGR brusko zaostavalo o 4t nakoniec som rodila predcasne (kvoli hrabicbym prietokom vysoky tlak a malo plodovej vody) predpokladali ze maly bude hypotrofik avsak bol normalne babo len mensie. Dnes ma rok a stale je chudy

deti95060810
14. jún 2018

mne povedali asi 8 týždňov pred pôrodom ,že dieťa bude slepé....Preplakala som 3 dni. Nakoniec sa dieťa narodilo v poriadku. Keď som rozprávala svojej gynek. čo som zažívala, tak mi len povedala že či som tomu aj verila..zostala som v nemom úžase...odvtedy vravím, že lekári nevedia ani prd...
takže takéto plané diagn. nech si nechajú....

milus777
14. jún 2018

Ono tie merania niesu vzdy presne moja sice zodpovedala vahovo tyzdnu tt ale ked som pozerala do papierov tak velkpst hlavicky zaostavala aj o 3 tt... Mala tam bola velmi stlacena a aj pri narodeni mala trosku deformovanu hlavicku tak zalezi ako ju merali lebo jednu stranu mala uplne splostenu... Hlavicka sa jej pekne vyrovnala. Takze ako pisu baby hore ber to trosku z rezervou... Dieta moze byt nejak vytocene a pri merani sa ukaze zla hodnota... Drzim palce

pieksamaki
14. jún 2018

skus ísť na vyšetrenie, ak máš silu do iných nemocníc V okolí, pre iný názor, aj ľudský faktor má svoju rozdielu prax........Pre porovnanie, ale približne V rovnakom období...Aby to nebolo skreslené...

evalin88
14. jún 2018

Mna poslala gynekokogicka do nemocnice na rizikovu poradnu do nemocnice o 3 tyzdne skor vraj maly vobec nepribral a nefunguje mi placenta sa tvarila ze porodim do konca tyzdna.. Vraj lepsie ak dorastie v inkubatore.. Taka hovadina, boli sme za odbornikom na usg a ten urcil o cca 200gramov vyssiu vahu a vraj ked mam taky zaznam v knizke budem rizikova do konca teh. To vravel ten odbornik. Ak ma male malo vyzivy tak rastie iba hlavicka a telo menej alebo vobec a dolezitejsie su prietoky placenty. V nemocnici dal kazdy lekar inu vahu..jeden napisal 2900 potom to preskrtol a napisal 2700 gramov.. Vraj udg nie je vaha a je to iba odhad cca. Maly sa narodil 40+6 vaha 2780gramov zdravy ;)

hope170317
autor
14. jún 2018

Kedy to prosim ta zistili? A kolko cakali? To by som potrebovala pocut od niekoho nech mi povie, pockmae ci sa to bude prehlbovat qk to bude 4t budeme to riesit, ak to budu 3t ale.bude po troske rast nchame ho v brusku co najdlhsie alebo proste cokolvek. Ja viem ze nie su jasnovidci a nevidia ale aspon dqco nech clovek vie.

hope170317
autor
14. jún 2018
evalin88
14. jún 2018

Skus najst ineho lekara pre porovnanie, nam velmi pomohol Dr.Ferianec z Gin-fiv v BA navyse sme maly krvne testy 1:30 na DS

terez01
14. jún 2018

@hope170317 tie pomery sa to budú každé sono meniť. Mne podľa stehennej kosti v 30tt odpovedala na 34,hlávka na 30,bruško na 28, neskôr už bol odskok hlávky a stehennej kosti 3tt,bruško boli stále menšie,prietoky som mala ukážkové,mala mala 3500pri narodení,dlhé nohy,hlávku normálnu a štíhle bruško má stále,po mne 😉 taká spagetka... Kanárske malinká rástla pomaly,doktorka jej povedala,že má jesť banány a jogurty,ďalšie sono bola dokonca väčšia 😂 ono tie merania hlávky a bruska niesu presné,mne dr povedal,že to mám brať +- 2tt od môjho termínu. A že veľa závisí od toho ako sa podarí namerat

meandbaby
14. jún 2018

Mne tiez namerali zaostavanie a malicka sa sice narodila s 2850 g ale vporiadku.Dala som sa pomerat aj v inej nemocnici a tam jej vahu namerali presne taku ako mala, dva tyzdne pred porodom a napisali v norme.Skus konzul inde ako radia baby na porovnanie.

monro
14. jún 2018

Moja dcerka bola stale mensia aspon o 2tyzdne. Narodila sa malicka 2780g a 46cm, ale uplne v poriadku.

hope170317
autor
14. jún 2018

@monro Ale celkovo ci zaostavala len v niecom?

hope170317
autor
14. jún 2018

@meandbaby Ano idem chodit do rizikovej potadne do BB k inemu dok. U z ma vypisali. Moj maly ale nezaostava celkovo ale len niektor tie časti.

hope170317
autor
14. jún 2018

@terez01 Nemyslim ze v meraniach sa az tak pomylili. Idem teda este skusit viac tych jogurtov a bananov. I ked zaostavanie sa vraj neda liecit ani liekmi ani zmenit

mismor
14. jún 2018

My sme mali to iste, doktor mi tvrdil, ze syn bude mat velku hlavu a male nohy. To bol 30tt. V ramci normy, ale ze jedno ma na vrchnej hranici mier a druhe na spodnej. Neskor nohy dorastli ale hlava zostala velka. Rodila som planovanou sekciou v 38tt, dieta zdrave, nema vobec velku hlavu, vaha 3540g, ziadny problem, ale zistili, ze malo byt este skoro mesiac v bruchu, lebo v skutocnosti som bola len v 36tt a teda celkovo tie miery co mi brali a strasili ma nimi, nesedeli s danym tyzdnom podla tabuliek a vyvoja.

soviatko
14. jún 2018

Ja som si tiež so sonom užila svoje. V 30 tt bol malý 10 dní pozadu, hlávka, bruško aj stehenná kosť. V 33 tt to bolo už 13 dní, rozdiel medzi hlávkou a bruškom bol týždeň, no vraj v norme. Mala som zdravotné problémy, tak som 38+5 skončila v nemocke a na sone už boli iné čísla: hlávka 36+5, nožička 36+1, no bruško len 33+4. Malému navážili 2140g a vývojovo 34+4. Tri dni v kuse monitory, sledovali čo sa deje, podozrenie že placenta už nevyživuje. V pondelok opakované sono, tam dokonca malému namerali hlávku 37+0 no nôžka sa mu "zázračne" zmenšila na 35+3 a bruško dokonca 32+2. Vývojovo 33+5. Odhadovaná váha 2400 a vraj vývojové chyby a neviem čo všetko. Prerevala som celý deň. Ďalší deň mi dali vyvolávačku, lebo vraj monitory boli zlé, malý musí von. Večer sa narodil s váhou 2680g, 46 cm a absolútne zdravý, bez jedinej chybičky.

mon895
14. jún 2018

@hope170317 u mna zistili v 29tt ale kamaratka mala len iugr inak vsetko ok a cakali do 38tt a mala je zdrava 😊

hope170317
autor
14. jún 2018

@soviatko no.len vo vyssom stadiu sa to da cakat ved to babo je tam natlacene poskladane, preto su tie merania nepresne. Preto je o dost horsie ze je to u nas takto skoro. A niekedy mam pocit ze pri tychto vvyjadreniach nikto nerieši co to s tou mamickou pred porodom asi urobi.

hope170317
autor
14. jún 2018

@mon895 kiezby to tak.bolo zeby to to nase.male.aspon trochu dohnalo uz sa nic nepridruzilo a nechali ho dnu co najdlhsie ak bude rast aspon po troske....

hope170317
autor
14. jún 2018

Zienky ja mam doma 15m lasku moju najvacsiu na svete neviem si predstavit ze ma niekde na tyzden,dva mesiac zavru, uz len z toho mi srdce puka

terez01
14. jún 2018

@hope170317 ono tie utz a merania je iba na stres. V minulosti si ženy tehotenstvo užívali a nezaoberali sa takýmito blbostami a nebáli sa zbytočne. Na jednu stranu som vďačná za prvotrimestralny screening a druhotrimestralny,ale ako náhle na malých utz niečo nieje v podľa tabuliek,tak zbytočne to ženy vystraší. Aj tak ti nepovedali prečo to tak je,nemerali prietoky ani ti nič nenavrhli.

kahanikova
14. jún 2018

Odporúčam 3d ultrazvuk.. lebo na obyčajnom nie vždy vedia presne povedať miery (je len 60% "pravdivých" vyšetrení) stačí ak si dieťa tieni prípadne je inak otočené a už vyjdú iné hodnoty.. tiež som bola v strese lebo malý mal niečo o 2 týždne menšie.. ale pravda bola úplne inde. Mám zdravého chlapčeka, ktorý je od väčšiny rovesníkov väčší 🙂

eliska13
14. jún 2018

@soviatko tak isto som to mala aj ja.Dokonca aj miery približne🙂malé bábätko

@hope170317 neboj sa, budú Ťa častejšie sledovať dôležité sú hlavne prietoky.Babo môže byť drobnejšie menšie veď nie všetky sú rovnaké vidíš tie príspevky mala hlavička, veľká hlavicka....
Nemáš prečo ísť do nemocnice len častejšie ho budú merať...placenta zlyháva až ku koncu väčšinou hlavu hore!

monro
15. jún 2018

@hope170317 ja si to uz presne nepamatam, ale viem, ze som bola dost v strese, ci je vsetko OK.

ada338
24. nov 2018

@hope170317 ahoj, pomohli ti prosím tie jogurty a banány? Som v 33tt a zaostávame s bruškom a stehennou kostickou o 2 týždne :( ďakujem

hope170317
autor
24. nov 2018

@ada338 skor asi nie, nakoniec som rodila v 36tt praskla mi voda. Brusko a, nozKa zaostavali 4t, hlavka sla na tyzden a cuduj sa svete maly sa narodil 49cm no vazil len 1920g. Vzhladom k dlzke nikto uz potom tie kratkw kosticky neriesil.maly vyzera normalne nemame ziadne vacsie potiaze (okrem srdiecka ale.mala to iste aj prvorodena v termine bez iugr) sledovali nas od 32 tt 2x do tyzdna a stale rastool co bolo dobre ( tak mozno pomohli - vzdy narastol co mal za tyzden narast) Inak 2t su este normalna odchylka nie vsetky deti su velke. 30 tehi ma maly 3m cca 4800g, zo zaciatku zle rastol prvy mesiac nic, potom za 20dni 2cm, za dva tyzdne dalsie 2cm ateraz to vyzera ze za tyDen 3cm cize sa rozbieha...potrebovalo sa to chude telicko najskor pribrat kedze aa narodil dost dlhy
Neplas sa. Hlavne plati co lekar co sono to ine meranie.

ada338
17. dec 2018

@hope170317 mne dnes zistili už 4 týždňové zaostávanie bruška a kostičky. Idú mi asi bábätko vybrať. Od zajtra budem v nemocnici a strašne sa bojím. Neviem čo sa stalo. Mala som bezproblémové tehotenstvo... :(

hope170317
autor
17. dec 2018

@ada338 ja by som pockala co najdlhsie ako sa da ak su dobre prietoky a aspon co to rastie babo, mne robili oxytocinovy zatazovy twst v 32tt ci mu je v brusku dobre a zvladol to ukazkovo. Ono je dobre ze ta budu sledovat, zrejme to bude nieco s placentou tak aby to dopadlo ok

evalin88
17. dec 2018

@hope170317 gratulujeeeem 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre