Migréna v tehotenstve

romanula
14. jan 2013

Ahojte mamulky mam takovy problem jsem v 16 tt a trpim migrenama, ale vyradi me to pokazde na tri dny zvracim, nic do sebe nedostanu ani vodu ani caj, nemuzu spat, nebo vnimam jenom tu bolest, ikdyz si vezmu Paralen 500 tak to vetsinou vyzvracim, nedokazu zjistit presne co mi to spusti abych se tomu mohla vyhnout, mate nektera takove problemy? Nevim co s tim... diky

miskalevica
14. jan 2013

@romanula urcite ist s tym k lekarovi, neurologovi, snad existuje nieco co by si mohla aj v tehu.Ak si tie migreny pred tehu nemavala, treba to vysetrit. Ale Paralen na migrenu este nikomu nepomohol. Drz sa a hodne zdravi 😉

qwen
15. jan 2013

Ja trpím silnými migrénami od malička, dokonca mi ochrnie ľavá polka tela. Všetci sa obávali môjho tehotenstva, ktoré som zvládla super, dokonca ani ranné nevoľnosti. Počas tehotenstva by migrény nemali byť, alebo by mali zmiznúť. Neviem, či ti dajú nejaký liek, počas tehotenstva asi nie. Pretože na migrénu sú silné lieky , ktoré by mohli poškodiť plod. Ale treba sa ísť informovať.

romanula
autor
15. jan 2013

diky za odpovedi, mela jsem i pred tehotenstvim ale ne tak casto a ne tak hrozne, nekde jsem cetla ze by mohla pomoct akupunktura....ale nejak se toho bojim.

misel711
16. jan 2013

@romanula ahoj, ja mavam tiez, vcera som bola u dr a som mu to spomenula, ja vraciam len obcas, ale niekedy mi az slzy tecu od bolesti a najhorsie ze musim fungovat aj v robote. a on mi povedal ze teraz to ma vela ludi (ja to mam z pocasia a ver ze tomu sa predist neda), ale dr to zatial viac neriesil. ja mam aj nizky tlak tak to tiez nepridava, ale jedna kocka mi napisala ze je na to dobra joga, a ja som kedysi masirovala tak sa da trosku pomoct ked si stlacas body ako mas spodinu lebecnu a masirovat krk, tam je vela nerv zakonceni a tie ked su zaseknute tak to boli... a este mam taku mentolovu vodu z best of nature a tym si masirujem spanky a celo...

mata24
16. jan 2013

@romanula ja trpím migrénami tiež, v prvom tehu som sa ich úplne zbavila ale teraz nie, akurát čim som viac tehotná tak je ta intenzita menšia. lekár ti teraz nedá nič, mne neurológ povedal,že jedine 2x500 mg paralen naraz. mne celkom pomáha aj čaj na migrénu - má zloženie, ktoré sa môže aj v tehu a mastička na hlavu pri migréne - tá na noc celkom zaberá. Prajem nech sa ti zmiernia, lebo viem aké to je fungovať a nemôcť si dať nič ☹

romanula
autor
16. jan 2013

diky ja jsem to taky na gynde rekla a nic, ze muzu prave paralen 500 ale hned na zacatku jak se to rozjede uz to nema cenu a nezabere, tak cekam kdy to prijde znovu... horsi ze nevim co to dela s malou bublinkou v brichu kdyz tak tri dny zvracim a nejsem schopna dostat do sebe ani vodu.

matusskaaaaa
16. jan 2013

romanula, mozno ta potesim 🙂 pred tehotenstvom som mavala velmi silne migreny a tiez aj prvu polovicu tehu, ale od polky akoby zazrakom nic. pred tehu mi pomohol len sumatriptan, skus si sa nan opytat neurologa, ale da ti ho zrejme najskor az ked porodis

laliamb
16. jan 2013

skus colostrum a určite ti pomože, mám s tým osobnú skúsenosť🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre