Morfologický ultrazvuk v 20. týždni - zlé markery

simonka1701
22. sep 2021

Ahojte maminky. Pred nedávnom som bola na morfo sone v 20 tt.... výsledky nemám velmi uspokojivé, a preto sa Vás chcem spýtať, či náhodou ste niektorá nemali podobné.

Nálezy: plochší profil tváre (PFSR 0,89), perzistentná pravá umbilikálna véna, ľahký nuchálny edm.....

doktor meral aj nejaké iné parametre a tam mám ešte vyznačené červeným: NF-6,68mm

Stretli ste sa niektorá s podobnými markermi? Bolo bábätko v poriadku? :( Veľmi sa bojím.

kaitlin3
22. sep 2021

@simonka1701 úplne ta chápem že sa veľmi bojíš ale čo ti povedal doktor?

simonka1701
autor
22. sep 2021

@kaitlin3 bola som u Dr.Grochala v Martine. Odporučil geneticke vyšetrenie a amnio... :( zajtra to idem konzultovat k svojmu gynekologovi....
ale aj tak sa velmi velmi bojim..:( obávam sa,
ze amnio mi potvrdi nieco zlé :(

lienka.7
22. sep 2021

@simonka1701 napis tu do poradne gynekologicke, skor ti to objasni ako my tu...
No pokial ti odporucil amnio po utz, nie vsetko je asi s kostolnym poriadkom...
Drzim ti palce 🍀🍀🍀

simonka1701
autor
22. sep 2021

@lienka.7 dakujem.. dúfam, ze to dopadne dobre.. :(

sarka010
22. sep 2021

@simonka1701 ahoj, držím prsty, aby bolo všetko okey ✊
Viem, že Grochal je fakt veľký odborník, nechcem ta strašiť, ale keby bolo úplne všetko fajn, adi by neposielal na amnio...
(samozrejme, je to len človek, ktorý sa tiež môže zmylit) držím silno prsty aby si bola ty aj babo v poriadku ❤️

zanajana
22. sep 2021

U nás namerali zvýšený NF - až 6,9 (norma je do 6), ale bez ďalších zlých markerov. Aj tak to však stačilo na vyslovenie dosť vážneho podozrenia na Downov syndróm. Namiesto amnia som bola na NIFTY, tie podozrenie vyvrátili, ale určitý strach som mala až do pôrodu. Už som po pôrode a mám krásne a zdravé dieťa. Dodnes neviem, čo to malo byť - či len chyba merania, alebo zámerne pomerané tak, aby ma ukecali na drahé NIFTY, alebo tam ozaj niečo bolo, čo sa časom upravilo (vraj aj to sa stáva, že to zvýšené NF, teda opuch hlavičky sa vstrebe). Každopádne kto tým neprejde, nepochopí ten neskutočný strach a stres a to dokonca aj za situácie, že je rozhodnutý dieťatko si nechať za každých okolností. Lebo čo si budeme vravieť, každý rodič chce pre svoje dieťa hlavne zdravie... Držím veľmi palce, aby to bolo aj u vás v poriadku ❤. Aj to čo spočiatku vôbec nevyzerá ružovo, môže mať šťastný koniec.

bajuss21
8. dec 2022

@simonka1701 Ahoj, ako to prosim dopadlo? Som na tom aktuálne podobne..

simonka1701
autor
7. jan 2023

@bajuss21 poprosím správu. Aj aké presne našli markery mi napis. 🙂 tam sa rozpisem hlbšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre