Môže hematóm ovplyvniť to, že plod nerastie tak ako má?

stella1968
25. máj 2016

Ahojte žienky, chcem sa spýtať, či máte takú skúsenosť že vám lekár objavil hematom a zistil ze bábätko narástlo za 10 dni len 3mm?dnes som začala spinit zasa po 4týždňoch,beriem duphaston od začiatku,tak rýchlo k lekárovi a našiel mi 2cm hematom,plodík má 9mm,hrozí mi potrat,tak len ležím a rozmýšľam a modlím sa!máte niekto takú skúsenosť,že hematom ovplyvnil rast bábätka,ako vám to dopadlo?ďakujem
😢 😢

ematko29
25. máj 2016

No moze to ovplivnit.ja som mala hematom v poslednom tehu,2tyzdne som polezala a zmyzol.moze to byt dobre,len lez a naozaj nic nerob.drzim prsty.

sono2
25. máj 2016

@stella1968 Ahoj, to si v kolkom to? Máte už srdiečko? Držím palce

stella1968
autor
25. máj 2016

@sono2 ja ani sama poriadne neviem podľa pm nejaké v 10tt a podľa lekára asi v 8tt,ono je to od začiatku také divné,najskôr mi doktorka čo zastupovala povedala ze to vyzerá na mať,o týždeň sono, vak narástol mal už 20mm,ale bol prázdny a pred 10 dňami bol 6mm plodík so srdieckom
@ematko29 ďakujem moc

stella1968
autor
25. máj 2016

@sono2 pardon mmt

majka93
25. máj 2016

@stella1968 ahoj ja som v 8tt+1 a tiez mi včera povedala dok. Ze mam krvnú zrazeninku,dala mi duphaston,tak verim ze to bude v pohode ,držím prsteky

stella1968
autor
25. máj 2016

@majka93 ďakujem aj ja tebe veľmi!

8291
25. máj 2016

No 2cm hematom v 1.trimestri je dost veľký,pokiaľ nalieha na plod tak samozrejme môže ovplyvniť rast plodu.Uvidíš na ďalšej poradni.Hlavne veľa veľa oddychuj.

stella1968
autor
25. máj 2016

@8291 veď to je to,pred 10dňami tam žiadny nevidel a dnes....ďakujem

nelka1703
25. máj 2016

ja som tiez mala hematom a skoncilo to potratom. brala som aj dufaston ale moc nepomohol plod sa prestal vyvijat a nebolo vidiet akciu srdiecka takze tak u mna, ale to nemusi byt tvoj priprad

stella1968
autor
25. máj 2016

@nelka1703 na to radšej nemyslím,vlani som 2krát potratila😞

8291
25. máj 2016

@stella1968 fakt veľa oddychuj,ak pracuješ chod na PN,presne ako píše
@nelka1703 ono sa to môže skončiť potratom.Ale ty to neovplyvniš,duphaston máš a už len oddychovať,to jedine môžeš urobiť.Držim palce

aaalena86
25. máj 2016

@stella1968 Ja som mala tiež hematóm,neviem už aký veľký,ale krvácala som dosť.Tiež od začiatku mi hovorili,že je strašne malý plod a že mi hrozí potrat.A malá má teraz 3,5 roka.Držím palce aby to aj u vás dobre dopadlo .

8291
25. máj 2016

Inak aj ja som mala hematóm 1cmx6mm,ale mimo plodu,dost veľa som aj krvacala cerstvou krvou,a na koniec som malú vynosila.

kikus48
25. máj 2016

@stella1968 pises ze si 2x potratila a teraz mas hematom, preto sa chcem opytat ci si bola na hematologii ? Podla mna moze tam byt problem, ja som skoro cele tehotenstvo na inj. clexanu. Urcite by ta mal vysetrit hematolog.

stella1968
autor
25. máj 2016

@kikus48 ano po tom druhom potrate som bola na hematologii a všetko bolo v poriadku,ja už deti mám,nemala som problémy,vlastne prvé tehotenstvo mi tiež nevyšlo,ale potom žiadne problémy,len teraz máme smolu,ale ja stále myslím pozitívne,aspoň sa snažím,nádej zomiera posledna

kikus48
25. máj 2016

@stella1968 drzim palce velmi

ematko29
25. máj 2016

Pri tej tretej dcerke som v 5tyzdni zacala pred poradnou spinit.na poradni mi predpisala doktorka duphaston a ascorutin.plodik bolo vidno taky minipidi.lezala som dva tyzdne.Kde bola zrazenina a aka velka to neviem.radsej som sa nepytala.Lekarka sa ,ale tvarila velmi vazne.Bolo vidno,ze to vobec nieje dobre.O 2tyzdne tam uz vobec nebola ta zrazenina a babetko bolo ok.Ja som si aj predstavovala ako sa ta zrazenina zmensuje ked som lezala.Drzim velmi silno palce.

stella1968
autor
25. máj 2016

Dievčence moc vám ďakujem za povzbudivé slová,viem ze bude ako má byt a je krásne že ste to mnohé ustáli,dúfam že budem patriť k vám! 💗

ematko29
25. máj 2016

@stella1968 hlavne lezat,nech ti manzel nakupi,nevar nerob nic.dovolene mas len wc.A citaj,alebo pozeraj telku ,surfuj po nete a zamestnaj mysel.ja som lezala a 2starsie deti okolo mna behali uz sice jedna mala 8rokov a druha 4,ale dalo sa.

lienkaam16
25. máj 2016

Hlavne oddychuj, skús myšlienky sústrediť na niečo iné, aj keď je to veľmi ťažké. Verim, že všetko dopadne dobre a za pár mesiacov mate krpceka doma. Veľa šťastia.

stella1968
autor
26. máj 2016

Tak babulky je koniec idú má čistiť,ráno som začala krvácať a je to moc rozbehnuté.Tak vám všetkým držím palce,aby vám vaše Tehulkovanie dopadlo lepšie ako mne

kikus48
26. máj 2016

@stella1968 to mi je luto

ematko29
26. máj 2016

@stella1968 och velmi mi je to luto.drz sa 😢😢😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre