Môže pálenie v pošve uškodiť dieťaťu?

maruska2013
27. aug 2015

Ahojte som tehotná som v 19 tyždni tehotenstva mám problém ktorý riešim už 2 roky no od mája do teraz mám to NON STOP každý deň, páli ma v pošve či pri pohlavnom styku či pri močení ked sedim , ležim , chodim úplne stále no najhoršie na tom je že mi nič nezistili ani u nás doma na SK ani tu v Nemecku kde momentálne bývam veľmi sa bojím že to môže uškodiť dieťaťu prosím poradte mi

katkakovac
27. aug 2015

Mykozu vylucili? Lebo to sa mi podoba na mykozu, ja som to mala v tehotenstve asi 4x. Kazdopadne navstiv lekara, neliecena mykoza moze hlavne tebe narobit v buducnosti problemy.

zabudnuta
27. aug 2015

@maruska2013 kamaratke tiez nezistili nic a vylucili aj mykozu a nakoniec ju mala,...ak budes chciet poslem ti na nu kontakt v IP

mishelita
27. aug 2015

@maruska2013 mne to tiez pride ako mykoza, vypytaj si candibene 1% creme- pomaha super- to mi jedine zabralo

jurly
27. aug 2015

@maruska2013 urcite by som odporucila to povedat gynekologovi, mal by ti urobit ster a podla vysledkov by si mala dostat nejake capiky. mne nasli candidu 36tt.

jurly
27. aug 2015

@maruska2013 predpisala mi take capiky pri opätovnom navrate infekcie (lebo mna tiez opatovne palilo a stipalo) momentalne som po porode a je to v pohode

maruska2013
autor
27. aug 2015

Liečim sa na to už velmi dlho gynekologička o tom vie viac krát mi robila vyšetrenia a nič všetko v poriadku nič mi nezistila potom som navštivila Urologa ale tam mi tieš potvrdil že mám všetko v poriadku momentálne sa liečim v Nemecku myslela som si že tu mi niečo zistia lebo doma na SK mi tieš nič nezistili neviem kde je chyba niekto mi hovorí že vraj to zomňa vyjde pri pôrode ale moc tomu neverím o seba mi neide ide mi o dieťa chcem aby sa mi narodilo zdravé
Dakujem Vám veľmi pekne za Vaše rady

alenka7777
27. aug 2015

@maruska2013 ahoj.mala som podobny problem po 1.tehotenstve.tiez mi nic nezistili.uzavrelo sa to ako precitlivenost sliznice.zacala som pouzivat anionove vlozky a mam uz takmer rok po probleme.mozes prip.vyskusat

nevenka
27. aug 2015

@maruska2013

no nepotesim Ta, ja toto uz riesim vyse 4 roky!!!, stale ma stipe posva, mam to zapalene, ale mne aj daco najdu, vacsinou som mala streptokoka, ktory na nic nereagoval a tak som s nim aj porodila chlapceka - pri porode mi nestihli dat antibiotika, ale syncek je v poriadku. Teraz som tehotna znova a sice streptokoka som sa zbavila, po ampicilinovych cipkoch, ale mala som medzicasom aj kvasinku, taku speci, Saccharomyces cerevisiae, na candibene a spol. reaguje dost slabo...potom zase enterococcus a najnovsie e.coli, beriem zase cipky a kazdu chvilu rodim. To, ze Ta to stipe, babu neuskodi, horsie je, ze Ty tym trpis. Mna to palenie po porode nepreslo, az asi po 10 mesiacoch od porodu sa mi kusok ulavilo, predpokladam teda, ze sa mi konecne dali do poriadku hormony. Ten zapal predpokladam, ze bude hormonalny alebo neurologicky problem, ked dokojim druhe dieta, co bude asi dlho, tak pojdem za neurologickou, lebo gynekologovia mi nevedia pomoct, stale dokola cipky, co mi to este zhorsia...jedna baba na jednom fore to riesila presne s neurologom a zistili jej tzv. vulvodyniu, brala na to aj antidepresiva a lieky na neuropaticku bolest. Uzivala par mesiacov, asi pol roka a vymizlo to a nevratilo sa. Tak do toho vkladam nadej aj ja. Len bohuzial, mozeme tie lieky skusit az po porode a ked dokojime deticky...snad uz nieco pomoze, lebo ten sexualny zivot je zufaly ☹

maruska2013
autor
28. aug 2015

@nevenka môžem navštiviť neurologa aj teraz ked som tehotná najradčej by som to riešila až po pôrode nechcem byť na žiadnych tabletiek neviem čo mám robiť už s partnerom nemám vôbec pohlavny styk neviem sa pohnúť nemožem isť na žiadne oslavy nemôžem ist von stále musím byť len doma ked som bývala na SK som navštívila Urologa odobral mi len moč povedal mi že mám chronicky zapal no velmi som mu neverila ked ma vôbec nevyšetril len sa somnou rozprával velmi často som chodila u gynekologa no tam stále že len zápal v pošve a to isté dookola nič mi nepomohlo čo mi predpísal ja len proste chcem vediet čo mi je a hlavne od čoho to mám čo to vlastne mám lebo ,ked Vám všade povedia že je všetko OK som veľmi zúfala

nevenka
28. aug 2015

@maruska2013

skus teda si najst o tej diagnoze - vulvodynia a skusit toho neurologa, neviem, ako to vysetruju, ci sa to v tehotenstve da a ak aj ano, ja by som tie lieky na neuropaticku bolest nebrala v tehu, konkretne spominala napr. lyricu, tu bral ocino na neuropatie z cukrovky...

ja som to tiez len pretrpela a aj vysetrenie u doktora ma boli...ale zase ja to mam vyrazne len pocas mechanickeho podrazdenia, cervene sice stale, ale prakticky sa mi vcelku fungovat da, ale teraz asi posledne 3-4 mesiace tehu uz vobec sex nemame, teraz mi uz doktor dovolil, ze to moze pomoct spustit porod, ale zase nechcem to palenie zhorsit a od manzela dostat zase streptokoka, po porode muza poslem k urologovi a kym sa zahojim, tak snad aj on uz bude ok...no je to na zufanie, verim ti, ze je to strasne ☹
A hormony si mala vzdy ok? Lebo ja som od 13 rokov mala stale vysoky prolaktin, akoby som kojila a na striedacku som lieky brala a potom, ked som uz do seba nechcela pchat chemiu, tak zase to vyskocilo hore plus vysoky testosteron...ani mi nedavali sance na prirodzene otehotnenie, ale nastastie sa uz 2x podarilo. Tak aj pocas kojenia, ked je prolaktin vysoky (teda ci kojis alebo ho mas vysoky len tak), moze sposobovat precitlivelost sliznice a je nachylna na zapal, trhlinky, a to pali...ja ked som si natrela napr. Canesten, tak som sa hned musela umyt, co ma to este viac palilo. Lieky na mykozu mi tiez nepomhali, proste nic...hoc aj ten streptokok tam teraz nie je, po antibiotikach, aj tak ma to stipe, ziadna zmena...tak uz podozrievam tie horsie diagnozy...
Endokrinolog sa asi tiez da riesit len po dokojeni dietatka...
Este chcem skusit sa spytat po sestonedeli na hormonalny krem estrogenovy, pocas kojenia sa vraj moze v malych mnozstvach, zlepsi sliznicu a nepopraska tak...aspon na roznych poradniach mi to odporucili gynekologovia, len ci ten moj sa na mna zase nezacne kukat ako na hysterku 🙄

maruska2013
autor
29. aug 2015

@nevenka Určite sa tam čim najskôr objednám,
Hormony som mala vždy v poriadku všetko toto začalo ked som mala prvý krat pohlavny styk s partnerom je to môj prvy sexualny partner asi 3 mesiace potom ako sme mávali pohlavny styk to začalo mala som to každy mesiac alebo druhý no najviac mi to trvalo 1-2 dni no od Mája do teraz to mám stále vôbec nič mi nezaberá

vuvu163
10. aug 2022

@nevenka ahoj, stará téma, ale oživuje, rodila si s vulvodyniou? Ako to dopadlo? Nezhotsilo sa to?

nevenka
10. aug 2022

@vuvu163 rodila a teda uz 3x a tehotna som 4.x aktualne...
No co Ti poviem, ostalo mi to asi rovnako, ale najviac mi pomohlo v roku 2020 pocas tretieho porodu, ze mi nasli streptokoka a dali infuzne antibiotika, aj to sa stihla len 1 davka. Lenze, akonahle som sa zahojila po porode, tak sex bol neskutocne dobry, ale asi tak pol roka mi to vydrzalo, kym som nedostala v lete 21 hroznu mykozu a odvtedy znova to iste. Za mna - robia to tie potvory, ktore sa poriasne nejak nezaliecia...a ako tehotna v kuse mam mykozu a mozno je tam znova aj streptokok premnozeny. Stale ma to stipe.

vuvu163
13. aug 2022

@nevenka ale vulvodynia nue je o mykoze 🤔 aj keď mne to mykoza tiež zhorsovala, pomáhajú veľmi probiotika zo spodu.... Ale vulvodynia to sú tie boľavé časti koze (nervové zakončenia) toto máš? Na toto mi pomáhali len Kortikoidy... Cize máš vulvodyniu alebo nie? Ak áno uff tak to je super ze sa ti to po pôrode nezhotsilo. Nemala si ani cez ani tesne po pôrode nejaký problém s týmto? Mne keď sa to podtazdi hneď aj močové cesty sa pridajú....

nevenka
13. aug 2022

@vuvu163 ja neviem, ci to mam, ci nemam, mna to stale boli, citlive to mam. Ci mam mykozu, ci streptokoka, ci nemam...v podstate stale to mam tam take citlive, mam kamosku, co ona nechape, ako tamto mozem zit. Lenze mne doktori nevedeli pomoct. Nie je to u mna az taka bolest, ze by som pre to nevedela existovat, kortikoidy nechcem. Este mi neurologicka predpisala gabapentin, ale ja som sa to bala brat. No a s mocovymi cestami to mam stale spojene, to tiez. Ale uro zapal tam akoze niekdy nie je, ze moc cisty, bez bakterii a reze, pali.
Hojenie po porode, hlavne prvom, bolo dlhsie, to ma nastrihli a jazvu citim dodnes, potom sa mi pri druhom porode na tom mieste spravil hematom ci co, tak to bolelo sialene, ale hojenie lepsie, lebo ma nesili vobec, ani po tretom porode. Ale bolave som to mala doat dlho aj tak.
Takze mne nikto vulvodyniu nediagnostikoval, ale v zasade daco take asi budem mat, kedze kolkokrat doktor uz nic tam nenajde a aj tak ma to pali, boli. Suchostou to nebude, s tym problem nemam, mozno aj psychika uz robi svoje. Neviem teda, ale porody z dlhodobeho hladiska mi neurobili horsie. Priamo pri porode to boli a pali, stipe, tak ci tak, to je cela sliznica tam ako v ohni, no.

vuvu163
14. aug 2022

@nevenka jaj tak ja mam diagnostikovanie a viem aj presne na ktorých miestach... Pomáha locoid kortikoidna masť... Ale malo dávam... Gabapentin som brala na epi ale na toto nezabralo vôbec... Juuj no ja sa tiež tým trápim 😭 a bojím sa pôrodu

lienkatulipan
16. sep 2022

@nevenka ahoj...dostala som sa k tvojej téme. Som v 18 týždni tehotenstva a po dobratí antibiotik som mala klasickú mykozu. Potom mi ostalo svrbenie a pálenie z vonku okolo rodidiel az ku konečniku. Stery mám v poriadku, ale už som z toho zúfalá. Nezabral ani canesten, fungicidin, macmiror....

lienkatulipan
16. sep 2022

@maruska2013 narodilo sa bábätko v poriadku pri tom pálení?Prešlo ti to po pôrode?

soni91
12. jan 2023

@lienkatulipan Prosim ako si dopadla? Ja som v 21 a to palenie je na nevydrzanie niekedy. Stery neg, moc neg. Ze vidi iba v okoli cervene. Dnes som bola znovu a to iste. Nic mi nezabera. Popravde uz sa bojim aj nieco dat, lebo niekedy ako kyselinou ked si to natriem.

lienkatulipan
13. jan 2023

@soni91 ahoj. Ja som sa s tým trapila vyše mesiaca strašné pálenie, až som si musela niekedy ľadové veci prikladať odspodu aby sa mi nachvíľu uľavilo. Stery som mala tiež v poriadku. Potom to pálenie prešlo do bolesti pošvy tiež až neznesiteľné....Dr. nemohol nič robiť nakoľko som bola tehotná. Potom to postupne ustúpilo a bolesť sa zmiernila. Teraz som pár dní pred pôrodom, tak už mám strach čo bude po pôrode, lebo pri bežnom vysetrení sa mi to viac rozdráždi....

soni91
13. jan 2023

@lienkatulipan No vyborne 🙂)))) tak dnes som bola na cievkovani a moč negativny. Ja som este len v 21 a uz teda mesiac s prestavkami to mam....tak uz to vyzera tak ze sa toho tak lahko nezbavim. Vidia iba jemne podrazdenie, ale teda pocitovo to je ovela horsie ako vizualne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre