Môžem dostať herpes od priateľa?

tucniacik1
19. feb 2013

Ahojte prosim mozem dostat Herpes od mojho priatela ? Ja som ho v zivote nemala a on sa boji aby som to nedostala teraz ked som tehotna. Velmi pekne dakujem za idpovede

denisse1311
19. feb 2013

@tucniacik1 o aku herpes ide? na pere či na genitaliach? 🙂

hradnapani
19. feb 2013

@tucniacik1 ano, mozes, velmi lahko. Preto sa treba maximalne chranit, zabranit kontaktu so sekretom z herpesu. Ak ma na ustach, pouzivat liecive naplaste, striktne dbat na vlastny pribor, pohar, uterak atd... a posilnovat imunitu

tucniacik1
autor
19. feb 2013

Na pere😜😜😜😜

zuzulica
19. feb 2013

@tucniacik1 Jasné, že ho môžeš dostať, herpes je veľmi infekčný a inak ak ho už raz dostaneš vírus ti zostane v tele navždy, takže presne ako píše hradnapani,všetko svoje používať.Ja osobne na herpes používam herpesin krém a tea tree olej 😉

saska.t
20. feb 2013

@tucniacik1 je malo pravdepodobne, zeby si herpes dostala, kedze ide cez krv,bud ho mas alebo nie,jedine zeby ste obaja krvacali,ale aj to je dost malo pravdepodobne 😉

alka221
20. feb 2013

pokial uz si herpes mala, treba sa chranit a pouzivat vsetko svoje.. ak ho uz raz mas, nezbavis sa ho 😉

liana111
22. feb 2013

Ked mate rovnaku krvnu skupinu tak ano, je sanca ze ho dostanes, ale nemusis. Ak nie, tak ho od neho nedostanes 🙂

usiko
22. feb 2013

http://www.dermacare.sk/herpes_simplex staci ujo google a netreba zakladat otazky/diskusiu....

anaha
22. feb 2013

Herpes je naozaj veľmi infekčný a riziko prenosu veľké, keď je osoba v kontakte s ložiskom infekcie. Stačia mikroporanenia, trhliny v koži, ktoré nemusia byť ľudským okom viditeľné...Vôbec nie je nutné veľké krvácanie a nezávisí to ani od typu krvnej skupiny.

malakika
23. feb 2013

Mm má stále herpesy na perách a ja nikdy. A teraz ked som v 38tt sa mi objavil tam dolu! Vcera som bola v nemocnici a lekár povedal,ze sa to dá aj uterákom preniesť. A je to veeeeeľmi nebezpecné pre bábo ak rodís prirodzene! Ja ho nastastie mám v uplných zaciatkoch a nemokvá takze mi dal len krém a snád do pôrodu zmizne inak musím cisarák!!!! Takkze fakt davat bacha...

edie63
23. feb 2013

@tucniacik1 ano, mozes ho dostat, davaj si velky pozor. moj manzel maval casto herpesy, a nikdy som to od neho nedostala, ale ked som bola tehotna, dostala som to od neho viackrat, a to som sa ho ani nedotkla, aby sa to nestalo a predsa...

tucniacik1
autor
5. mar 2013

Dakujem vam babenky za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre