Môžem dostať injekciu u zubára na začiatku tehotenstva?

sylwi23
24. júl 2023

Ahojte práve som sa dozvedela,že som tehotná a mám zajtra termín.
Majú mi čistiť zub koreňové čistenie plus nová výplň ..... Tehotenstvo som nečakala, ale cítila som to už pár dni lebo mi je dosť divne...Dnes som si robila test lebo včera som mala mať menštruáciu a bolo mi celý deň zle ako migréna a dnes mám úplne koľajnice na teste čo som takto skoro ešte nikdy nemala(asi mám ten hormón vyššie )
Musím byť len v 4. týždni absolútny začiatok....
Ako to vlastne je ? toto sa mi nikdy nestalo nemám s tým skúsenosti.Môžu mi dať normálnu injekciu proti bolesti inak neviem ako by som zvládla koreňové čistenie zubu...
Ja to nikdy takto strašne skoro nehovorím. Musím to zubárke povedať ? Predpokladám , že by mi možno dali nejakú inú injekciu ale tak či tak to asi dobré nebude. Keď som bola tehotná ale to bolo už na konci tehotenstva mi lekárka povedala, že je to úplne ok.

ďakujem za každú radu.

viestta
24. júl 2023

V kazdom pripade povedz, ze si tehotne, podla toho zubarka vyberie vhodnu anestezu

lukbe
24. júl 2023

@sylwi23 ved lekár asi bude vedieť lepšie ako my. Inak ja dávam inj len pri ťahaní, ale asi každý má iný prah bolesti.

54tinka54
24. júl 2023

@sylwi23 ja som bola v prvom trimestri tiež na koreňovom čistení a injekciu mi dr v pohode dal, vraj to pôsobí len lokálne

sylwi23
autor
24. júl 2023

Ok super tak to je dobré ale jej to poviem ja som veľmi nerada tak skoro verejnosti hovorím o mojom tehotenstve lebo som mala v 6. tehotenstve jeden potrat v 10. týždni a dodnes mám z toho traumu a musím povedať, že aj teraz je to celé pre mňa iné možno tie silné koľajnice a to, že mi je už teraz ako na vode zle je dobré znamenie to som vtedy nemala...

sylwi23
autor
24. júl 2023

A dal ti vtedy injekciu ako vždy alebo nejakú inú slabšiu?

mamelka
24. júl 2023

Ani tak nejde o injekciu ako o rtg. Ty si povinná to povedať zubarovi. Injekciu ti bude môcť dať

sylwi23
autor
24. júl 2023

RTG mi robili pred 3 týždňami ja som ani netušila že môžem byť tehotná mala som tu zásteru bolo to cca 2 týždne pred menštruáciou. Mne budu robiť len zub bez RTG a ja som nechcela takto skoro nič hovoriť ale teda to poviem nech mám istotu že všetko ok.

eva_eva
24. júl 2023

Netreba sa toho báť, stačí povedať zubárovi, že si tehotná a on už vie, akú injekciu ti môže dať 🙂

mariet24
24. júl 2023

@sylwi23 normálne som v tehu dostala injekciu, vravela zubárka že to je slabé lokálne, že sa nemusím bat

sylwi23
autor
24. júl 2023

Dakujem vám hej ja viac bojím ten návštevy u gynekológa aby srdiečko bolo počuť...Je to teraz také iné pre mňa ako iné tehotenstvá nič neberiem už tak samozrejme ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre