Multicysticky dysplatická oblička u bábätka v 20 týždni

mimilubo
5. máj 2012

Ahojte,viete mi prosím poradiť,alebo dať nejaké rady ohladom tejto choroby. Som v 20týžni,a včera som bola na krámaroch,kde mi bolo povedane,že malinká ma nepracujucu zväčšenú obličku. Strašne sa bojím. Neviem,čo mám robiť??stále plačem,je to naše prvé bábo a nechcem aby bolo choručke. Dokaže babatko žiť aj s jednou obličkou?? Poslali ma na dalšie vyšetrenia a potom sa uvidí,padlo aj také,že sa uvidí ,že do 24týždna,sa dá babatko zobrať. Ale ja to nechcem,ked len na to pomyslím,tak sa mi nechce žiť. Prosím,poradte mi,aké máte skusenosti a ako dalej....dakujem

mirulka147
10. máj 2012

@mimilubo ahoj tiež mam podobny problem včera maličkemu našli cysty v obličke musim čakať do utorka na dalšie vyšetrenie neviem ani či ta druha oblička funguje to sa zisti až tam ale maličky kope riadne som V 30 tt a všetky vysletky boli v poriatku ake vyšetrenia ma ešte čakaju?

mimilubo
autor
10. máj 2012

@mirulka147 ahoj,nám zatial povedali,že ta jedna oblička je strašne velká a nefunguje. Zatial vyzerá,že ta druhá je v poriadku. Poslali ma na rozne vyšetrenia. Na amniocentezu(ktorú mám po včerajšku za sebou),ku klinickému genetikovi,na magnetickú rezonanciu plodu,fetálnu echokardiografiu a po všetkych vysledkoch sa uvidí...su to rozne vyšetrenia kvoli tomu,či ostatné orgániky funguju ako majú. Ak bude všetko v poriadku,čo verím,že bude,tak už som sa informovala,že jedna oblička nie je koniec sveta 🙂 poradím ti ak možem. Skus sa po vyšetreniach informovať u dobrého nefrologa,aký bude mať život babatko. My po vysledkoch ideme k nefrologovi,informovať sa,čo bude nasledovať po narodení babatka a či hrozí nejaká operácia....ale možem ti s istotou povedať,že bez jednej obličky život nekončí a o to viac sa teším na bábo. Všetko dobre dopadne 🙂 poslali ta na iné vyšetrenia,lebo známu na takéto vyšetrenia ako idem ja,vobec neposlali a to majú s malinkým takú istu diagnozu.

mirulka147
10. máj 2012

doktor ma poslal na 4D sono lebo mi to zistil len na tom starom sone tam videl dve cisty nič viac zatial neviem ten druhy sa zaobera aj urologiou tak hadam bude mudrejši a pošlu nas aj niekam inam som s maleho mesta tak sa budem musieť domahať sama o nejake konzultacie najhoršie je toto čakanie čo bude

mimilubo
autor
10. máj 2012

na 4D idem zajtra,velmi to pomôže,preto sa aj teším na to. Hej hej,poznám ten pocit na to čakanie,ver mi,ja tiež čakam na vyšetrenia a potom na výsledky. Je to dosť psychiky únavné,ale nič iné nám neostáva. Uvidíš čo ti povie,ten druhý doktor a ked tak sa naozaj pytam aj na iné vyšetrenia,čo by ťa uistili,či ostatné orgániky sú v poriadku. Mna poslal moj gyn. na kramáre pánovi doktorovi Čunderlíkovi,ktorý potvrdil tuto diagnozu a ten ma poslal na tolké vyšetrenia. Na jednej strane sa bojim,ale na druhej strane som rada,aspon sa všetko iné vyluči. Skús sa opytať tvojho doktora,či by nebolo potrebné isť aj na iné vyšetrenia?? Ale ver mi,všetko bude dobre 🙂 Napíš mi potom kludne,že ako si dopadla?? a uvidíš,všetko bude v poriadku...držím palčeky 😀

mirulka147
10. máj 2012

dakujem za povzbudenie určite sa ozvem

mirulka147
14. máj 2012

ahoj ako dopadlo sono ?

mirulka147
16. máj 2012

ahoj som velmi štastna maličky ma obličky v poriatku niesu tam žiadne anomalie to nam napisali do karty aj mechurik je v poriatku dufam že aj vy ste v poriatku a držim palčeky 🙂

mimilubo
autor
18. máj 2012

@mirulka147 som velmi rada,že ste v poriadku. Teraz sa už len pekne teš na zdravého drobca 🙂

silvia2103
29. nov 2013

@mimilubo ahoj...vies mi poradit ?som v 30tyzdni a doktor mi povedal ze malinky ma cystu na oblicke mam sa bat?

mimilubo
autor
29. nov 2013

@silvia2103 Ahoj, malinký má iba jednu cystu?? A povedal ti doktor aj niečo viac k tomu??

silvia2103
29. nov 2013

@mimilubo povedal mi ze ma velku cystu na pravej oblicke a poslal ma na kramare

mimilubo
autor
1. dec 2013

ahoj,neboj sa,nemáš čoho. Ak má malinký cystu na pravej obličke,neznamená to,že ju má ešte nefunkčnú. Ak je tá oblička funkčná,tak bud počkajú čo urobí ta cysta,alebo ju len odstrania a oblička bude v poriadku. Ale môže byť aj nefunkčná a potom ju budú musieť vyoperovať,myslím celú obličku. My sme si s malinkou zažili strašné veci,mne to zistili v 20 tt,viacero cyst na pravej obličke a celá oblička bola tým pádom nefunkčná :( odvtedy som nemala kludu. Operácia je tiež veľmi psychicky náročná,ale to zotavenie je natom najkrajšie. Zaruška je ako ostatné deti,má len určite odmedzenia v strave a malinkú jazvičku na pravej strane,ale inak je to uplne zdravé dieťa. Ver mi,prešla som si tým, a nemáš sa čoho báť,viem,že stále ťá to bude trápiť,ale to,že malinký má len cystu na obličke,tak to je to najmenej. Po pobyte v nemocnici som videla detičky,ktoré sú natom horšie a omnoho a vtedy som si povedala,že ak Zarka má len problém s obličkou,tak to zvládneme ľavou zadnou. Neviem,či som ťa nejako upokojila a dozvedela si sa čo si práve chcela,ale ak chceš,kludne mi napíš poštu,kde ti na všetko odpoviem,poprípade ti zavolám,a môžeme sa baviť telefonicky,ako vypisovať to tu 🙂 Hlavne treba,aby si bola silná,pretože malinký v brušku to vníma 🙂 Možno ťa pošlu na dalšie vyšetrenia,alebo ťa len budú stále pozerať cez ultrazvuk,teda malinkého a tu cystu. A uvidí sa,až po narodení 🙂 A je taktiež možné,že tá cysta mu do porodu zmizne(aj taká možnosť je). Kludne mi napíš otázky,alebo čokolvek čo by ťa zaujmalo,budem rada ak by si mi dala aj neskor vedieť,ako ste s malinkým dopadli?? 🙂 Budem na Vás silno mysleť 🙂 🙂

mimilubo
autor
1. dec 2013

@silvia2103 zabudla som to dať ako dopoved 😀 😀 hore som to napísala 😀 🙂

majusa5
20. mar 2017

Ahojte kocky. My sme dnes boli v Martine na 4d sone a uplne vsetko v pohode az na lavu oblicku maly ma cysty prava je uplne zdrava. Doktor vravel ze sa nemame ani trapit ze bud zmiznu ked nie ze vela ludi funguje s jednou oblickou alebo v buducnosti operacia...ale aj tak som z toho taka ach ...mam strach.Som v 23 tt

kia201
10. apr 2017

@mimilubo Ahoj, si tu este prosim aktivna?

mimilubo
autor
13. apr 2017

@majusa5 neboj sa,treba myslet len nato,ze vsetko dobre dopadne...problemy s oblickou uz nie su take vazne,ak druha funguje. Musis myslet pozitivne,vsetko bude dobre. Ako sa Vam dari?

sabinkyk
10. dec 2021

@mimilubo ahoj,môžem poprosiť na teba tel.kontakt?Veľmi by som potrebovala poradiť 🙏
Vďaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre