Myóm v tehotenstve

meredith83
29. dec 2018

Ahojte dievcence mam jeden myom v maternici hned vedla vaku. Podla lekarov je to uplne v poriadku. Tento myom tam mam asi 3 roky a trochu sa od zaciatku tehotenstva zvacsil( teraz ma tak 3.5cm mal pod 2cm v Sept) moze sposobovat viac krcov? neviem ci niektora mate skusenosti s myomom... Mozno su krce od brucha kedze sa mi horsie travi posledne 2 tyzdne..

jameena
29. dec 2018

Ja mám 2 myómy na vnútornej strane maternice. Nespôsobovali mi nikdy kŕče , skôr také tupé silné bolesti ako pri menštruácii. V prvom tehotenstve rástli spolu s plodom na skoro 6 a vyše 10 CM. 2 krát som bola dokonca hospitalizovaná, lebo mi spôsobili zápal maternice. Po pôrode bolesti ešte asi 3 mesiace, stále som si ich tam v bruchu cítila. Postupne sa však výrazne zmenšili a po porade s gynekológom sme sa o 3 roky odhodlali na ďalšie tehotenstvo. Teraz som v 31. tt a bez problémov, na morfologickom ultrazvuku mi dokonca našli už len jeden myóm 2,8 cm a nevedia kde sa ten druhý podel. Netuším od čoho to záleží, že ako sa myómy budú správať, lebo prvé tehu dôsledná životospráva a celé zle a teraz jem na čo mám chuť, aj kávu občas vypijem a všetko ok. Možno na to vplýva stres, lebo vtedy som sa celé tehu bála čo bude a teraz nič neriešim😉 Na každej poradni by ti mali myóm zmerať a sledovať čo sa s ním deje. Dávaj si na seba hlavne pozor a nepresiľuj sa, predsa len je myóm rizikový faktor. Držím palce😊

sunny15
29. dec 2018

@meredith83 ahoj,ja som bola tehotná s myomom, mala som ho v čase otehotnenia už 5rokov,zistili mi ho v 19tich,čo je trošku rarita nakoľko sa objavujú okolo 30-35ky.Bol uložený pri placente,preto som musela rodiť sekciou,ale ináč žiadne problémy som nemala počas tehotenstva.Moj mal v čase otehotnenia 4cm a pri sekcii vraj 10cm bol ako päsť ako to prirovnal lekár.V tehotenstve myom rastie vždy vplyvom hormónov

meredith83
autor
29. dec 2018

@jameena No ja mavam take tupe bolesti ked mam stres alebo sa rozculim. Ono sa to da vydrzat zas nekrvacam. Ale radsej sa opytam na skusenosti... Doktori hovoria ze to mam uplne v poriadku a na 95% nebudem mat problem s prirodzenym porodom. Mne ten myon nesposoboval ziadne nejake vacsie problemy pred tehotenstvom.

ivankomonika
5. jan 2019

Ahoj ja som mala tiež myom pri maternici, ktorý rástol, mala som sekciu a pri sekcii aj z operovali myom ktorý mal 8 cm ale celé tehu bolo ok

mamcotka
11. feb 2019

Ja mám dva a aj polyp a som v 5+ tehotná. Tak uvidíme

janka2007i
9. máj 2022

Ahojte dievčatá som druhý krát tehotná,našli mi v 16 týždňy myom veľkosť 6cm.Začali mi problémy krvácanie bolesty bola som v nemocníci už som síce doma nekrvacam len kedy teda spinim.Momentálne mám stále bolesty ako pri menzese dali mi lieky magnezium,progestenalle ale mám pocit že to nepomáha 🥲som zúfalá bojím sa nechcem prísť o babetko. Máte niektorá skúsenosti ?🙏

nanka888
16. aug 2022

@janka2007i ahoj ako si dopadla? Mne tiez nasli 4cm myom v 22tt a posledne dni ma velmi boli 😨

janka2007i
17. aug 2022

@nanka888 ahoj ja som momentálne 31 tyzdny a myom mi chvalabohu nerobí už starosty síce podrástol na 6/7cm ale mne sa vytlačil s maternici von takže možno preto už neboli. Ale momentálne mi robí starosť krčok keďže sa mi skrátil na 2cm takže som doma a lezim čo najviac.Dúfam že ešte to potiahneme čo najviac. A čo ti dali keď tá pobolieva lebo mne vtedy nasadili gujaucuramu magnezioum 500

nanka888
17. aug 2022

@janka2007i No ja sa akurat balim do nemocnice 😫

janka2007i
18. aug 2022

@nanka888 a čo sa stalo máš veľké bolesty už ?

nanka888
18. aug 2022

@janka2007i Hej mala som strasne bolesti, uz je to trosku lepsie. Vyzera to tak ze maly sa velmi tlaci na pravu stranu, na oblicku.

janka2007i
19. aug 2022

@nanka888 tak držím ti palce nech ste obaja v poriadku.Mi s malou bojujeme od 16tyzdna prešla som si asi všetkými bolesťami. Ja už len rátam každý týždeň a modlim sa aby všetko dobre dopadlo.

meredith83
autor
22. aug 2022

Baby trocha vam zhrniem co sa mne stalo. Takze pri prvom tehotenstve mi myom nerobil problemy. Porodila som prirodzene bez komplikacii. Asi rok a pol na to som opat otehotnela. Bol to bohuzial len prazdny vak a nasli mi komplikovanu velku cystu. Myom ze vraj nikde nebol. Brala som Hak a cysta sa zmensila a otehotnela som opat min rok. Do 14 tyzdna tehotenstvo skvele. V 14 tyzdni som jeden vecer dostala hrozne bolesti. Neskutocne. Bolo to na lavej strane kde bola ta cysta a hlavne creva. Na pohotovosti nic nenasli a hovorili ze mala je v poriadku a nemusim sa bat. Tieto epizody nesmiernej bolesti sa opakovali este nekolko krat az do porodu. Bola som hospitalizovana aj s tym urobili MRI ale tehotenstvo bolo v poriadku. Po porode dcerky ktory bol bez komplikacii som musela zas kvoli bolesti do nemocnice kde urobili velke mri a zistili ze cysta je strasne velka. Teda ma poslali do druhej nemocnice kde mi v Juli urobili opreraciu. Doktor zistil ze ta cesta nebola velka ale bol to ten myom ako 5 cm ale ten myom tlacil na vajecnik a ten sa deformoval a obkrucal okolo seba. Musel vybrat aj aj co som strasne rada. Takze baby odporucam sa o tom informovat a diskutovat s lekarom. Najlepsie je ak sa myom vyberie ked je cisarsky. to je idealne.

sunny15
22. aug 2022

@meredith83 veľké myomy sa počas cisárskeho rezu nevyberajú štandardne,nakoľko je maternica veľmi silne prekrvená,mohlo by dôjsť k masívnemu krvácaniu pri odstraňovaní myomu,čoho následkom by žena mohla vykrvácať alebo prísť o maternicu.

janka2007i
22. aug 2022

@sunny15 aj mne to doktor povedal

nanka888
22. aug 2022

@janka2007i Dakujem pekne, dneska som mala ist domov, cely vikend mi uz bolo dobre, bola som bez liekov len ma sledovali a v nedelu vecer mi zacalo brutalne tvrdnut brusko, takze ma tu nechali 🥺

janka2007i
23. aug 2022

@nanka888 to mi je ľúto 🥲🙏 hlavne sa neopustat a byt silná aj ja mám zas od včera bolesty celá panva ma boli. Popravde už niekedy neviem čo ma boli a pritom som včera bola u doktora povedal že mala je ok všetko a zas toto celú noc som nespala. Toto tehotenstvo je neskutočne ťažké ale pre malinku sa musím držať a tak isto aj vy nebojte sa dáme to. Strašne moc vám držím palce ❤️ A nebojte sa aj to tvrdnutie prejde oni vám pomôžu. Daj vedieť ako si dopadla🙏😌

meredith83
autor
23. aug 2022

@sunny15 moj myom nebol velky a doktor expert mi povedal idealne sa to malo vybrat prave pocas cisarskeho ak by sa planovat. ja som mala problem aj s vajecnikom kvoli myomu. Mojej znamej vrchnej sestre tiez vyberali myom pocas cisarskeho a to sa dohodla s lekarom. takze neviem

sunny15
23. aug 2022

@meredith83 Závisí od rozmerov myomu,ak je malý do 2-3cm tak sa dá vybrať ale taký 10cm čo je už ako päsť dospelého človeka,tak to je obrovské riziko

meredith83
autor
26. aug 2022

@sunny15 moj nebol velky ale sa zmenil na sval a zacal korumpovat vajecnik ktory sa okolo seba obtacal takze bolesti ako svina. plus zapal ktory bol ako vedlajsi faktor. Takze ano zalezi na tom aky je velky ale mensie by sa mali tak mi to povedal lekar..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre