Myslíte si, že opuch členkou je v 22. týždni bežný?

babula.hrubalova
27. jan 2011

😕 😕 Včera som si všimla že mám zapuchnuté členky na oboch nohách,trošku ma to vystrašilo 😖 nečakala som to tak skoro.....myslíte si že je to o.k?

martinex
27. jan 2011

pokial nemas vysoky tlak a bielkovinu v moci je to v pohode..viac sa setri,vykladaj si nohy,pripadne mozes skusit nejake obklady si davat...

alexandrah
27. jan 2011

ahoj, no moj lekar to vzdy kontroluje, ci mi neopuchaju clenky, ja by som mu aspon zavolala ...je to skoro ...za to nic nedas ...

tinki
27. jan 2011

Ahoj, ak máš opuchnuté členky, tak sa kontroluje tlak, či nie je vysoký. Ak máš doma tlakomer, tak sa zmeraj ale tak ako ti radia ostatné, oddychuj, vylož nohy, pokoj, ešte pozor akú minerálku piješ..Môže obsahovať rôzne minerály, ktoré zaťažujú organizmus. Vystriedaj a najlepšie nesýtenú.. Ale hlavne sa neboj.. 🙂

pink_lady
27. jan 2011

za opuch sa povazuje to, ak po zatlaceni prstom osane jamka - skus tak. ak ano, nie je to ok, ak jamka neostane, je to oki, staci vylozit nohy

mokion
28. jan 2011

No ja som mala opuchy uz okolo 10tt - to som mala na sebe uz 6kg navyse. Jednu nohu mam od 15-tich rokov hrubsiu. Cele lytko - nikdy nenosim kratasy a nikdy nenosim sukne kratsie ako 20cm nad clenkom. 😀 Otehotnela som v novembri, v zime som este cizmy ako- tak obula, ale v marci som uz musela nosit balerinky, ludia na mna hladeli, ako na sisi. Od aprila som neobula uz nic, iba slapky. Chodila som na cievne kvoli tomu - opuchala mi priserne hlavne jedna noha. Musela som si davat stahujuce pancuchy (velmi prijemne uz napr. v junovych teplotach), ale aspon zaberalo - bo inak by som ani prstami nemohla hybat a opuch bol neprijemny na pocit.
Po porode sa to este na par dni vyburilo - uz som neobula nic - slapky ani na najvolnejsjiu pracku - chodila som po porodnici bosa. ☹ Nohy fakt ako slonica. Do par dni to ustupilo a teraz je to ako predtym. Ale chcu mi na cievnom zistit pricinu anomalie 🙂 Zatial sa nevie, preco mam jednu nohu viditelne hrubsiu.

son1cka
28. jan 2011

Ahoj, to som mala aj ja. Ako uz bolo pisane hlavne kontroluj tlak, na poradni ti skontroluju bielkovinu v moci. Dolezite je, aby ti nohy cez noc do rana odpuchli. Mne raz prestali cez noc odpuchavat a do par dni som bola v nemocke s preeklampsiou...

cmulinko
28. jan 2011

momentalne som na konci 22 tyzdna a clenky mi opuchaju uz par tyzdnov....vzdy mi opuchali clenky,ked som bola tehotna.

ivett1
29. jan 2011

ahoj...ak ti opuch cez noc nezmizne, tak treba informovať lekára...mne tiež opúchali členky, tak koncom dňa, ale cez noc pekne odpuchli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre