Nábeh na rubeolu

nikusik0306
11. feb 2014

Ahojte dievcatá,mala ste niektorá zlé výsledky v tehotenstve alebo vám chýbali protilátky na obranu proti rubeole?
Ja som si akurát bola v lbáku po výsledky,otvorila som ich,síce vsetko nechápem,a k doktorke idem az 25teho,neviem,co dovtedy vydrzím,mám troska strach,som v piatom mesiaci,a robili mi krvné testy na toxoplazmozu,tam pise,ze je negativna ale pri rubeole pise,ze pozitivne,a mam toho v krvi 281,tak neviem.
A ku koncu pise,ze mi to maju kontrolovat kazdy mesiac az do pôrodu,ale pri rubeole by som uz mala dáke príznaky,nie?Vsak to je infekcná choroba,horúcky a bolesti celeho tela,a tie velké vyrázky na tele.
Ak by som mala znízenú imunitu,ze môzem byt náchylná na dostatie tej choroby,neznamená to,ze ju musim dostat?Nie?Len by som sa mala asi radsej zaockovat proti tomu.

mokon
11. feb 2014

@nikusik0306 podľa mňa to asi znamená že máš protilátky proti rubeole, malo by to byť ok

luba28
11. feb 2014

@nikusik0306 ved proti rubeole musis byt isto zaockovana,....cize to budu protilatky,....a mas ich dost,... 🙂

ivanka.7
11. feb 2014

@luba28 podla veku moze a nemusi byt ockovana 🙂

vroni
11. feb 2014

@nikusik0306, pozitivne znamena, ze mas protilatky (ci uz z ockovania alebo z prekonania choroby), negativna toxoplazmoza znamena, ze si ju neprekonala a nemas protilatky (a teda ju teoreticky mozes kedykolvek dostat). Pri rubeole by bolo zle, keby bola negativna 😎

nikusik0306
autor
11. feb 2014

@vroni Dakujem... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre