Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nakoľko ohrozuje plod centimetrový hematóm?

zan33
20. nov 2012

Ahojte dievcata, som v 10tt, dnes ma prepustili z nemocnice s tym ze niekolko dni som uz bola v pohode, ale hematom ma stale cca 1 cm, pri prijati bol vraj väcsi. Dietatko je podla ultrazvuku v poriadku. Prijatá som bola pre silne krce a spotting. K svojmu gyn. idem v piatok a dovtedy potrebujem este trochu ukludnit. Skutocne musim iba lezat? Moze sa mojou, hoci miernou aktivitou hematom zväcsit alebo to na to nema vlyv?

monika_87
20. nov 2012

Toto zaujíma aj mňa, ja som ešte v nemocnici :(

sjuz
20. nov 2012

ja som mala hamatom 2x1.5cm v 5tt. uz v tom case som nespinilana. lekar mi kazal setrit sa, ale tym myslel nesportovat a nedvihat nic tazke. Na prehliadke v 11tt tam uz nebol. Takze drzim palce....

mircalla
20. nov 2012

Ja som mala tiez, ale este v 8tt, mne sa odtrhol a dost som krvacala (i ked len 2 dni), ale plod sa udrzal. Potom uz bolo tehu bez problemov, i ked lekar videl na sono dalsi hematom, ten sa vstrebal. V kazdom pripade mi tiez nakazal lekar kludovy rezim, odporucam sa radsej setrit, aspon prvy trimester
Aktivita nema vplyv na zvacsenie, ale moze sa odtrhnut.

adrolka
20. nov 2012

ahoj... veru treba ležať, kľudový režim..ja som mala väčší 3+ cm (nepamätám sa presne) a čakala som dvojičky..v nemocnici som ale neležala, doma na rizikovom..našťastie to dobre dopadlo 😉

gemina
20. nov 2012

ahoj, ja som tiez mala hematom v 5tt, tak ma hned supli do nemocnice, ale nastastie sa nic nestalo. Teraz som v 32tt a nikto sa uz o hematome odvtedy nezmienil, asi sa vstrebal.

nagkat
20. nov 2012

tiež som ho mala hned na začiatku tehotenstva a hrozilo že prídeme o bábatko, brala som magne B6 a MUSELA som ležať, ak som nechcela isť do nemocnice, nerobila som fakt ale fakt nič, len som ležala, veľmi nám záležalo na tom aby bolo všetko v poriadku o to viac, že sme boli po umelom oplodnení a podarilo sa to hneď na prvýkrát, a teraz nám behá po byte skoro ročné šidlo 🙂
Nemyslím si, že aktivitou sa hematom zväčšuje ale nie som lekár. Určite ti odporúčam ležať, stojí to za to! držím palce

nadherna
20. nov 2012

ahoj ja som mala 2,5cm hematom a bol taky isty velky ako plod. Tiez som bola v nemocnici. Doma treba odychovat on sa bud vstrebe alebo vijde von . Neboj bude dobre

roxy
20. nov 2012

ja som mala mierne odlúčenie placenty a následne hematóm, tiež 1cm. nakázali mi prísny klud tak som len ležala aj ked to bolo náročné, hlavne psychicky. len na wcko a do postele. vcera som bola na kontrole a všetko sa upravilo do normálu, zmizol hematóm aj odlúčenie. takže sa oplatilo. dnes som bola po mesiaci prvý krát vonku dlhšie ako len k doktorovi a domov.
ležala som od 4.10. do vcera...

lucka1987
21. nov 2012

mala som hematom od 7 tt, bol taky velky ako plodik vtedy. aj som krvacala, ale vraj nie z neho.. no treba byt opatrny, ale myslim, ze onedlho budes z toho najhorsieho vonku, hematom nie je taky velky, a ty uz si v 10 tt, vtedy je plod pekne uhniezdeny

Tu začni písať odpoveď...

Odošli