Nekvalitné vlasy v tehotenstve

bjl0803
26. júl 2020

Ahojte akoze som zúfalá .... Som v 32.tyzdni akoze zakaždým keď si umyjem vlasy poviem si že keď porodim zmení sa to ale zrovna dnes som si umývala a už nevládzem .....sú hnusne bez života suché ako chemlon zo spodu jeden veľký dred .....no otras a už neviem čo si mám na ne dať aby sa ľahšie rozcesali .....pouzivam cesnakovy šampón od farmasi ( pred tehu mi strašne pomohol nakoľko mi padali vlasy ) používam aj balzam a olej a aj sprej na rozcesavanie vlasy zehlim raz za mesiac a farbim cca raz za dva mesiace .....

veronykacs
26. júl 2020

podobne aj ja a do toho ešte všelijaké články, ako sú v tehotenstve vlasy pevné, krásne, nevypadavajú.. ja keď pozeram na tie svoje chuderky, neviem si predstaviť, že po pôrode ešte len začnú vypadavať :D

nikpa
26. júl 2020

@bjl0803 ja som zase v tehu mala krásne, kvalitné vlasy ako nikdy ale teda asi na každú ženu to ma iný vplyv. No po pôrode mi niekoľko mesiacov veľmi padali, az som ich nakoniec skrátila ale nepomohlo. Az neskôr to samé od seba prestalo. Ked nepomáhajú prípravky na vlasy, skus vitamíny a ak ani to nie tak jedine ostrihať

dajana1983
26. júl 2020

Aj ja som mala počas tehu pleť aj vlasy ukážkové,začali mi padať po pôrode asi cca mesiac,to som mala doslova že hole kúty vo vlasoch🙈🥴ale akoby utal a rastu mi nové vlásky,ako môjmu synčekovi😁ono je to fakt dane hormónmi ,nakoľko všetko to dobre ide hlavne k tomu miminku a jasne že tým utrpí naša krása ale to sa zasa vráti len to chce čas a veľa piť a papať .Zo skúsenosti žiadne drahé prípravky nepomôžu.

bjl0803
autor
26. júl 2020

@nikpa no pri prvej dcére som ani nevedela že som tehu a teraz ? ....som myslela že keď tehotenstvo je tak iné ako to prvé že bude chlapec a keď mi povedali že baba .....tak som si pomyslela že to bude iná divoška 🙈😁 .... Všetko mi je a tieto vlasy to zdokonaľujú .....mala sa mi narodí ako Rapunzel si myslím haha

euka210
26. júl 2020

@nikpa aj ja som mala rovnako 3tehu....super vlasy a po porode vypadavali...ale to su hormony. ...necakas dievca? Pri nich sa vravi, ze beru krasu, lebo ja mam len chalanov.

euka210
26. júl 2020

no uz som precitala, ze bude baba...zmierila by som sa s tym

luccija
26. júl 2020

@bjl0803 vymen šampón a kúp si zinkosel

bjl0803
autor
26. júl 2020

@luccija môže sa to v tehu aj potom pri kojeni?

nikpa
26. júl 2020

@euka210 teraz nečakám nič, teda zatiaľ o tom neviem 😀😁 ale predtým som cakala 2 chlapcov takže niečo na tom bude, ze baby beru krásu 😁

silviazlat
27. júl 2020

@bjl0803 Vymeň šampón za nejaký prírodný - žihlavový, alebo brezový.. proste prírodný. Žehlenie a farbenie úplne vynechaj. Ja som z cesnakového Farmasi mala vlasy tiež ako chemlon... otras.

seahorse27
27. júl 2020

Nikdy som nemala lepsie vlasy a plet ako pocas tehotenstiev. Mam dievca aj chlapca a bolo to rovake pri oboch. 3 mesiace po porode mi vsak vlasy zacali velmi padat - pomohli vitaminy a vlasova kura. Zenske telo vsak na tehotneske hormony reaguje rozne. Urcite by som zmenila vlasovu kozmetiku - sampon, balzam, masku, pripadne olej na konceky. Zaobstaraj si nieco naozaj kvalitne, porad sa s kadernickou. Dobre by bolo nateraz vkasy aj skratit. Dlha znicena hriva nevyzera aj tak dobre a aspon trochu odlahcis korienky.

m_o_n_c_a_k
27. júl 2020

Ja mala krásne vlasy počas tehu na tvári ani bodka a všetci, že isto čakám chlapca, že aj podľa tvaru bruška. A ja mam dievčatko z hustymi a krasnymi vlasmi ako svet. Teraz som tehotná. Vlasy mam ok zatiaľ, nezmenené nejako výrazne a na tvári som mala od začiatku 3-4 pupaky. Tak neviem. Uvidíme ešte čo má čaká. Hydratačný šampón si kúp a nejakú vyzicnu masku. Pripadne sa porad s kaderníčkou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre