Nepoznám krvnú skupinu otca dieťaťa

sifoncad
18. jún 2018

Ahojte, chcem sa spýtať, či je problém, ak nepoznám krvnú skupinu otca môjho dieťaťa, ktoré čakám, a ani ju nemám šancu zistiť. Nebude to problém v neskoršom štádiu tehotenstva? Ďakujem krásne.

pininka
18. jún 2018

Moze to byt problem kvoli kompatibilite krvi. Mozete mat rovnaku skupinu aj rh faktor. Ale tak snad to nebude tvoj pripad. Mna sa na to tusim raz pytala moja gynekologicka a inak sme to len teraz riesili pri tretom dietati, lebo ma krvnu skupinu po muzovi a ja mam 0 a ona ma A a to dokopy vytvara nieco,netusim co, len jedina z deti mala zltacku a este nejake testy jej robili.

zltalienka
18. jún 2018

Ani ja nepoznám krvnú skupinu otca mojich detí, aj keď je to môj manžel a bývame spolu. Nemá svoju krvnú skupinu zistenu a zatiaľ odo mňa túto informáciu nikto v súvislosti s tehotenstvom, pôrodom a pod. nepozadoval.

yvana74
18. jún 2018

@sifoncad ak mate pozitivny rh faktor tak je jedno aku ma krvnu skupinu.

sifoncad
autor
18. jún 2018

ďakujem, ja som negatív a práve toho sa bojím, ak dieťa náhodou zdedí rh pozitív

pininka
18. jún 2018

Neboj sa,to uz poriesia doktori

yvana74
18. jún 2018

@sifoncad zdedit urcite moze rh+, ale myslim ze ale nie je potrebne patrat po krvnej skupine otca, najma by som to oznamila mojmu gynekologovi ze mam rh-

sifoncad
autor
18. jún 2018

ďakujem velmi pekne, upokojili ste ma 🙂

malykonik
18. jún 2018

@sifoncad no stress, akonáhle gynekológ vie že máš rh -, tak bude počas tehotenstva 3x skúmať v krvi protilátky, a po pôrode hneď vyšetria babatko. Ak by malo dieťa rh+ podajú ti injekciu

janinka007
18. jún 2018

no ja som v prípade protilátok musela ísť na odber krvi aj s otcom dieťaťa...ale to bolo 25 rokov nazad, možno už netreba 😉

sasesoe
18. jún 2018

@sifoncad u nas sa to nikto nepytal. Zaujimala ich moja, tu si zistili a kedze mam RH faktor negativ, automaticky ma sledovali ma na protilatky. Po narodeni dietata zistili jemu krvnu skupinu a kedze maju obaja po otcovi (RH pozitiv) dostala som injekciu po porode. To bolo cele pri dvoch tehu. Krvnu skupinu otca aj vsetky rizika som poznala, ale "bolo to zbytocne".

didi2102
18. jún 2018

Krvnu skupinu netreba vediet ... ja som negativ tiez a tym padom som okamzite kontrolovana 3x za tehu sa bere krv na protilatky ... ja mam negativne cize pohoda

lucynecka
18. jún 2018

Kedze ja mam nulku, rh negativ, hned sa pytali na krvnu skupinu otca, ten ma nulku, rh pozitiv. Kvoli tejto kombinacii aj musel ist na odber krvi a overenie krvnej skupiny, aby bola 100%na istota a mohli sa sledovat protilatky v tehotenstve.

sasesoe
18. jún 2018

@lucynecka mame take iste krvne slupiny, ale po mojom nikto nic nechcel... mozno zavisi od lekara...

sasa1310
18. jún 2018

@sasesoe keď máte rovnaké krvné skupiny, tak to netreba riešiť. Problém býva, keď je matka rh negatív a otec rh pozitív.

lucynecka
18. jún 2018

@sasesoe nam dal dokonca moj zensky vybrat, ci chce ist muz svojmu obvodnemu alebo pride so mnou niektore rano do poradne a vezmu mu tam... tiez som bola prekvapena...

sasa1310
18. jún 2018

@sifoncad zdediť môže rh pozitív, ak otec bol rh pozitív. Ale to už oni kontrolujú počas tehotenstva. Budú ti brať asi 2x toľko krv ako iným matkám. A po pôrode pichnú injekciu. Neboj, nie si určite jediná a vedia odkontrolovať protilátky

sasesoe
18. jún 2018

@sasa1310 rovnake ako uzivatelka na kt som reagovala 😉 Ja 0 neg. Muz 0 poz. Obe deti 0 pozit.

yvana74
18. jún 2018

@sasa1310
ak je otec rh+, matka rh-, este neznamena ze aj dieta bude rh+. zavisi ci otec dietata je rh+ heterozygot (na chromozomoch nesie + aj -, alebo homozygot (nesie + +).
myslim vsak ze takuto informaciu o sebe ma malokto, takze autorka by aj tak nevedela aky rh faktor zdedi jej dieta keby poznala rh faktor otca a bol by rh+. jednoznacne by to bolo iba v pripade ak otec je tiez rh- (vtedy by dieta bolo/malo byt 100% rh-), inak plati ze matka rh- moze kludne splodit s otcom rh+ dieta ktore bude rh- tak isto ako aj dieta rh+.
@sifoncad

cecilia68
18. jún 2018

@sifoncad Veď sa ho opýtaj...

sasa1310
19. jún 2018

@yvana74 ja som nepísala, že zdedí automaticky krv po otcovi

janade
19. jún 2018

ja som negativ a dr sa ma automaticky pytala na krvnu skupinu manzela, kedze ten je tiez neg viac sa to uz neriesilo

dzina007
19. jún 2018

@yvana74 tak tak... my sme tak ostali s muzom prekvapeni ked sa nam naordil syn RH- aj ked sme obaja RH+... sme si museli dostudovat co to je za mala zrada.. 😀

sonicka96
20. jún 2018

Ahojte je nejaká hrozba pre babo keď ja matka mam 0+ a otec A+? :O

yvana74
20. jún 2018

@sonicka96
co sa tyka krvnej skupiny, tak ziadna hrozba tu nie je.
mozne kombinacie krvi vasho baba: 0+,0-,A+,A-. ina skupina by nemala byt 🙂

sonicka96
20. jún 2018

@yvana74 čiže ani žltačka?

yvana74
20. jún 2018

@sonicka96
nie som odbornik na novorodenecku zltacku a jej suvis s krvnymi skupinami. mam krvnu skupinu 0Rh+, manzel ABRh-. nase deti maju A+ a B+. osobne som nepocitila ziadnu hrozbu zltacky. deti boli po porode nonstop na prsniku, pekne papali a kakali a hodnoty zltacky na 3. den od porodu klesli a zltacka sa nekonala. niektore mamicky mali deturence naozaj zlte a zostavali v porodnici dlhsie ako je standard, ale nemyslim ze to suviselo s krvnou skupinou.

sonicka96
20. jún 2018

@yvana74 ďakujem veľmi pekne ste mila ❤

yvana74
20. jún 2018

@sonicka96
dakujem, vsetko dobre prajem 🙂

lubik87
20. jún 2018

@yvana74 ja mám a- a muz a+ a všetkým to bolo pravdepodobne jedno keďže sa má na to nik nepýtal nikdy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre