Nespavosť v tehotenstve

pokynka
13. jan 2022

Ahojte žienky,chcem sa opýtať či máte overené niečo na nespavosť. Som v 9 týždni a hoci má láme od únavy nie a nie zaspať. Keď sa podarí je to len na pár hodín,čo je malo keďže dve noci predtým som nespala. Ďakujem

michaela66
13. jan 2022

Ja som v 7.mesiaci a už tretí týždeň v noci nespavam dr.na poradni mne osobne nič nedala práveže mi povedala len aby aj dieťatko spinkalo potom keď sa narodí…babatinko má proste na boku nenechá ležať asi sa mu tak nelubi a na chrbáte sa mi nedá mám velke bruško tak,ale kúpila som si tehotensky vánkus a je to o niečo lepšie lepšie sa mi leží a aj už tretí deň trosku lepšie spím nebudim sa toľko ako som sa predtým lebo tie noci boli pre mna fakt hrozné som sa prechádzala po byte …a v 9tt no to si veru veľmi malinko možno to bude ešte horšie časom a nebudeš spat vôbec… v tehotenstve to je normálne ….ale možno to máš len teraz a časom to prejde treba vydržať 😍🙂

pokynka
autor
13. jan 2022

@michaela66 ďakujem pekne,no kvôli tomu som aj na PN lebo keď si predstavím že sa v noci nevyspim a mala by som ísť do práce,tak koniec, nakoľko som opatrovateľka

azurova99
13. jan 2022

@pokynka tiež som v 7mesiaci a v noci sa o 3 zobudím a nemôžem spať bolia ma nohy chrbát všetko

bolarazjedna
13. jan 2022

@pokynka ja som bola na tom podobne v 1.trimestri. Zaspala som až po 2 hodinách, potom v noci o 2hej sa zobudila a zas 2hodiny nevedela zaspať, nech som robila čokoľvek. Nepomohlo ani to, keď som sa fyzicky vyčerpala cez deň. Dobra sprava, ze sa mi to od 13.tyzdna upravilo, teraz spím 10 hodín, budím sa iba na WC ale už žiadne 2hodinove nespavosti v noci... Tak len výdrž, spi cez deň, ak sa ti dá (ja som veľakrát radšej nešla späť cez deň, že možno preto v noci nespim, ale nemalo to súvis, takže keď sa ti dá, tak spi cez deň).

bolarazjedna
13. jan 2022

Môj rekord bol, keď som o 2:45sa zobudila a nedalo sa mi zaspať až do 8:00rana, potom som spala 3 hodiny, aj to som sa budila každú hodinu. Dúfam, že tento 2.trimester si užijem, a poriadne sa vyspím, v 3.trimestri ani nečakám pohodlný spánok. Ale v 1.trimestri ma to zarazilo, lebo väčšinou každá hovorí o tom, ako vedia všade zaspať, aj postojačky...

natalka2422019
13. jan 2022

Ahojte asi to sem nepatrí ale chcem sa spýtať keď mi doktor potvrdil tehotenstvo som 5tt+4d aky je to mesiac prvý alebo 2

brankovamama
13. jan 2022

No ja som nespala. Prvé 3 mesiace som trpela nespavosťou, zaspávala som nadránom na chvíľu, cez deň som zaspať nevedela, nech som robila čokoľvek. Povedali mi, že prvé 3 mesiace je to tak a potom tá spavosť príde. Prešiel štvrtý, piaty, šiesty mesiac, začal siedmy a doktor že, spíte dobre? Nie, už 6 mesiacov som neprespala celú noc. A on že, tak už neprespíte 😂 A tak aj bolo. Potom už ani na tom boku, ani na tom, ani na chrbte. Ak sa aj syn nehýbal, tak ma pálila žáha, potom som mala zapálený žlčník a tak. A prvú noc som prespala, keď mal 2roky a 8mesiacov. A vieš čo? Akokoľvek sa ti to zdá ťažké, zvládneš to 🤞

hama007
13. jan 2022

@pokynka asi ťa nepoteším. Som v 9. mesiaci a cca mesiac poriadne nespím. Môj rekord na uloženie sa na spánok je 5:30 ráno. O 3 hodinky na to ma budila 3-ročná dcéra, že mamka už som sa vyspinkala. Môžeš si predstaviť ako vyzeral náš deň a ja vyzerám ako požutá kravou a vypľutá. Do toho začali bolesti hlavy. Čiže kde je to krásne obdobie tehotenstva, o ktorom sa píše v knihách?!

mon89
14. jan 2022

Ahojte mamky, chcela som založiť presne túto diskusiu ohľadom nespavosti, lebo som rovnako zúfalá, ale vidím, že nás je veľa. Ja som v 19 týždni tehotenstva. Prvý trimester ukážkový, spala som ako bábätko nielen v noci, ale aj na obed. A potom ako keď vás dakto zacaruje, tak nespavam nič. Hovorí sa, že druhý trimester je najkrajší, no u mňa presný opak. K vlčiemu hladu sa pridali nálady ako nervozita, plač a smiech.... Mam doma 2,5 ročného synčeka, ktorý sa z ničoho nič začal budiť. Hral sa v noci aj tri až pat hodín. Keďže som ponocovala s nim, začala som byť nervózna, nevyspata, mávam strašnú bolesť hlavy. Ja hlavne neviem zaspať od nervozity,do toho ten hlad.... Mala som noc, že som nespala vôbec.... Neviem ako to mam riešiť, vravím si, že je to len obdobie, to prejde... Asi potrebujem nejaké povzbudenie...

pokynka
autor
14. jan 2022

@brankovamama ďakujem veľmi pekne za podporu

pokynka
autor
14. jan 2022

@mon89
Určite to zvládnete,ja sa tiež potrebujem upokojiť pomocou tejto diskusie. Moje prvé tehotenstvo bolo pred 12 rokmi,syn má 12 rokov a ja som mala vtedy 20,teraz mi ťahá na 34 a budem druhýkrát tehotná ale som zmätená,lebo pri synovi som takýto boj nemala. Hoci mi gynekológ povedal že som ako prvorodička lebo po tých 12 rokoch sa to všetko zahojilo,ale táto nespavosť má asi zabije.

michaela66
14. jan 2022

@pokynka jeeej to si ako ja ja som dcéru mala v 19.a bude mat 12 akurat v marci keď sa má narodiť aj maly a ja este asi pojdem cisárskym a skôr tak si hovorím,že bude sranda ak bude 10.marca ako moja dcérka je 😍áno 12rokov je dosť a ja toto druhé tehotenstvo úplne inak vnímam ako prvé ale to je možno už aj vekom vtedy sme predsa boli úplne mladučke😄no ja si tehotenstvo napriek tomu užívam snazim sa ale naozaj neviem či to je tým vankúšom,že sa mi lepšie leží ale už druhu noc som normálne spala že celu uvidíme dokedy 🙂🙂možno to je len náhoda….

pokynka
autor
14. jan 2022

@michaela66 aj mne kúpil manžel ten vankúš tak ho dnes skúsim

mon89
15. jan 2022

Tak ako, pomohol vám ten vankúšik? Ja spím s 3 vankúšmi 😂, ale mam aj ten kojenecký. Včera som si pred spánkom dala magnézium a vypila medovkovy čaj. Aši pomohlo, konečne som si oddýchla a ani malý nevystrajal.

pokynka
autor
15. jan 2022

@mon89 áno pomohol, už spim aj keď s budenim ale spím ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre