Neustály pocit na zvracanie

jostula
17. okt 2016

Ahojte tehulky....som 13tt a co sa tyka zvracania tak malokedy zvraciam,ale iba ten neustaly pocit na zvracanie co mam je fakt neznesitelní. Doktor mi predpísal tabletky Torecan a chcem sa spýtať či má niektorá z vás skúsenosti s nimi. A co také by mohlo ešte pomôcť...niektoré rady co som tu čítala vôbec nepomohli. Ďakujem

cattleya22
17. okt 2016

@jostula Ahoj, veľmi dobre to poznám, s Torecanom skúsenosti nemám, pretože mne Dr. povedal, že sa dáva iba pri nadmernom zvracaní a pre baby to nie je práve najlepšie (podľa nových štúdií). Ja som 18tt a ešte stále ma napína, takmer vkuse, zvraciam už menej. Pomáha mi jesť v malých dávkach a nevyhladnúť príliš. A cukríky, stačí malinké, ale niečo cmúľať - fičím na tých malých mentolových z Lidlu. A zázvorové lízatká pre tehotné, nájdeš na e-shopoch a v lepších lekárňach. Z homeopatík Cocculine. Okrem toho som skúšala aj akupresúrne náramky - kým som bola doma, bolo to ok, v práci mi to nepomohlo. Osobne by som radšej skúsila najprv dostupné neškodlivé veci ako hneď Torecan. Inak tu na fórach nájdeš milión vecí o tom, ja som skúsila asi všetko, čo som našla, aj tie najbizarnejšie rady a jediné, čo ako-tak pomáha sú tie cukríky. Držím palce 🙂

kp7333
17. okt 2016

Hlavne sa treba donutit aspon nieco zjest, lebo hlad nevolnosti este zhorsuje. Ak nemas chut na normalne jedlo, tak hocico, co dokazes zjest- ovocie, keks, cukrik, hocico, len nemat prazdny zaludok. Mne napriklad isli na chut chipsy, ktore normalne vobec nejedavam. Okrem toho som nedokazala zjest nic, ani suchy rozok. A treba pit, skus ovocne stavy ci dzusy, aj z toho si doplnis energiu, aby ti neklesal cukor, ked nejes.

loolipop
17. okt 2016

Treba skusat ale v malinkych davkach, u mna boli liekom mentolove zuvacky a pomarancovy dzus 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre