Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

dvojka
19. jún 2008

sluninka - no p lácat všechna jídla dohromady ti radši v průběhu těhotenství nedoporučuju.
Neboj vydrž,maximálně pár týdnů a bude líp.Uvidíš že to bude dobrý 🙂

lili03
19. jún 2008

Funy, mně ze začátku taky nepomáhalo ani to, když jsem se najedla hned v posteli (jak doporučovaly knihy🙂. Zvracela jsem každé ráno, nakonec jsem to dělala tak, že jsem nejdřív vstala, šla jsem zvracet (nebylo co) a pak jsem se teprv najedla, abych dojela do práce. Odpoledne mi bylo taky líp, ale večer už zase hůř.
Teď už je mi dobře, ale teď teprve platí to, že se musím najíst hned v posteli, nebo chvíli potom, jak vstanu. Jinak se mi dělá slabo. Ale zvykla jsem si na to a celý den normálně funguju, jenom musím pořád jíst, každé 2 hodiny.
Ještě si ale dobře vzpomínám, jak mi bylo, nejhorší byl nějaký 5. týden a pak to tak kolísalo, kolem 10. to bylo zas horší. Od 15. jsem cítila, že už můžu líp fungovat a pak se to zlepšilo úplně.

sluninka
19. jún 2008

dvojka... měla jsem oblíbený uzený žebírka a zapíjela je mlíkem, teď kdybych je dala jen vařit, tak to se mnou sekne 😀

bezaz
19. jún 2008

baby mne teda tiez nic nepomahalo, ani sa najest ani nic.. hlavne byt doma na PN, snazit sa zaspat..
lili napodobne teraz, rychlo vstat z postele, nestiham ani wc, suchy rozok do ruky a az potom nieco robit
sluni mnam rebierka.. dala by som si.. ale tiez by som sa z nich teraz asi po....

zifka
20. jún 2008

baby, ja sice nevraciam, ale stale som hladna a nemozem do seba nic dostat ☹ Uz pomaly ani nemozem vojst do kuchyne... Dnes som zjedla asi 5 piskot a pred chvilou dve male tvarohove palacinky. A zistila som, ze vobec nemozem slane... A podobne ako _bezaz_ snazim sa stale spat. Lenze som este len na zaciatku tehu, tak netusim, kedy to skonci... 😒

zifka
20. jún 2008

a zabudla som napisat, ze vlastne mi je stale zle od zaludka...

pinco
21. jún 2008

zifka, aj mne chutilo skor sladke na zaciatku. Asi su keksy, piskoty a taketo srandicky lahsie stravitelne ako cipsy a maso... Ak sa ti da pospat si aj cez den, tak si pospi. To je fakt najlepsie, co mozes urobit. Ja som chodila z roboty ako zbity pes a to som sedela za pc cely den, takze ziadna fyzicka praca 😒 A kedy to skonci? No to je velmi individualne... Ale dufaj, ze okolo 14 tt 😉

darlinka
22. jún 2008

Ahojte, no mne byvalo zo zaciatku hrooozne zle, ale nikdy som nevracala. Bud mi bolo zle od hladu, alebo ked som bola najedena...vlastne skoro stale... 😝 Ale pri prvom tehu mi byvalo menej zle a iba vecer. A na sladke som sa nemohla ani pozriet, hned sa mi dvihal zaludok (co inak ficim len na sladkom 😵 ). Jedine od coho mi nic nebolo boli hrianky s trochou masla.
Druhy trimester bol uplne super a teraz v tretom mi tiez byva trochu zle, ale uz to nie je take strasne... Teraz su zas ine problemy... 😉

drobec109
22. jún 2008

Ahojte kocky, ja som tehotna asi v 7 tyzdni, doktor mi dal lieky utrogestan a je mi z nich priserne zle. Dokedy som ich nebrala, bolo mi super, chutilo mi jest, pit, nebolel ma zaludok, teraz ledva nieco zjem alebo vypijem, stale mi je zle od zaludka a chce sa mi stale spat. Nemate skusenost s tymito liekmi? Nemozu to sposobovat oni?

zifka
23. jún 2008

drobec, myslim si, ze ono je to asi takto: v tehotenstve sa zvysuje hladina progesteronu, hormonu, ktory je zodpovedny aj za nevolnosti. Ty si zacala dostavat progesteron "navyse" - asi ho nemas dostatok - a preto mas tie nevolnosti a spavost. Ale ono je to asi prirodzene. Ja sice ziadne lieky neberiem, ale ocividne sa citim tak, ako Ty. 😝 A spavost samotna suvisi s tehotnostou, lebo v Tvojom tele sa tvori novy drobcek a ten unavuje 😉

lili03
23. jún 2008

Drobec - jestli jsou to hormony, tak z těch může být dost špatně, mně bývalo i po antikoncepci. Ale jeslti je bereš teprve krátce, tak se to asi za chvíli srovná.

Jeden tip: já jsem taky mohla, když mi bylo zle, jen sladké (teda i to s obtížemi), ale co jediného jsem do sebe byla schopná dostat slaného, byla brambora na loupačku posolená solí s jodem 😵

drobec109
23. jún 2008

zifka, lili03 dakujem za rady. Dnes som bola u doktora a predpisal mi ine lieky, vcera mi uz bolo tak zle, ze som si ich proste vecer uz nedala a rano mi bolo omnoho lepsie, dokonca mi zacalo chutit jest, a najviac sa mi ulavi, ked vypijem colu light, to je pre mna blahodarny ucinok 😀 a tiez mi hrozne chutia melony, ten by som dokazala jest od rana do vecera.

betina
24. jún 2008

drobec,

ano ty stavy, co popisuješ, jsou po Utrogestanu. Já jej brala taky ☹ nebrala jsem je ale ústy (příznaky nevolnosti jsou horší), ale zaváděla jsem je do pochvy - bylo to trochu lepší, ale zvracení a šílená únava mě postihly taky. A skončilo to až koncem 3.měsíce, kdy jsem Utrogestan přestala brát. jediné je opravdu to zaspat ☹

drobec109
25. jún 2008

betina, mne doktor predpisal ine lieky a po nich mi je lepsie. Dokonca mi opät chuti jest, velmi mi chuti sladke a hlavne polievky na kyslo 😝 ani spat sa mi uz tolko nechce. v robote sa to do tej druhej da nejako prezit.

zuzana1710
25. jún 2008

ahojte babule..mne byvalo zle az do 5 mesiaca,ale tak,ze som grcala aj vzduch..schudla som 16 kg .nevladala som stat na nohach,ale vobec ma nehospitalizovali..dali mi infuziu a poslali ma domov,..ked som povedala gyn ako sa na pohotovosti zachovali,tak skoro umrela..ze jej mali hned volat...potom mi nasadila zazracne tabletky od ktorych som ani raz negrcala..brala som ich velmi vela a kazala mi jest uplne pomly a v malych mnozstvach.l.napriklad stvrtku jablka aj 15 minut..aby ten zaludok nedostal sok...a zakazala mi citrusove ovocie...vraj najlepsia je hruska...aj chlieb len po troske so syrcekom...a vsetko zabralo..az nakoniec som vysadila tabletky a jem vsetko mozne aj nemozne..od klobas az po cokoladu..sice sem tam mi je zle,ale neni to take hrozne ako na zaciatku... 😉
tak drzim palce aby to aj vam coskoro preslo.. 😉

malaskoricka
26. jún 2008

ahojte...mne tiez byva sem tam nevolno...ale zatial to nie je akosi na dennom poriadku..tak som spokojna prespokojna🙂

dagina
28. jún 2008

Ahojky holky, Zuzana, takže přeci existují na nevolnosti nějaké tabletky 😕 ???? Já jsem doufala, že po 12tt nevolnosti ustoupí, nebo aspoň začnou ustupovat, ale opak je pravdou ☹ . Docela dobře je mi jen ráno, ale jinak prakticky celý den mi je neskutečně zle, pořád nutkání na zvracení, ale zvracím jen tak 1x denně to většinou večer. Nepomáhá mi vůbec nic, žádná lízátka, žádný zázvorový čaj... . Sušenky, dětské piškoty... nemůžu vůbec, po nich mám hrozně kyselo v puse i žaludku, zeleninu jsem neměla přes měsíc v puse, sem tam zobnu nějaké ovoce, ale jinak strava je mizerná, ikdyž se snažím jíst pravidelně. Už se cítím dost vyčerpaná, tady je asi každá rada drahá, že 😖 . Utrogestan jsem začala brát ještě před těhu, také ho zavádím, ale krom únavy mě po něm nic nebylo..., navíc nevolnosti mi začaly cca od 6-7 tt, do té doby mě bylo skvěle.

meleri
28. jún 2008

ja jsem sice Ultrogestan brala taky, ale nic takoveho mi to nedelalo. brala jsem dvakrat denne asi do desateho tydne nebo tak nejak...a nic, jen vytok.
Ja zvracela jen jednou a to hned druhy tyden po oplodneni, pak me trapilo nechutenstvi a zavrate, problemy s dychanim a bolest panve. vse vymizelo, az na bolest panve, tu mam silnou dodnes,..a to zadychani..

jen jsem chtela napsat, ze si nemyslim, ze je to ultrogestanem, ale spis tehotenskymi hormony, ta nevolnost.

jinak mi taky nic nechutnalo, ale bylo mi jen nevolno, krome jednoho rana jsem nezvracela nikdy.
me to ale preslo brzo, uz tak devaty tyden nebo osmy. preju vam, at se toho taky brzo zbavite

lili03
29. jún 2008

Mně bylo špatně asi do 15, 16 týdne, taky jsem zvracela 2, někdy 4x denně, takže tak normál. Taky jsem nejedla zeleninu ani nic zdravého, ale prý to nevadí, mimi si bere ze zásob. Tabletky na to jsou - ve formě čípků a kdyby to bylo hodně zlé, tak by mi je doktor napsal. Nicméně, jemu to u mě zlé nepřišlo, prý je to normální a moc mi ty čípky nedoporučil, prý nic moc zdravého - a to je doktor, ti přece většinou rádi všechno řeší prášky. Byla jsem vyřízená, ale vydržela jsem a přešlo to. Pomáhalo mi jíst často, i když s odporem, hodně jsem si kupovala Kinder mléčný řez. Jinak jsem brala kyselinu listovou, ta je pro vývoj dítěte důležitá, ale ty další těhu vitamíny jsem si koupila až v tom 15. týdnu, to už bych asi nezvládala 🙂 Holky, vydržte to, jsou na tom některé i o dost hůř, třeba zhubnout o 16kg, to už je síla, uf. Za sebe můžu říct, že jsem byla zoufalá a fyzicky a hlavně psychicky totálně vyčerpaná.

zuzana1710
29. jún 2008

dagina,no tu v spanielsku mi dali tabletky cariban..a tie zabrali..ale co mi vravela jedna magistra z cz,tak na tieto nevolnosti je velmi dobre homeopatika SEPIA,tak skus sa na to spytat v lekarni..je to na prirodnej baze a nijak no nevplyva na mimi a vraj to zabera na 100% a mozes to brat kludne cele tehu...
my ideme dnes na more a neviem neviem ci zvladnem cestu..su tam same serpentiny a ja ich moc nemusim a este to teplo..asi sa pogrckam na kazdom rohu..no necham sa prekvapit... 😖

pipinka
29. jún 2008

ahoj holky, moc prosím o radu. Nevím zda jsem těhu. Byla jsem na UTZ ve středu, doktor nic neviděl a podle mě UTZ odflákl. Druhý den se mi objevila na testu hodně slaboučká čárečka. Píchá mě v oblasti podbřišku nebo dělohy, tam někde 😅 . Nemáte s tímto někdo zkušenost???

lili03
29. jún 2008

Pipi, asi jsi hodně na začátku. Taky mě pobolívalo břicho, ale doktor říkal, že stejně ještě nic neuvidí a pozval mě někdy až za 2 týdny. Ale když je tam druhá, i když slabá čárka, tak bych to viděla pozitivně 😉

mata.mata
29. jún 2008

pipinka, preju Ti, aby to bylo mimi, ktere si tam tam pripravuje na svuj 9mes pobyt... 😉 😉 😉

pipinka
29. jún 2008

děkuji moc holky

mimi99
29. jún 2008

pipinka, podla mna si tehulka, lebo ked sa objavi ciarka (aj ked slabunka), tak mas zvysene HCG a to je v tele, len ked je zena tehulka. ale asi si naozaj velmi na zaciatku a je mozne, ze doci este nic nevidel. kedy mas alebo si mala dostat mrchu? ja by som isla o tyzden k docimu znova. a ked mas pocit, ze UTZ zase odflakal, tak sa ho opytaj, ci moze mimomaternicove teho vylucit. Prajem ti, aby to bolo miminko a bolo vsetko v poriadku. daj nam vediet!

vrtulka74
30. jún 2008

AHOJTE no ja som v 11tt a zvraciam snad aj zo vzduchu ...zatial som schudla 2 kg a zvraciam hocikedy pocas celeho dna najviac vsak 3x denne mam problem sa najest a este vacsi sa napit...okrem pramenitej vody mam kyselinu zo vsetkeho... ☹ za tri tyzdne mam svadbu... je mozné že dovtedy to troska polaví? vdaka a prajem co najmenej casu stráveného nad záchodovou misou

lili03
30. jún 2008

Jůů, tak aspoň něco, já jsem do sebe nemohla dostat ani vodu 🙂
Ne, to si samozřejmě nedělám srandu, cítím s tebou a myslím, že by to trochu lepší být na tu svatbu mohlo. Člověk si hlavně zvykne, tak se naučí různé vychytávky, jak fungovat i s těmi nevolnostmi 😉

lindda
6. júl 2008

mondle a piskoty zaberaju 🙂

rinuska
9. júl 2008

ahojte , mne je posledné dva dne celkom obstojne , naťahuje ma iba večer , aj tá príšerná kyslosť v ústach a v žalúdku sa zmiernila asi o 70 % , až mi je to divné , myslím však , že je to iba prechodné a zas to udrie v plnej sile, ale vdaka bohu aj za tie dva lepšie dni 😀 ň
zatiaľ u mojich dvoch tehu to zmizlo v cca 20 tt , pri druhom potom v miernej forme pretrvávalo až do konca tehu , teraz veeeľmi dúfam , že tak do 14 tt by to malo zmiznúť - dúfať môžem nie??? 😅

funy
23. júl 2008

ahojte,
este stale vraciam kedykolvek pocas dna a nic som este na vahe nepribrala. je to normalne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre