Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

ingulka
14. máj 2008

ahojte, ja som mala nevolnosti len treti mesiac.... hrozne mi vadili pachy (vonavky, mydla apod.), smrady (z vyfukov z aut), cestovanie mi tiez nerobilo dobre... najviac mi asi pomohli suche rozky, stale som nejaky pri sebe mala a nikdy som nemohla vyhladoviet... aspon 2xkrat som zakusila do rozka a bolo na hodinku, dve pokoj... a este mi pomohli piskoty, tiez stacila jedna, dve a kriza bola zazehnana.... casom som si zacala kupovat aj hroznovy cukor - cukriky na cmulanie v potravinach.. hlavne rano to bolo tiez fajn... celkovo som grckala asi 5-10 krat, ze to obdobie, co nie je az take zle... a nebolo to len rano... striedalo sa to... teraz som 19tt a uz je to v pohode... ale rozok mam so sebou stale a pribalujem aj cistu vodu 😉

vrn
19. máj 2008

ahojte, precitala som si rady na nevolnosti a mne pomaha cokolvek matove - pri silnej nevolnosti najlepsie vonat matovy caj, alebo Hapci (taky matovy inhalator proti nadche), velmi mi to pomohlo lebo nemam rada mentolove cukriky. No a naozaj len male mnozstva jedla a pitia, nicoho nie vela....... tiez vela peciva, cibulu a papriku zdaleka obchadzam v akejkolvek podobe a mnozstve. Teraz koncim 10tt tak som zvedava dokedy to este potrva........ teraz travim na zachode skoro kazdy den.......

bezaz
20. máj 2008

tak baby, privy trimester je za mnou a ziadne zlepsienie.. celu nedelu som prevracala, vcera som sa davala dokopy, bolo mi este zle.. nezabrali mi ani torecanove cipky, tak uz neviem, co budem robit...
zavidim kazdej, ktorej nie je zle, alebo jej to prestalo.. len pevne dufam, ze to do 9.mesiaca prestane a budem si aspon par tyzdnov tehu aj uzivat 🙄

mywiel
20. máj 2008

Mne v prvom trimestri pomahal super harmancekovy caj a banany... 😉 Mne bolo zle dva mesiace a to som ani nezvracala a tiez som mala dost, tak vam drzim palce nech to cim skor prejde.

vrn
20. máj 2008

Bezaz, nemas pocit ze ti je zle po niektorych potravinach? Lebo mne je zle po mliecnych vyrobkoch, cibuli a paprike, vlastne nemozem vacsinu ovocia a zeleniny, maso len velmi obmedzene. Ale dobre znasam ryzu, zemiaky, sladkosti a pecivo a oriesky (vapnik doplnam v mandliach), takze mam trosku dietku. Takze teraz vraciam len ak nieco prezeniem a zjem z toho vela, alebo ak porusim dietu. Tiez mavam nevolnosti ked som hladna a klesne hladina cukru v krvi, to rychlo pomoze hroznovy cukor.... skus si vysledovat ci mas nevolnosti skor z hladu alebo po jedle a co jes, asi mimisek informuje ze mu to nechuti 😀

bezaz
20. máj 2008

vrn skor to mam spojene s migrenou, hlavu mi ide roztrhnut.. zle mi je vzdy, ked je zmena pocasia, ked som dlhsie na slnku, po kyselinotvornych potravinach, ked muz vari maso a pod
moje dieta zije len z hrianok s maslom a solou

buffinko
20. máj 2008

zmeny pocasia funguju aj u mna. a este ked nahodou niekde musim ist, na druhy den asi v dosledku unavy som kompletne ko. tie potraviny su cudne - jeden den mi nieco padne celkom dobre a na druhy to ide okamzite von. neviem v tom najst ziadny system. akurat maso nemusim vobec, z toho mi je vzdy ee, vacsinou aj mliecne vyrobky idu von - tie skusam uz len sporadicky, lebo pred tehu som ich milovala a zrala na tony a bojim sa nedostatku vapnika, oriesky v ziadnom pripade... zelenina a ovocie nehrozi - sem tam znesieme pomaranc alebo rajcinu. vynimocne. co trochu pomaha su nejake sladkosti - asi kvoli okamzitemu zvyseniu cukru v krvi. uz sa zmierujem s myslienkou, ze budem bluvat aj na porodnom stole 😝
bezaz - hrianky s maslom su moje najcastejsie jedlo 😀 po porode ich nechcem ani vidiet

bezaz
20. máj 2008

buff to ako keby som citala moj jedalny listok az na tie rajciny a pomarance, tie u mna robia neplechu koli kyseline
este tak jesenku mozem.. a cukriky z hroznoveho cukru

buffinko
20. máj 2008

pomarance musia byt velmi, velmi sladke. cukriky z hroznoveho cukru som este neskusala, musim si zabezpecit.

veracruz
20. máj 2008

ahojte, mne byvalo zle od 5tt v kuse... najviac rano a vecer... a nezaberalo mi vobec nic (rano nieco zjest, kym som vstala z postele, jest velakrat v malych mnozstvach, zazvorovy caj, zazvorove malinovky).... ked som jedla, bolo zle, ked som nejedla, bolo este horsie.. mala som dni, ked som okrem sucheho rozka a bananu nedokazala zjest vobec nic...
a pred par dnami, ako keby utal... nevolnosti nejak pominuli...

bezaz
20. máj 2008

vera no ja stale cakam, kedy pride to "utne" a stale nic... do nemocnice sa mi uz neche ist, stacilo raz v 7tt byt tri dni na infuzkach, doteraz pomahal ten torecan, ale v nedelu bola kriza, ked nezabrali ani dva cipky, manza bol uz nachystany ist na pohotovost
buff mne pomaha este vincentka, je sice hnusna, ale mne chuti

veracruz
20. máj 2008

no musim sa ale priznat, ze uz sa neviem dockat poradne vo stvrtok, lebo niekde v podvedomi mam cervika, ze ci to nemoze znamenat, ze sa nieco deje...

lili03
20. máj 2008

Bezaz, mně bylo zle taky hrozně dlouho, v tom 16. 17. týdnu to nějak ustávalo, ale myslím, že to ještě bylo. Zjistila jsem, že mi hodně dělá dobře mlíko - to čerstvé v lahvi, studené, vypila jsem ho za den. Nebo jsem si dělala Cola-cao s mlékem-studeným. Pak taky mi hrozně chutnaly melouny. A i přes odpor prostě něco sníst, nejlíp dort🙂 Taky jsem nevěřila, že to někdy přejde a teď už se cítím dobře, i když občas se mi ještě trochu slabo udělá. Ale nejhůř mi je, když nemám co dělat a jsem třeba o víkendu doma, to pak klidně celý den ležím a jsem líná si zajít i do ledničky. V práci jsem pořád zanaprázdněná a ani nevnímám, jak se vlastně cítím. Ale musim si dávat pozor, abych pořád jedla, tak minimálně každé 2 hodiny. Neboj, přejde to, určitě.

bezaz
20. máj 2008

vera neboj, dobre bude..
lili tak mlieko vobec, maximalne s muesli aj to len v najsamlepsie dni, ked mi nie je zle
mnam taky melon by som si dala.. ja nastastie som doma na PN, inak by som v robote viac bola na wc ako nieco robila

lili03
20. máj 2008

To jsem si taky myslela, že to v práci nemůžu zvládnout, a nakonec mi bylo opravdu líp tam. Ale mám to jen kousek tramvají a vždy si sednu. Nejhorší to bylo doma o víkendu, ležela jsem celé dopoledne, pak jsem se donutila si něco sníst, ale stejně už mi bylo špatně. V práci dodržuji jídelníček "pořád něco jíst", tak je to opravdu lepší. Teda teď už úplně, ale ještě před pár týdny mi bylo celé dny zle. Zvracela jsem většinou ráno a večer doma.
Teď už dokonce cítím i pohyby mimča, je mi dobře a začínám tedy přemýšlet i o nějakých nákupech kočárku a podobně🙂 Před tím jsem neměla ani pomyšlení...

bershka
20. máj 2008

baby chcem sa spýtať. snažili sme sa otehotnieť na 12 dc a potom na 18 dc. neviem kedy bola ovulka, ale na 14 17. deň som začala špiniť. ale tmavohnedo. môže to mať nejaký súvis s tehu? lebo predtým som brala norethisteron a mám pocit, že či to nie je z toho. poraďte prosíííím. inak príznaky tehu nemám. akurát zápcha

bezaz
20. máj 2008

lili ja dochadzam do prace 20km, ktore si musim odsoferovat v zapche 😅 bola som v robote pocas PN niekolko krat a vzdy to koncilo celodennym vracanim
bershka a aky mas dlhy cyklus?

bershka
20. máj 2008

bezaz - cca 29 dní

bezaz
20. máj 2008

ber tak to by bolo este skoro na tehu, jedine ze by si mala tak strasne skoro implantacnu fazu, ak sa vam zadarilo.. teraz si kolky dc?

bershka
20. máj 2008

bezaz - teraz som 25 dc. robila som test na 23. dc a nič

bezaz
20. máj 2008

ber ale to bolo este skoro, ked mas normalne cyklus cca 29dni

vakoema
20. máj 2008

ahoj holky, jsem na zacatku tehu a je mi dost na zvraceni, ale zatim nezvracim, jen co me trapi, ze mam jakoby takovou zimnici, jak kdybych mela chripku..nemate nektera zkusenost?

dvojka
20. máj 2008

vakoema.Mě je zle asi od 4-5tt a zimnici mám skoro pořád.Taky mám 6 kilo dole na váze.

vakoema
20. máj 2008

dvojka, no tak to asi bude normalni...ja jdu teprve zitra na UTZ,a le minuly tyden v pondeli jsem mela HCG 956 a bylo to 14 dni od ET. takze to vypada,z e tehotna asi fakt jsem... Jestli jeste zhubnu, tak to bude prusvih - moje vaha je normalne 52/173cm

dvojka
20. máj 2008

no já jsem taky hrozně hubená,ale zase jsem malá

bezaz
21. máj 2008

baby aj ja som schudla 6kg a stale su dole, len u mna to len prospieva, kedze mam nadvahu..

monik76
21. máj 2008

holky, držím pěsti ať vás to brzo přejde, užila jsem si u obou dětí svoje, bylo mi tak zle, že jsem kolikrát nebyla schopná vstát z postele a zvracela jsem pořád, ve dne v noci. I teď když si na to vzpomenu, tak je mi blbě. Ale to mimčo na konci za to stojí! 😵

dvojka
21. máj 2008

Bezaz-já jsem ted dostala typ na dietu na překyselený žaludek,sice mi není líp,ale zase už tolik nezvracim,nemůžu si dovolit dál hubnout,protože jsem fakt šíleně hubená.
Taky mi doktorka včera našla zánět v pochvě a dostala jsem antibiotika,jsem přesvědčena že to je díky té mé chudě stravě,asi mám oslabený organismus

bezaz
21. máj 2008

dvojka tak to si viem predstavit, ked mas taky rozhaseny organizmus.. ja mam teraz pre istotu herpes v nose, takze nieco na tom bude
monik dik za povzbudenie, ved to je jedine, co ma drzi pri zivote

martina1305
22. máj 2008

ahojte, len tento tyzden som zistila, ze som tehotna. buduci mesiac mam statnice, t.j. vela vela ucenia. tak dufam, ze neprevraciam cely jun 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre