Nízka hladina hemoglobínu v tehotenstve

zuzka_mama
9. jan 2014

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, či niektorá z Vás mala "veľmi" nízku hladinu hemoglobínu v tehu? Ja som momentálne v 38tt a dnes mi na hematológii zistili hgb len 77 a odporučili hospitalizáciu. No na gyn. ma prijať nechceli, že je to hematologický problém, no a na hematológii ma prijať nechceli, lebo tam majú veľa onkologických pacientov medzi ktorých sa tehotná žena nehodí 😒 Mali ste niekto takto nízky hgb? Nemala by som sa obávať o malého? Dakujem za informácie...

luba28
9. jan 2014

@zuzka_mama no je to maaaalo,maly bude anemicky tiez,....zacni s nejakym zelezom,borovnicami,spenatom,.....lebo to nem dobree,...

magdalenkami
9. jan 2014

ja som mala v 38.tyz. 86,nenastali ziadne komplikacie

suge
9. jan 2014

@zuzka_mama Takáto hodnota hemoglobínu teda nie je žiadne terno 🙂 , no takáto samotná na riešenie tvojho stavu nestačí. Bolo by treba dovyšetrovať aj iné ukazovatele z krvi ako sú napr. železo v sére, transferín, feritín, vitamín B12, kyselinu listovú a pod. Nízky hemoglobín je totiž predovšetkým príznakom a tak ako bolesť brucha alebo hlavy nemá iba jednu príčinu. Možno nepríjmaš dosť železa v potrave, možno ho aj príjmaš dosť, ale zle sa vstrebáva, možno v maličkých množstvách pokrvácavaš napríklad do stolice, tých dôvodov prečo je hemoglobín nízky sú desiatky ak nie viac. Naozaj odporúčam poriešiť na báze hematológa, bolo by dobré zopakovať krvný obraz + doriešiť ostatné parametre (napríklad tie spomenuté - hematológ vie ktoré 😀 ). Inak doteraz si takýto problém nemala? V tehotnosti sa predsa viackrát berie krv, snáď by sa zišlo porovnať hodnoty hemoglogínu ako sa menili v priebehu času. Držím palce, aby si poriešila kladne 🙂 a čo najskôr, pôrod sa ti blíži a po ňom hemoglobín ešte poklesne, takže čím skôr tým lepšie.

emiliar
7. jan 2015

ja chodim na kontrolu na hematologiu a kazdy mesiac k nim a aj kazdy mesiac mi berie gyneklog krv a hemoglobin mi klesa pomali 16.12 som mala 113 a dnes som mala 109 a dali mi na zelezo , lebo zelezo mam nizke . tak uvidim co bude o mesiac , ale urcite poriesit to s hematologom odporucam tiez.

naturiq
13. jan 2015

Ahojte mamičky, prirodzeným spôsobom doplníte obsah železa s čajom z listov moruše, ktorý je dobré užívať počas tehotenstva aj na iné veci ako je hypertenzia alebo aj vyšší cukor počas tehotenstva. Veľa pozitívnych účinkov z jedného čaju. Prirodzene neobsahuje kofeín. Pozrite môj profil kde sa dozviete niečo viac alebo aj web naturiq.sk kde nájdete tento čaj v prémiovej bio kvalite pestovaný bez hnojív a pesticídov porciovaný alebo aj sypanú formu.

eveenka
15. jan 2015

@zuzka_mama ahoj, fiiiha tak to je naozaj malicko a co ti na to povedal gynekolog? velmi pomaha cviklova stava ale max 1dcl denne, taktiez cucoriedkova stava vsetko 100% stavy, cervena sosovica, hovadzie masko pozor na spenat ten pri vacsom mnozstve posobi presne naopak zadrziava resp. zabranuje vsetrebavaniu zelaza do krvi, tomu sa radsej vyhni ked ho mas tak malo toho zeleza...

zuzka_mama
autor
15. jan 2015

@eveenka Ahoj, nakoniec vsetko dopadlo vyborne... Moj maly uz bude mat rok. Moje trampoty potom ako ma nechceli prijat na transfuziu skoncili tak, ze som cely vikend ficala na cvikle, spenate a hovadzine a v pondelok, ked som isla na kontrolny odber, bol moj hgb 117. V nemocnici mi povedali, ze to nie je mozne, takto dvihnut hgb aj keby som jedla iba klince. A vraj museli urobit chybu v labaku pri prvom odbere... Chvala Bohu vsetko dopadlo dobre, no ja som si ten vikend prezila ine stresy,hlavne i preto,ze som o predosle babo prisla v 20tt ☹

eveenka
16. jan 2015

@zuzka_mama och joj mali ti hned urobit opakovany odber ci naozaj nenastala chyba a nie takto vystresovat ☹ ale tak super ze vsetko dobre dopadlo 🙂

efka12345
17. okt 2015

Ahojte,potrebujem poradiť mam nizki hemog.86a chcela by som piť cviklovu stavu ale ja teras momentálne kojím, neviem ci mozem kojiť.poprosim radu !! 🙂

maca283
17. okt 2015

Ahoj kup si anrosan cucoriedkovy a mozes pri nom kludne kojit este to prospeje babetku mam to odskusane na sebe a super pomaha na doplnenie zeleza

katrin21
17. okt 2015

@efka12345 okamzite si kup melasu.. 86 je veeelmi malo.. potrebujes zelezo a vitamin C, nic mliecne, lebo vapnik zabranuje vstrebavanie FE....
melasu si davaj 3x denne lyzicku a zapi vodou.... ucinkuje skvele a okrem toho ma vela mineralnych latok, ktore tiez potrebujes...

efka12345
19. okt 2015

Ďakujem ti Katrin21 idem si to dnes kupit😀

ada0207
23. dec 2015

@katrin21 ahoj prosim ta tu melasu kde kupit? A co to vlastne je? Aj mne bol zisteny nizky hemoglobin som v 28t. :( dakujem

katrin21
23. dec 2015

@ada0207
http://www.celostnimedicina.cz/melasa.htm

kupis v obchodoch so zdravou vyzivou...

ada0207
23. dec 2015

@katrin21 ďakujem ti veľmi !!!

sangre
2. jún 2018

Ahojte kocky viem.ze uz stara tema ale mam.doma pruzky na testovanie mocu a vyskoci mi hemoglobin co to.moze znamenat dakujem

kikakonyova
1. jan 2020

ahojte ja som mala v 32tt 83. Lekar mi vypisal sorbifer no musela som ich vysadit lebo mi z nich nebolo dobre. Takže odvtedy sa to urcite zhoršilo. Vcera som bola v poradni a vypisal mi ineieky ktore nemala v lekarni takze zatial nic neberiem okrem listovky. Nemyslite si ze pri takej hladine by ma mal poslat na hospitalizáciu.?? veľmi sa bojim ze maly bude tiez anemicky alebo bude mat nizku pôrodnú hmotnosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre