Nízka placenta v 16. týždni

12. júl 2023

Ahojte, našla som len staršie diskusie.

Máte skúsenosti ze vám dr povedal ze máte nizko placentu a potom sa vytiahla a už to bolo ok? Ak áno za aky čas asi? Veľmi ma to nepotešilo

lenusa20
12. júl 2023

Ešte v 21-23tt bola nízko. Na 30tt bola vzadu hore.

autor
12. júl 2023

@lenusa20 a mala si aj nejaké komplikácie? Spinenie, krvácanie, pn ?

lenusa20
12. júl 2023

Na PN som bola kôli inému. Ale nie nemala som žiadne príznaky. Tieto informácie sú vo veľa pripadoch skôr na škodu, ako si všímam poslednou dobou. Strašia, predčasne. Do pôrodu máš veľmi ďaleko. A ak pôjde o placentu praevia, to sa ukáže neskôr. Vždy sa môže placenta ešte presunúť kde kade, vplivom rastu maternice. Nikto ti nič dopredu nezaručí. No budeš sa teraz stresovať? Ak niečo bude vážne, alebo nutná PN a podobne, povedia to.

autor
12. júl 2023

@lenusa20 hej veď presne 🙄 to som sa Dočítala čo aj vravíš..
tak ďakujem a dúfam že vyjde hore 🙂

autor
12. júl 2023

@lenusa20 a nevieš ak je teraz v predu tak sa môže presunúť aj dozadu alebo už ostane v predu?

lienka.7
12. júl 2023

@autorka ano, mala som. Dokonca ešte na správe z morfo utz ti mam napísané. Gyndos ma potom upokojoval, je esre je čas, ze co bláznim. A bolo to tak. Nakoniec všetko bolo OK. Neboj sa 👌
Ešte dodám, ze občas bolo také špinenie. Povedal mi, pokial krv nie je jasno červená, nemam stresovať.

autor
12. júl 2023

@lienka.7 🙏

autor
12. júl 2023

@lienka.7 a kedy asi sa vytiahla?

lenusa20
12. júl 2023

Záleží či je smerom od krčka teraz dopredu, alebo od krčka dozadu. Ak v predu a chcela by sa dozadu presunúť, logicky ti najskôr prekrije krčok a vznikne placenta praevia. Ak dopredu a viac dopredu len hore pôjde... To je ťažko teraz povedať kde sa zorhodne ísť. To ty nijako neovplyvníš. Fakt len čakať. Ak je v predu, baby hovoria, že cítia slabšie/neskôr pohyby. Ale stále platí, je skoro lámať si hlavu.

lienka.7
12. júl 2023

@autorka fiha, tak to už si nepamätám, prepac. Ale na sono v 36tt v poradni uz bolo všetko OK.
A inak, uprimne ti radím, nestresuj sa teraz s čítam rôznych katastrofickych scenárov. Ja už som bola v tom, ze budem musieť rodit kvoli tomu sekciou.
Jaj, a zabudla som ešte. Žiadny sex, to jedine ma upozornil gyndos. PN som nebola, v pohode chodila do prace až do nástupu na MD.

autor
12. júl 2023

@lienka.7 hej na čítanie katastrofálnych scenárov som expertka 😅
No mňa napríklad na ten sex vôbec neupozornil, iba na to že sa nemam namáhať, dvíhať ťažké, cvičiť a tak.. 🙄

rebrambora
12. júl 2023

Az v 23tt sme sa bavili o placente.

mirusskkaa
16. júl 2023

Ja som mala teraz placentu preavia centralis, scenáre katastrofálne ležala som tak dr celé tehotenstvo a v 34 týždni zázrak placenta sa vytiahla takze hlavu hore hlavne sa šetriť ❤️ prajem vám aby to dobre dopadlo, viem že je to stres ja som bola totálne v koncoch ale mne hneď povedali že tehotenstvo skončí skôr ale vydržali sme do termínu 😁 ak chcete kludne mi napíšte správu 😊

simik19
16. júl 2023

Mala som aj ja od 15tt, prekyrvala vnútornú bránku , v 20tt uz bola hore😊 treba sa setrit, nenamahať, aby si nezacala krvacat , urcite pojde este hore.

autor
16. júl 2023

Ďakujem ženy, dodali ste mi optimizmus 🙂

viki_00
24. júl 2023

Ahojte baby, akurát mám tiez taký problém.končím akejsi 15 tt, dnes som akurát z ničoho nič čaká špiniť trocha taký tmavý výtok. Na pohotovosti mi povedala že mi kúsok placenty zasahuje do pôrodných ciest ale že to sa ešte do 30 tt môže zmeniť ale že mám sa setrit a kľúčový režim ale aj tak. Je to stres

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre