Nízko uložená placenta v 20. týždni

katarinka2526
13. máj 2020

Dobrý deň mala by som otázku. Dnes som bola na normálnej poradni som 29tyzdni a lekár mi vravel že vraj placenta je veľmi nízko a v predu. Ale nepovedal jasné že či to je problém . Povedal že zatiaľ to problém nie je . Že sa to môže upraviť. Čo si otom myslíte nehrozí mi predčasný pôrod ? Bojím sa

denden77
13. máj 2020

@katarinka2526 ja som v 23tt a tiez to mam tak.. vraj to momentalne problem nie je a v 95% sa zvykne neskor zdvihnut 😊

kittyna5
13. máj 2020

Aj ja som na tom tak + sa otváram. Takže len ležím s nohami hore a ani sa nepohnem

katarinka2526
autor
13. máj 2020

@denden77 ďakujem pekne dúfam že to tak bude že sa zdvihne,posunie . A keď sa náhodou neposunie čo sa môže stať?

denden77
13. máj 2020

@katarinka2526 ak by presahovala porodne cesty, je to tusim indikacia k CS.. ale ak je "len nizko", neviem.. nemyslim, ze by sa nieco stalo 😊

katarinka2526
autor
13. máj 2020

@denden77 ďakujem ♥️🙂

denden77
13. máj 2020

@katarinka2526 za malicko 😊

zelenejablcko
13. máj 2020

Ahoj, @katarinka2526, tiež som ju mala nízko a teraz v 28t mi lekár povedal dobrú správu, že už sa posunula tak, ako má byť. Nízko položená placenta môže spôsobiť krvácanie pred a počas pôrodu, ak je príliš nízko, tak sa robí cisársky. Ak si nie si istá, vždy sa pýtaj lekára, všetko, čo Ti napadne - hlavne ak máš mať potom obavy. Držím palce, nech sa Ti placentu dieťatko dokope do správnej polohy 🙂

heln
13. máj 2020

Ahoj, pozri si tu na mk temu placenta praevia.... nizko polozena placenta ma viac stupnov, aj ja ju mam vpredu a nizko...... rastom maternice sa moze posunut vyssie a nemusi sposobovat ziadne problemy.... ak zostane dole, su mozne komplikacie az po indikaciu sekcie.

sebastian2009
14. máj 2020

@katarinka2526 tak by si išla na cisársky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre