Nízky beta ľudský choriový gonadotropín

lubka81
12. jún 2013

Ahoj, som pravdepodobne v 6 tt, vsetky tehotenske testy boli ale negativne, iba lekar mi nasiel nizke beta hcg v krvi (7,8). Vravel ze to tehotenstvo urcite je, ale len take mikro. Mate s tym niekto skusenosti? Moze to byt mimomaternicove tehotenstvo alebo sa len babatko neponahla? Citala som tu mnozstvo clankov, ked zeny mali negativne tehot.testy az to 7-8 mesiaca, tak snad nie som jedina. Hm?

magica78
12. jún 2013

ahoj ked baby idu na ivf a o 2 tyzdne idu na krvicku tak maju cez 1000 a niektore aj 2000. ja som po KET mala 5 a mala som nakoniec MMT ☹ drzim palce nech to dobre dopadne

dankadina
12. jún 2013

U mna to bolo tak ze hcg mi stuplo tehu test ukazal // a potom klesalo, doky povedal ze to je ukazkove biochemicke tehu, ale hlavu hore hned o mesiac boli znova // a uz mala ma cez dva roky🙂 🙂 🙂

lubka81
autor
12. jún 2013

Dakujem, lekar vravel ze by som teraz mala mat hodnotu okolo 28, neviem presne aky je rozdiel medzi hcg a beta hcg, ale myslim, ze hcg uvadza vyssie cisla. Urobim si test znova koncom tyzdna, mozno uz bude pozitivny 🙂
K doktorovi idem az o dva tyzdne, takze musim len cakat.
Inak boli ma lavy vajecnik, o com som citala, ze boli kvoli tomu ze produkuje vela hormonov, kym sa nevytvori placenta ale inak ziadne dalsie priznaky tehotenstva (okrem menzesu, ktory neprisiel 🙂

magica78
12. jún 2013
lubka81
autor
12. jún 2013

dakujem

simonkazga
12. jún 2013

na 6tt je 7,8 nízka hodnota. Netreba zúfať, asi bola posunutá ovulka a k oplodneniu došlo tesne pred (ne)očakávanou menštruáciou.Držím palce nech sú koncom týždňa už riadne kolajnice 😀

zuzu1104
20. jún 2013

@lubka81 Ahoj Ľubka, ja som bola na krv v 4+3 a mala som beta HCG 12, doktor povedal, že je to v poriadku a tiež mi povedal, že by som mala mať teraz pri 5+3 hodnotu aspoň 23-30 tuším. Pýtala som sa ho, že prečo to je také nízke, že kamarátky, čo boli tehotné mali 1000 hodnoty. Povedal mi, že každé laboratóriu pracuje s inými jednotkami a preto je to tak.
Uvidím ako dopadneme my, hádam dobre. Aj Tebe budem držať palce

lubka81
autor
21. jún 2013

Ahoj zuzu, dnes mi volali dalsie vysledky z utorka - 178, takze to stupa, v pondelok idem znova tak snad uz nieco bude vidiet na sono. Drzim palce aj tebe a tvojmu babatku, napis potom ake boli dalsie vysledky. 🙂

zuzu1104
24. jún 2013

@lubka81 Ahoj Ľubka tak to je super, že ti rastie, aj mne rastie, ale úplne strašne. Mala som hodnotu 17 po týždni. Doktor chce čakať, ale ja mám z toho veľký strach, mám ísť do nemocnice na konzultáciu s primárom. Veľmi pomaly mi to rastie aj keď rastie, ale fakt pomaly. Bolo ti už na sone niečo vidieť?

lubka81
autor
24. jún 2013

Ahoj, dnes som sa rano zobudila s bolestami v pod brusku a na zachode kopa krvi, bezala som k lekarovi ale uz sa nic nedalo robit. ☹ potratila som a teraz mam hrozu z toho ze mam ist na kyretaz a tak presviedcam vlastne telo, aby sa z toho dostalo samo.
Prajem ti vsak vela stastia a budem ti silno drzat palce, aby vsetko dobre dopadlo. Niektore babatka sa pomalsie rozbiehaju ale nakoniec to dozenu. Napis potom ako sa Vam dari. 🙂

zuzu1104
25. jún 2013

@lubka81 ahoj, tak to ma veeeľmi mrzí. Hádam sa tvoje telo krásne prečistí a ty nebudeš musieť ísť do nemocnice. Myslím na teba. Neboj o chvíľočku sa to opäť podarí, ale tento raz to už bude zdravučké bábätko.
Ja dnes idem do nemocnice na konzultáciu s primárom, tak som zvedavá, čo mi povie, lebo toto moje bábätko sa naozaj extrémne pomaly rozbieha.

lubka81
autor
25. jún 2013

ahoj zuzu1104, tak drzim palce, hlavne nech ti sleduju hodnoty hcg, tie by sa mali kazde dva dni zdvojnasobit. Tesim sa, ze budes mat babatko. 🙂

zuzu1104
25. jún 2013

@lubka81 ahoj, tak je to to zlé, dnes mi primár oznámil, že vo štvrtok idem na kyret :(

lubka81
autor
28. jún 2013

Ach zuzu1104, to mi je hrozne ľúto. Ja som sa rozhodla na kyret neist, bola som este za jednou lekarkou, aby som mala viac názorov na vzniknutu sizuaciu a ta mi tiez povedala, ze kyret je zbytocny, ze si maternica pomohla sama, vysetrovali ma vela este kvoli tomu ci to nie je mimomaternicove, ale nakoniec mi klesli hodnoty v utorok na 4,6, takze myslim ze teraz su uz na nule. Krvacat uz prestavam, takze sme z toho vonku. Vela som plakala za nasim zrnkom ale teraz mi je uz lepsie. Najviac mi je luto, ze si mame dat tri mesiace pauzu, aby sa maternica uplne spamatala a az tak sa pokusit znova.
Kedy ides na kyret, ci si uz bola?

zuzu1104
29. jún 2013

@lubka81 ahoj, tak ja už mám dva dni po kyrete, cítila som sa veľmi dobre, ale dnes som to asi prehnala s námahou a začali mi bolesti a aj zlatá žila mi vyšla, takže ma bolí celý spodok, ale teraz večer už mi je lepšie. A už sa aj rana na duši hojí, už toľko neplačem a ani na to toľko nemyslím. S mojou malou som sa rozlúčila, bola som jej aj zapáliť sviečku na cintoríne a vyprevadila som ju do nebíčka.
Aj nám povedali, že sa máme snažiť až to po dvoch až troch cykloch. Ale nechápem prečo povedali tebe, že až po troch cykloch, veď tebe to neškrabali dole, tvoja sliznica sa obnoví oveľa skôr. Ja som sa rozhodla, že keď sa budem cítiť dobre, tak po dvoch cykloch pôjdeme na snažilkovanie opäť. Kúpim si alchemilku, lebo tá vraj pomáha pri sťahovaní maternice a kúpim si aj Infolic na skvalitnenie vajíčok a na upravenie cyklu. a premýšľam aj nad tým, že pôjdem na vyšetrenie na hematológiu.

lubka81
autor
1. júl 2013

Ahoj, som rada ze uz to mas za sebou. Aj ja som bola prekvapena, ze mame pockat az tri mesiace...ale obaja lekari nezavisle od seba povedali, ze potom tu bude vacsia sanca na udrzanie plodu, teraz je vraj maternica este citliva. Tak pockam, krvacat som uz prestala uplne,
Ty sa drz, nenamahaj sa, nestoji to za to, len aby si bola uplne fit. Inofolic budem brat aj ja, no ked sa po troch cykloch posnazime znovu, nakoniec nam to mozno obom vyjde rovnako. 🙂

zuzu1104
1. júl 2013

@lubka81 Ľubka a nepremýšľala si nad nejakými vyšetreniami? Ja chcem môjho gynekológa presvedčiť aspoň na hematológiu.

lubka81
autor
1. júl 2013

Mna lekar poslal na hematologiu, este som nebola, ale niekedy na buduci tyzden zajdem. Urcite chod aj ty, vyuzi vsetky moznosti. 🙂

zuzu1104
1. júl 2013

@lubka81 áno isto pôjdem, inak je dobré, že Ťa lekár poslal na vyšetrenie uý po prvom potrate, že vraj sa to tak obvykle nerobí

lubka81
autor
3. júl 2013

@zuzu1104 chcem ta len upozornit. Dnes som bola na hematologii a povedali mi, ze testy mozu urobit najskor o dva mesiace, pretoze teraz by boli skreslene vysledky. Treba sa ale objednat vopred, na jednom mieste ma vedeli objednat az na oktober no potom som nasla ine, kde ma zoberu v septembri.

zuzu1104
3. júl 2013

Pánečku, tak dúfam, že u nás to tak nebude. A prečo by mali byť skreslené výsledky? Kočky tu na koňovi písali, že normálne po potrate boli na hematke. Mňa, keď objednajú tak neskoro, tak sa na to vykašlem a pôjdem do toho aj bez výsledkov. Musím veriť, že som zdravá, veď už jedno dieťa mám, tak to mohla byť len hlúpa náhoda.

zuzu1104
1. nov 2013

@lubka81 Ahoj Ľubka, v júni sme obe prišli o bábätka, ale teraz je už november, ako ste na tom? Podarilo sa?
My sme sa konečne dočkali, na 4 cyklus od kyretu sa to podarilo, ale teraz som začala špiniť, tak len ležím a papám tabletky na udržanie. Včera som začala 6tt a v stredu som bola na sono a malé bobko bolo v gestačnom vačku, tak som sa potešila. 🙂 Hádam to špinenie skoro prejde.

lubka81
autor
24. nov 2013

Ahoj zuzu, prepáč, až teraz som si prečítala správu. Blahoželám a držím veľmi silno palce. 😀 Nám sa tiež podarilo, teraz som však len na začiatku 5.tyždňa, preto chcem ešte počkať kým pôjdem k lekárovi. Na jednej strane by som tam najradšej išla hneď zajtra no viem že ešte asi nič neuvidí a tiež nechcem aby mi robil tak skoro sono, možno sa to vtedy aj tým pokazilo. Test som mala pozitívny už 5 dní po počatí, takže dúfam, že to nie je mimomaternicové. Mám slabé bolesti v podbušku (ako pri menzese), ale žiadne krvácanie. Tak nám držím palce a daj vedieť čo je nové. 🙂

zuzu1104
18. dec 2013

@lubka81 jeeeej to je skvelá správa, zo srdiečka blahoželám a vidím ti v profile, že si už v 8tt, to je super, už ste boli skontrolovať srdiečko?
My sme boli už na prvé merania, bábo vyzerá byť ok, NT merania teda dopadli dobre. Malý cvrček mal minulú stredu už 5 cm a robil si v brušku kotrmelce 🙂

vaapeter66
24. máj 2014

@zuzu1104 dobry vecer,prepacte,citala som vas prispevok,ja mam podobny problem....zial,v marci MA v 9tt,teraz mi dva tyzdne meska ms,positivne testy vrstane digi testu,na sone vidi gest vak 3mm,o tyzden 4mm,vravi,ze radtie pomaly,hcg len 30:(,som z toho mimo...asi to bude na prd:((( ale zaraza ma,ze prefosle tehu nic nevidel na sone cez brusko a hcg 168,neskor 1600a nic nevidel,len vaginalne sono...teraz hcg 30a vidi cez brucho ,ale len 4mm...som vykolajena,tusim sa scenar zopakuje;(

zuzu1104
25. máj 2014

Dobry den, velmi ma mrzi, ze ste prezili MA a ze teraz zijete v strachu. Preco Vam lekar robil sono cez brucho v tak malom tyzdni tehotenstva? Mne lekar robil sono az do 9tt sono vzdy vaginalne, aby lepsie videl. Sledovala ste si ovulaciu?

vaapeter66
25. máj 2014

Nesledovala,neverila som,ze sa mi podari otehotniet...mne len nijak nepasuje fakt,ze pred 2mesiacmi nic cez brucho nevidel ani pri hcg 1600 ,musel vaginalne...teraz pozrel cez brucho,videl ,ze gest vak rastie vraj pomaly,dal vziat hcg a to je 30 😖 preto neverim,ze by nieco videl.nijake ine potiaze nemam,duphaston kazal dalej uzivat a prist o tyzden na hcg a sono....

vaapeter66
25. máj 2014

@zuzu1104 mozem sa vas opytat,vy ste mali ake hcg pri predoslom tehotenstve?

vaapeter66
25. máj 2014

@zuzu1104 ja uz neviem,co mam robit,podla mna to nie je ok...co ten dr robi

zuzu1104
25. máj 2014

@vaapeter66 doktor ma asi pravdu. Pri predoslom tehotenstve som mala hcg 2,38 o tyzden bolo len 4, vak sice rastol ale len pomaly, na prvej kontrole mal asi 1mm a o dva tyzdne len 8mm, to uz som vedela, ze nie je v poriadku. Pri tomto tehotenstve som mala tiez na zaciatku velmi nizke hcg len 2,48 a gestacny vacok mal 4+1 len 2mm, ale o tyzden 5+1 som mala hcg 6000 aj nejake drobne a vo vacku sa uz vtvoril aj zltkovy tercik a cely vacok meral uz 1 cm. Este pockajte tyzden, ze co sa z toho vyvinie, mozno bola ovulacia neskor a preto je to tak, ale je pravda, ze ked vak narastie len o 1 mm za tyzden, tak je to asi malo ☹. Ale z druhej strany mozno to len lekar zle zmeral. Drzim vam silno palce, aby ste uz nezazila to, co v marci. Ak by sa vsak potvrdilo, ze ani toto tehotenstvo nevyslo, tak si urcite u lekara vymahajte vysetrenie na hematologii, genetike a endokrinologii, lebo 2x potratit nie je ok, ale pevne verim, ze sa babatko vo vacku ukaze a ziadne vysetrenia nebudu nutne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre