Nízky tlak a bolesti v podbrušku

bibssli
1. júl 2023

Ahojte, nemali ste niektorá počas tehu problém s tlakom , že bol nižší a pri bolestiach v podbrušku vám naordinovali magnezium (17tt) ? Momentálne mám taký problém a ak si pri bolestiach dám magnézium tlak ide dole že mi je zle tlak napr 94/56
Neviem ani či si ho dávať alebo nedávať keďže občas by sa to magnézium zišlo dávam si ho max 1× lebo s tlakmi to viac nezvládam ordinovane 2až 3x denne 😏

flavia1
1. júl 2023

@bibssli Ahoj, žiaľ neviem, či s tým niečo urobíš. Mne magnézium veľmi znižoval tlak, tiež som riešila, čo v tehotenstve. Dávala som si ho, ak mi začalo viac tvrdnúť bruško, potom som poľavila a nedávala som si. Pri prvom tehotenstve mi dávalo do žily, to bolo hrozné, bola som neustále v bolestiach hlavy. Tlak zvyšuje pitie vody, čiže veľa piť vody a káva. No káva podľa mňa na čas pomôže a teda asi max 1 v tehotenstve. Držím palce.

qwer2019
1. júl 2023

Ja mám strašne dlho problém z nizkym tlakom, a pri tehu to bolo viditeľné tiež, pri druhom som bola dokonca riziková a tam mi kázala si dávať také vysoké davky magnezia, ze moje telo často krat rezignovalo a len som ležala ako ,,zabita", neskôr som si ordinovala podla potreby, ale vždy som sa snažila len tie najnižšie dávky. nedá sa z tým veľmi čo robiť

petruska173
2. júl 2023

Skús pravidelnejšie jesť a veľa piť. Ja mám celé tehotenstvo nižší tlak, aj magnezko užívam. Všimla som si že keď som menej jedla, mala som nízky tlak. Tak odporúčam kazde 2h niečo malé do seba dostať aspoň keks, jogurt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre