Non-stop upchatý nos počas tehotenstva

zuzans258
10. feb 2019

Ahojte baby, potrebujem radu... zažili ste niektorá, že už pred otehotnením ste mali nádchu a po otehotneni ste sa jej už nemohli zbaviť? Cez deň sa to ešte dá,ale vždy pred spaním sa mi úplne upcha nos a nemôžem dýchať... vraj to býva spôsobené aj hormónmi v tehu,v podstate som úplne zdravá len furt ten upchatý nos... najskôrma napadlo že či niesom závislá už od kvapiek ale ani keď som ich vysadila sa nič nezmenilo stále to isté

tosomja
10. feb 2019

Áno, tehotenstvom. Kup si "hapci" a morskú vodu do nosa. Aj tak ti to nepomoze, ale aspoň trošku. 😁

petka987
10. feb 2019

@zuzans258 toto ako keby som ja pisala... netecie mi z nosa cez den, ale pred spanim si musim streknut sprej, inak nezaspim🙄

zuzans258
autor
10. feb 2019

@tosomja
veru hapci ani morská voda absolútne nezaberajú...len to nechápem že mám stále tú nádchu dokonca aj pred otehotnením... akurát že to som mala aj teploty a až vtedy som šla k doktorovi inak som to odkladala a myslela že sa doliecim sama.... predtým ale aj bolesti hrdla....teraz fakt len ta nádcha....otras
@petka987 ja som sa snažila aj bez spreja... skoro dva týždne som vydržala ale žiaden pokrok

petka987
10. feb 2019

@zuzans258 mne cista sol nepomaha vobec... a nemas doma suchy vzduch ? mne poradili este skusit zvlhcit vzduch...

zuzans258
autor
10. feb 2019

@petka987 stále máme taký ísty vzduch,ale ten upchatý nos mávam aj u rodičov ty majú skorej vlhsi rodinný dom...dokoca som si aj prevarila slanú vodu a ten hrniec som si dala k posteli nech pekne pari....ale žiadna zmena....ty si to mala dokonca tehotenstva

saskia_98
10. feb 2019

@zuzans258 aj ja som to mala a kazdy večer som sa naparovala nad horucou vodou a v nej morska sol a potom do rana nos čisty a rano zas .. Pomohlo mi to kym sa maly nenarodil

kristina2412
10. feb 2019

@zuzans258 vyskúšaj výplach dutín( napr Respimer sada na výplach dutín alebo klasickou konvickou) nieje to síce nič príjemné ale dá sa na to zvyknúť, keď je zle vyplachujeme nos aj šesťročnej dcere a zaberá to hneď.

gabulienka623
10. feb 2019

@kristina2412 presne tak výplach dutín morskou soľou. My so 4 ročnou dcérou používame kanvicku rhino horn. Určite odporúčam!

29simona29
10. feb 2019

@zuzans258 presne toto mám aj ja, akurát som už 10mesiacov po pôrode a uzivam HAK, nikdy som takéto problémy nemala, bola som už aj na výter nosa a hrdla, nič mi nezistili, ale minimálne 1-2x si musím dat do nosa kvapky, lebo by som nenaspala, pritom vysmrkat nos sa mi nedá, iba ho mám upchatý a už mi to ide riadne na nervy...

zorkahorka
10. feb 2019

Ja som to tiež mala,ale ja som mala chronicky zápal prínosových dutín.jedine,čo mi pomáhalo,bol olynth.kup si detsky

zuzans258
autor
10. feb 2019

Baby robila som si aj vyplach slanou vodou... kúpila som si morskú soľ..ale proste nič moc
@petka987 vieš že s tým vzduchom si mala možno pravdu... zobrala som si rozprašovač nastriekala do vzduchu a trochu mi pomohlo... len keď si ľahnem to zas bude😐

ria_s
11. feb 2019

@zuzans258 ja som to mala stale v tehotenstve, najpr som skusila morsku soľ ale bezuspesne a potom som si povedala ze radsej sa vyspim ako budem trpiet a kupila som si detsky nasivin a bez vycitiek uzivala do pôrodu 🙂

katuskatt
11. feb 2019

Ja som to mala tiez a gynekolog povedal, ze kludne nasivin si mozem dat. Aj som ho veru mala skoro cele tehotenstvo

seahorse27
11. feb 2019

Tiez som tym trpela pri oboch tehotenstvach, hlavne v poslednom trimestri. Je to opuch sliznice sposobeny hormonmi. Pouzivala som detsky Olynth alebi Nasivin - aspon pred spanim.

zuzans258
autor
11. feb 2019

@ria_s
@katuskatt
@seahorse27 baby a nesposobili ste si s tým užívaním kvapiek závislosť??? Lebo ja priznávam že už 3noc som si musela dať Othrivin....a trápi ma to, že nádchu som mala už pred otehotnením a stále pokračuje....tak preto neviem či tehotenstvo nato malo vplyv, alebo je to úplne inak...

seahorse27
11. feb 2019

@zuzans258 Ja som si veru sposobila, ale az 3 roky po porode. Vtedy sa mi prejavila alergia na jednu plesen - kym sa na to prislo, dostala som zapal dutin a mala som totalne upchaty nos, vtedy som to dost prehanala s nosovymi sprejmi pre dospelych, nemohla som bez toho esxistovat....az som si odpalila sliznicu, ktora mi uplne opuchla, nereagovla uz potom
na ziadny sprej a ciastocne som stratila cuch (docasne). Musela som s tymi sprejmi seknut nadobro, krcna a alergologicka mi to nahradili kortikoidnym sprejom (len na predpis), na ktory nevznika zavislost. Takze s tymi sprejmi treba narabat opatrne. Ja som pocas tehotenstva uzivala len tie novorodenecke verzie a max. 1 denne pred spanim, takymto sposom mi zavislost mevznikla.

katuskatt
11. feb 2019

@zuzans258 po porode mi to prešlo a vsetko bolo ok. Ale teda davala som si ich pocas tehotenstva skoro stale

michluc
11. feb 2019

ja to mam už pri druhom tehotenstve , jedine čo zaberá je muconasal plus..7 mesiacov upchatý nos nonstop!

pininka
11. feb 2019

@zuzans258 ja som bola u alergologicky a ona mi dala sprej ktorý som mohla, jediný mi pomohol, inak v kuse zapchaty nos a žiadna morská voda a prepláchy nič nerobili. A pritom niekam alergik, iba v tehu som mala určite hodnoty vyššie.

sebneu411
11. feb 2019

Ahojte, neviete ako to je s kvapkami Sinupret v tehotenstve? Mali že n niektora s tým skúsenosti ? Tiež sú na na nadchu, a v lekárni mi povedali že môžu ale mám obavy..

kocurcek
11. feb 2019

Aj ja som to mala celé tehotenstvo, vždy na noc som si dala sprej do nosa. Hneď po pôrode mi to prešlo 🙂

zuzans258
autor
11. feb 2019

Žienky ďakujem pomohli ste mi... dúfam že to už čoskoro skončí!!!

zuzans258
autor
13. feb 2019

@pininka a nepamätáš si ako sa ten sprej volal? A či bol na predpis

pininka
13. feb 2019

@zuzans258 určite bol na predpis a niesom si celkom istá či to nebol alergodil. Ale ruku do ohňa za to nedám.

simonkaba
13. feb 2019

@zuzans258 tehotenska nadcha, je to bezne, treba to vydrzat... vecer mam uplne upchate dutiny ani morska voda nepomaha, musim dychat pusou a rano to vsetko vytecie... cez den som ako tak v pohode a vecer zasa to iste... po porode by to malo byt zasa v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre