Odtok plodovej vody v 20. týždni

kaja5321
19. jún 2021

Dobrý deň možno mi niekto poradí ale napíšem svoj príbeh. Od 7tt som mala problémy s hematonom krvácanie pár krát špinenie doktorka ma uistila že to zvládneme nasadili lieky. Všetky týždne išli pomaly a bojovali sme až v 20tt na UZV malo plodovej vody oligohydramnion následne do nemocnice kde nepotvrdili odtok poslali domov, v noci doma som sa zobudila mokro stekalo to po stehnách zase pohotovosť zase poslali domov. V jednej noci zomna vyšiel obrovský kus myslela som ze plod ale nakoniec to bol hematon niaky starý som v nemocnici dva dni som krvacala podávali mi na krvácanie kade co ale voda odteka stále už nevládzem ukončiť sa to nedá keďže plod je stále živý povedali mi ale fatálne prognózy mate niekto skúsenosti už naozaj nevládzem

nikpa
19. jún 2021

@kaja5321 o možnosti amniopatchu ti nepovedali? Robí ho v Ba Dr. Ferianec.
https://zdravie.pluska.sk/rodina-a-tehotenstvo/...

iramka
19. jún 2021

@kaja5321 neviem..nechcem ta strasit..jedna pani, tusim sa vola zuzike, tak ona mala odtok vody tusim v 20tt a potiahli to neviem presne kam, tusim 25tt
Ona bojovala s, dcerou v Ruzinove, skusali amniopatch u Ferianca, ale neuspesne..
Necitala som cely jej blog, ale prislo mi, ze jej dcera ma sice zdravotny problem, jednu rucku nevie tusim dobre ovladat,lebo ma tam nejaky postih DMO, ale inak je zdrava..skus si najst jej blog

Mne odtiekla plodova voda pred 2 tyzdnami v 22tt..bojovala som o moje deti, na antolskej som stratila cas, v piatok som odisla na vlastnu ziadost do Ruzinova, kde mi vybavili prijatie v Martine v nemocnici..neviem,.ci si tam aj ty, ale dopadlo to tak,.ze v piatok vecer som prisla do Martina, snazili sa ma stabilizovat,zial som v ten vecer porodila..jeden syn zomrel, druhy zatial zije,.ale jeho stav je vazny a sami nevieme, ake zdravotne nasledky bude mat takyto skory porod..

kaja5321
autor
19. jún 2021

@iramka áno som v Martine na treťom poschodí,dostavam penicilin do žily, niečo proti krvácaniu. Voda stále odteka raz silnejšie raz slabšie bolesti zatiaľ nemám som tu tiež od piatku od 3 rána. Ale ver že chlapček druhý zabojuje a bude ti robiť radosť a to v koľkom týždni sa ti stalo v tom 22?

iramka
19. jún 2021

@kaja5321 ano, 22+1 sa zistil u nich pravdepidobny transfuzny syndrom dvojciat, 22+4 som porodila..ani v histologii nemam jednoznacne povedane, ze preco...ci to bol naozaj ttts...

kaja5321
autor
20. jún 2021

@iramka tak to strašne skoro sa stalo mrzí ma to veľmi, a druhý chlapček ešte stále žije? Budem na vás myslieť. Mňa sa stále vypytuju na kontrakcie tvrdnutie brcuha a dávajú niečo proti krvácaniu lebo stále krvacam ale je to zmes krvi a plodovej vody neviem do kedy vydržím ale už nech ti mam za sebou

iramka
20. jún 2021

@kaja5321 ano, zije..mne povedali v ruzinove, ze ked odtecie voda, este to nemusi byt take fatalne pre babo, pokial ma dobre vysledky a rastie..voda sa priebezne tvori, ako cik a..paradoxne u nas povedali, ze ten,.co mal vela vody je viac ohrozeny..a prezil on..ale to asi preto, ze.matusko bol vyhladovany kvoli tomu ttts, nemal uz silu,ziviny..dokazom toho je dcera tej pani zuzike

Este ta chcem upozornit na taku moznost, dufam, ze to nezazijes, ale ak naozaj velmi predcasne porodis a babatko to neprezije, mas pravo si vypytat mrtve telicko po porode a rozlucit sa s nim,na porodnom boxe ta nechaju 2 hod a pocas tej doby..ja som o tom nevedela a nedali mi matuska,neponukli mi tu moznost.. spatne ma to velmi mrzelo, ze som sa s nim nerozlucila..ono to velmi pomaha na tu bolest rozlucit sa..a zaroven mas pravo si vypytat telicko na pochovanie, myslim pohreb,ze neskonci v sacku v bio odpade, ale sa s nim dostojne rozlucis..ale to uz je vec tvojho rozhodnutia..ja som velmi revala kazdy den viac a viac, ale ako sme matuska pochovali,vyrazne sa to zlepsilo, je to taka ciara za jednou etapou, ktora skoncila..nevravim,ze nerevem, ze to neboli..je to vsak o dostlepsie..

kaja5321
autor
20. jún 2021

@iramka ach všetko sa to tak smutné číta, to viem ze sa dotvára keď ma kontrolovali spomínali to, len horšie že ja stále krvacam takže neviem aké to bude mať následky. Ach neviem si predstaviť ani vidieť také malé bezbranne telíčko ako sa s ním rozlucim a už vôbec nie ako ho pochovám. Zatiaľ sa stále ku mne nevyjadrili niak iba čakať ale mňa to čakanie privádza do šialenstva a co je vlastne to ttts?

silvus138
20. jún 2021

@kaja5321 na FB sa pridaj do skupiny Predčasniatka, sú tam mamičky, ktoré to takto dotiahli do 35tt.
A dievčatko, ktoré spomínate neni úplne zdravé, má viac toho. Ale na ten stav relatívne ešte dobre.

kaja5321
autor
20. jún 2021

@iramka aha už viem ten trasfuzny syndróm ach je veľa smutných prípadov ale hlavne ze aspoň jeden z chlapčekov žije ❤️ my čakáme dievčatko ale už len odratavan kedy co príde tiež sa na plačem strašne veľa a už nevládzem

klip0
20. jún 2021

@kaja5321 držím ti veľmi palce nech je to čo najviac v poriadku ako sa dá

klip0
20. jún 2021

@iramka ahoj, prosím a akú váhu/dĺžku má maličký ? Držím veľmi palce nech to zvládne a nech je dobre

iramka
20. jún 2021

@kaja5321 pozri si toto video ale iba od 22min, https://m.mojevideo.sk/34rr

Prepac ak ta strasim, len ak budes v podobnej situacii ako ja, tak ti chcem pomoct sa rozhodnut spravne, aby si nelutovala..ja som mala manzela pri porode a som za to strasne vdacna..jedineco lutujem je ta rozlucka, ale o tej moznosti som nevedela..

Ja som sa k tomu dostala cez rozne stranky, kde pomahaju rodicom, kde som hladala ako prezit stratu dietata a nezblaznit sa..a take utechy od okolia, ze budeto dobre, to.fakt nech drzia hubu..

Teraz ti neostava naozaj nic ine, ako cakat, ten cas je priserny a je to na zblaznenie, ale nemas na vyber..Za mna ani povzbudenia ver tomu su k nicomu, mne to nepomahalo vobec..ale to je asi individualne
Skor by som sa za sebe snazila dostat myslou uplne inde a zvysok uz nechat plynut, viac urobit nevies, si v nemocnici, kde sa to snazia dotiahnut do zdarneho konca, narozdiel odo mna, ked som bola na antolskej. Ty si urobila pre dceru vsetko co si mohla a nech si ona vyberie, ako chce pokracovat...

bavaria007
23. jún 2021

@kaja5321 ahoj! Ako ste na tom ? Už lepšie alebo nie ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre