Odumierajúca placenta a zlé prietoky v 36. týždni

lubenka131
19. júl 2013

ahojte...potrebovala by som len vase skusenosti s takymto pripadom..dufam ze sa niekto najde...sestra lezi od pondelka v nemocke s tym ze mala je moc malinka nesedi jej tt s terminom porodu skracuje sa jej rychlo krcok...dnes jej robili sono a vysledok dr povedala "plodovej vody dost,prietoky su zle a placenta stara odumiera dieta ma malo kyslika a krvi"viac k tomu dr len dodala ze zajtra to budu musiet skontrolovat zas a odisla..to kolko ju takto chcu alebo mozu nechat bez kyslika,resp s takym malym prisunom kyslika este k tomu ked mala je malinka slabo vyzivovana?(v pondelok mala 1740g) a mala by byt v 36tt...dakujem za kazdu info

lubenka131
autor
27. júl 2013

@alka61 ďakujeme pekne 😉

katarina_st
27. júl 2013

@lubenka131 tak super, a sestra ako sa citi? Urcite je velmi stastna a aj ty aj cela rodina, ze uz je malinka vonku, ze to ma uz za sebou a hlavne, ze je vsetko v poriadku, ze su obe zdrave. A teda porod sa zacal sam? Snad sa dlho nenatrapila. A co si spominala, ze zomrela tam nejaka mamicka, tak nastali komplikacie pri porode, ci viac ani nevies? Jaj chuda babanko, zostalo bez maminky ☹(((

katren
27. júl 2013

@katarina_st nespominala, ze zomrela mamicka ale babo....ved citaj poriadne 😉

katarina_st
27. júl 2013

@katren ale ved dnes o 17:50 pisala, ze zomrela mamicka, nie babo pri porode. Najprv sa pisalo, ze zomrelo babo a potom ze mamicka. Tak ja neviem... Ale tak ci tak je to tragedia ☹

katren
27. júl 2013

@katarina_st pardon, mas pravdu...ospravedlnujem sa 😔

lubenka131
autor
28. júl 2013

@katarina_st áno pôrod sa spustil sám a celkom rychlo to išlo...o 7 už bola otvorená na 3 prsty a o 11.33 sa mala narodila...čo sa týka tej pacientky to nebola tehotná žena ale mala len nejakú operáciu na gynekologii...nechali ju operovať jednej mladej doktorke(môjho gynekológa dcére)a musela ju operovať sama....a keď nastali komplikácie volala otcovi(tomu môjmu gynekológovi)nech príde pomôcť letel tam a primár ho tam nepustil.....kréten ☹ vždy všade pri každéj operácii sú minimálne dvaja doktory...a včera bola kamarátka v nemocnici na poradni(už prenáša) a rozprávali sa tam doktorka zo sestričkou že sú zvedavé kto bude rodiť keďže strašne veľa doktorov má naraz dovolenku a je plná nemocnica pacientok a rodičiek.....on musel byť iný idiot ten primár.....

katarina_st
28. júl 2013

@lubenka131 no tak snad sa sestra moc nenatrapila. A malicka sa ma ako? A sestra sa ako citi? Snad sa zotavuje. Jaj ten primar... Kolko nestasti tam sposobil za poslednu dobu, co som len pocula. A urcite sa aj vela toho umlcalo. Ale hlavne, ze tvoja sestra s malinkou su v poriadku. A este tvoja kamoska nech coskoro porodi a uz nech su vsetci rychlo doma 🙂

lubenka131
autor
29. júl 2013

@katarina_st sestra je uplne ok dokonca dr na vizite hovorila ze ma maternicu jak tyzden po porode ze sa super zotavuje...malinka je tiez ok dnes uz jej ju dali na izbu na sestonedeli dokonca uz sa koji 2 dni a ma 2520g 🙂 perfektne pribera...jednak aj za chvilku pojdu domov 🙂 dakujeme 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre