Opuch genitalií v tehotenstve. Je to problém?

hilaris
30. dec 2008

Vraj je to normalne. Doteraz bolo ale zacala som mat neprijemne bolesti pri chodeni. Bezbolestne mozem len sediet alebo lezat. Je to naznak nejakeho vaznejsieho problemu?

slava122
17. dec 2015

Dobri vecer ja sa chcem informovat ze mam ties taki pripad velmi ma srbi a stipe a mam opuchnutu posvu a neviem ze preco chcela bi som vediet ze precoo prosim o radu velmi sa bojim

majorosovalucia
17. dec 2015

@slava122 mozes mat mykozu alebo nejaky zapal.Popripade krcove zily na rodidlach.Chod cim skor ku gynekologovi,nech ta pozrie a vezme vyter.

slava122
19. dec 2015

Dakujem pojdem

mata0312
3. mar 2016

@barenkakb ahoj a zmizlo ti to samo? Ja som bola.na sekcii a az.po sa.mi to objavilo a boli to ...dufam ze nic vazne ...idem to.ukazat akurat na vizite.dr..zajtra mam ist uz domov

barenkakb
3. mar 2016

@mata0312 áno samo hneď po pôrode

mata0312
3. mar 2016

@barenkakb dik hadam zmizne, dr povedal.ze.mi na to nic neda ze keby nieco mam ist.k.svojej 😉 mala som konske.davky atb asi aj z.tych to moze.byt a jasne zabudla som na probiotika a tu v nemocke nikto.nepripomenie 😉

barenkakb
3. mar 2016

@mata0312 uvidíš časom, ak to nezmizne choď na chirurgiu a tam ti povedia co ďalej, mne povedali, ze ak to po pôrode nezmizne, tak to chirurgicky odstránia

dailla107
6. apr 2016

Baby, mna teraz dva tyzdne po porode strasne boli pinda, akoby som mala modriny, taka ubolena a opuchnuta...opuchnutu som ju mala aj pocas tehu, ale nic nebolelo...a teraz sa mi na pysku urobili take akoby hrcky-vredy, a tie na dotyk bolia tiez...som celkom mimo z toho..:( mate niektora skusenost?

mata0312
6. apr 2016

@dailla107 aj ja som to mala , ledva som chodila a o sedeni ani nehovorim ☹ asi po troch tyzdnoch to zvonka zmizlo ale vo vnutri mi ta hrca este ostala...ale aspon to uz neboli ..idem buduci tyzden k dr tak som zvedava co povie

dailla107
6. apr 2016

@mata0312 ja som z toho na prasky...kokos, sak to jak akne na pinde, ale take to nevytlacitelne...sak dakujem pekne, kto by si tam aj chcel takto ublizovat.. 😨 😵 😔 😢 dufam, ze to prejde a zmizne, lebo lekarke idem az za mesiac, nechcem s malym cestovat hore dole. Je to skoro cca 90 min autom...

majorosovalucia
6. apr 2016

@dailla107 nemas nejaky zapal?chod minimalne na krv k obvodnej crp nech ti vezme.Prip.skus antibiotika prirodne kapucinku tym nic nepokazis.Mne sa v minulosti objavilo nieco podobne a nakoniec som mala zlateho stafilokoka v tele.

simaaprilova
6. apr 2016

@dailla107 ja som mala take akoby podkozne akne.sitie som uz mala davno povypadavane ale tieto dve hrcky zostavalo tak som sla k doktorke a ze tam som mala moc silno zatiahnute sitie a zapalilo sa to.tak mi to nejakym roztokom vypalila,rozleptala a do dvoch dni to zmizlo.ale upozornila ma ze keby to nezmizlo tak naspat a zniva nastrih,vyrezanie hrciek a sitie(horor)

mata0312
6. apr 2016

@dailla107 ja som mala velku hrcu a bolestivu ☹ dr povedal ze zapal v nemocke

dailla107
6. apr 2016

@majorosovalucia
@simaaprilova
@mata0312 baby ale ja to nenam pri siti, ale na velkych pyskoch, uz som mala asi dvakrat to este pred tehu ale to bola jedna hrcka, teraz ich mam viac ...moze byt ze mam nejaky zapal...dokelu, ked ja mam lekárov mimo :( to musim cestovat do rodneho mesta :(

majorosovalucia
6. apr 2016

@dailla107 skus vybrat celu kapucinku vacsiu 100tbl stoji 9eur.Zabera na vela bakterii.Najdi na nete podrobnejsie info.Este skus lokalny krem niekedy na vredy take silne sa davala cierna masticka.

simaaprilova
6. apr 2016

@dailla107 tak potom na lokalne zapaly je dobry krem imunoglukan.ja som to pouzivala na podkozne akne co boli riadne hrce a zmizlo to.tiez si precitajte na co vsetko to je.ale ak je zapal v tele tak potom smer lekar

majkuska
6. apr 2016

U mna takyto opuch v tehotenstve sposobovali krcove zily.

dreamy24
28. sep 2016

@majkuska Ahoj, prosim ta, bola to u teba indikacia na cisarsky rez, alebo si mohla rodit prirodzene? Tiez mam takyto opuch, ktory sposobuju navrete zily a velmi by som chcela rodit prirodzene...len neviem, ci je to mozne..

majkuska
28. sep 2016

@dreamy24 nebola to indikacia na cisarak. Ja som isla rodit normalne len sa mi porod skonplikoval, tak som nakoniec skoncila aj tak sekciou. Ale to bol iny dovod.

dreamy24
29. sep 2016

@majkuska dakujem 🙂

lussy211
14. nov 2016

Ja to pripisujem tomu, že bábo tlačí na všetko vo vnútri ( krčok) a tie žily to takýmto opuchom prejavujú.Mne sa to objavovalo keď som moc chodila a potom to prešlo, potom zas.

smajla27
14. nov 2016

@dreamy24 mala som to iste, kludne mozes rodit prirodzene.. ja som sa na to pytala este na porodnej sale sestricky.. ta mi povedala ze problem moze nastat iba ked to pri porode praskne, co sa chvalabohu nestalo..neviem co by potom nasledovalo.. po porode mi to uplne zmizlo..

dreamy24
17. nov 2016

@smajla27 dakujem krasne. ja uz tiez mam po porode, rodila som prirodzene a v porodnici to vobec nebrali do uvahy, ako keby som ani nic nemala 🙂 teraz som dva tyzdne po porode a uz mi to skoro uplne zmizlo.

smajla27
17. nov 2016

@dreamy24 no super, gratulujem k prirastku a rychle zotavenie 😉

nela1984
3. feb 2017

@majkuska
@dreamy24
@smajla27 caute baby.trosku starsia diskusia no po precitani ma to upokojilo celkom.ja mam od 20 tyzdna opuchy na lonovej kosti ale teda len ked stojim.aj to nie vzdy.zvacsa po namahe a niekedy po zobudeni.velmi to boli aj na dotyk a tak celkovo cela lonova kost ubolena.najskor som to mala na jednej strane teraz uz na oboch akoby velke uzliny.doktor sa mi k tomu nevyjadril.ani v nemocke ked som jednu noc lezala kvoli tvrdnutiu brucha minuly tyzden...vraj vsetko ok.no mna to velmi obmedzuje.v lahu to uplne zmizne.mali ste to aj vy take ze to v lahu nebolo hmatatelne? Len v stoji? Kazdy den placem od bolesti co nevladzem a furt si musim lahnut po aj minimalnej namahe...pri malom to nie je take easy oddychovat tak ako by som mala
Myslite ze to ozaj krcove zily sposobuju? Preco mi to lekar nepovedal..och zufala som..ak to mam mat az do porodu tak ma slak trafi.to na to nic neexistuje? Boli to jak svina...

smajla27
3. feb 2017

@nela1984 ahoj 🙂 nobja som to presne takto mala pri prvom tehu.. tiez to strasne bolelo a vystupilo to iba pri stoji.. dlhsia chodza bola utrpenie pre mna.. kedze pribudal aj tuk na stehnach, obmedzovalo ma to dost.. mala som to iba na jednej strane.. moj doktor sa mi k tomu tiez nevyjadril, az ked som sa spytala co to je.. povedal ze to je ta krcova zila a ze si to mozem natierat lioton gelom.. ten mi ako tak pomahal, trochu tu bolest zmiernil.. ale vykupenie prislo fakt az po porode.. a este mi poradil studene obklady tusim..

lubakajsova
4. okt 2019

@tinka323 ahoj no ja to mam tiez take pluzgieriky a neviem co s tym teraz

lucia147852
4. okt 2019

Ja som bola riadne opuchnuta. Dr hovorila ze hormóny. Nemala som nič zlé

lubakajsova
4. okt 2019

@lucia147852 ja som s tým nebola este u doktora , ale je to opuchnute take pluzgiere

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre