Opúchanie nôh v 16. týždni tehotenstva

kattyy3
16. mar 2015

ahojte baby, som v 16t tehotenstva a pred par dnami som zacala mat pocit ze mi zapuchaju nohy, mate s tym niektora skusenosti? Ako sa tomu da predist lebo co na to pomaha? Popripade nejake rady?dakujem

maca283
16. mar 2015

Ja som pouzivala tablety fortiven a bodyfresh krem s justu a bolo bez problemou ale fortiven sa nesmie uzivat ak mas tabletky na riedenie krvi

kattyy3
autor
16. mar 2015

@maca283 vsak prave ja beriem injekcie fraxiparine takze to asi nemozem. No skusimsa asi este aj lekarkyopytat co s tym a dufam ze to snat prejde a nebude kazdy den rovnaky

maca283
16. mar 2015

tak uz len ten krem je chladivy ten sa može
A fraxiparin som si aj ja pichala prve tri mesiace

kattyy3
autor
16. mar 2015

@maca283 ja ho mam mat do 20t takze este 4t pred sebou to musim zvladnut tak skusim ten kremik kupit dakujem za radu

lucianakoniku
16. mar 2015

@kattyy3 mne setricka u gynekologa radila proti opuchom jest vela bielkovin, tie viazu vodu. Denne vraj kocku tvarohu. Este som to neskusala ale budem musiet zacat, tiez som napuchla.

somtoja13
17. mar 2015

@kattyy3 Ahoj ja som mala presne tento istý problém až nato že mne opuchalo všetko. Ruky nohy oči pery a to od začiatku tehotenstva. Tiež som si pichala fraxik.Ja som popri tom brala aj iné lieky čiže sme dlhšie zisťovali čo mi to spôsobuje a boli to nakoniec tie injekcie. Toto opuchanie je forma alergie na tie injekcie. Povedala mi aj to lekárnička. Určite to prekonzultujte s lekarom. Mne najprv zmenil druh injekcii, tie boli ešte horšie a potom úplne vysadil . Povedal že už som po 13 tt že to je v poriadku. Trošku som sa čudovala ale on vie čo robí a musim povedať že odvtedy mi je oveľa lepšie a bez opuchov. 🙂

kattyy3
autor
17. mar 2015

@lucianakoniku ahoj aj ja som dnes dostala rovnaku radu od sestricky vraj je tvaroh uplne super a treba vela mliecnych vyrobkov, sunku, masko a strukoviny a samozrejme viac oddychovat, vykladat nohy a malo by to prejst. Dakujem za radu skusim

kattyy3
autor
17. mar 2015

@somtoja13 zajtra volam s lekarkou takze urcite si to prekonzultujeme a snat na to prideme. Nieje to nic bolestive iba neprijemne tak snat na to prideme. Dakujem

somtoja13
17. mar 2015

@kattyy3 no mňa to držalo 8 týždňov a popri tom som musela pracovať. Čiže stale na nohách. Teraz už ani nepracujem ale vďakabohu to prešlo. Ja som to riesila liekmi proti alergii inak nešlo. Držím palce

lucianakoniku
17. mar 2015

@kattyy3 drzim palce, nech to pomoze, ja som si uz tvaroh nakupila 😀 jedine s cim ma trochu problem ze ho az tak velmi nemam rada. asi budem musiet pohladat nejake recepty na domace tvarohove dezerty 🙂

liligreg
25. mar 2015

mne dnes tiez dr.povedal, ze sa mam trochu nohy opuchnute. ze treba menej solit a nepit mineralky. len co ked ja cely zivot nesolim a mineralky nepijem, lebo sa mi zdaju slane. cize idme aj ja skusit ten tvaroh

zuzkagu
25. mar 2015

@kattyy3 katulienka našla som ťa na modrom koníkovi 🙂, drž sa moja a ozvi sa ked budeš mať chuť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre