Opuchnuté a zapálené pysky v 17 týždni tehotenstva

dadka26
12. apr 2012

Ahojte, som v 17 tt- vcera som za zacala citit diskomfortne tam dole, sem tam ma aj jemne rezalo pri močení. Myslela som, že je to zmeneným PH, ktoré mi teraz v tehotenstve kolíše, keďže mávam niekedy aj štípanie pri pohl. styku. Až večer pri sprche som si všimla, že mám jednu stranu pyskov podstatne vačšiu ako druhú, zdá sa mi, že zapálenú a svrbí. Hlavne vnútroný pysk mám nejaký tvrdší a zapálený. Zľakla som sa, či to nie je tá barth. žlaza, hoci som doteraz s tým problém nemala. Neviete, či by som pri tomto probléme mala podobné príznaky, či by to sprevádzala aj bolesť? Na radu kamošky som si to natrela Canestenom, zatiaľ to jemne poľavilo, ale nezmenšilo sa to nejako výrazne. Ak by to boli kvasinky alebo nejaký zápal iného povodu, dokedy by to od canestenu mohlo prejsť? Ďakujem za vaše rady, ak ste čosi podobné zažili. V pondelok idem v každom prípade na gyndu- skor sa nedá.

dadka26
autor
12. apr 2012

ešte som zabudla napísať, že som si našla aj jemný biely povlak medzi pyskami (sorry za opisy, ale chcem to popísať presne🙂)...ináč hrudkovitý výtok nemám.

exupery
12. apr 2012

@dadka26 bart.zlaza je velmi bolestiva..akoby ti stvrdli pysky alebo tam navrela nejaka gulicka...urcite chod k dr.ak to je bartol.zlaza treba to liecit inak ti to skomplikuj porod...liecila som sa nanu,takze viem o com vravim,samo od seba to neprejde

dadka26
autor
12. apr 2012

@exupery pojdem určite- ak sa možem spýtať, aj teba to len svrbelo a bolo zapálené, či to bolelo hneď od začiartku? lebo mna to nebolí vobec...teda zatial🙂 len ma prekvapilo, ze len jedna strana- druhá je v pohode..

katmi
12. apr 2012

@dadka26 ak sa jedna o kvasinky, vobec nemusis mat hrudkovity vytok.. moze to byt len zaciatocne stadium.. ja by som ti odporucila SuperDophilus su to vyborne probiotika, ktore by ti mali pomoct, ak mozes v tehu, tak ten Canesten (pozri pribalovy letak).. ak su to zacinajuce kvasinky, do pondelka, nez pojdes k Dr. by si to mala mat uz preliecene...

dadka26
autor
12. apr 2012

@katmi dakujem, verim, ze to bude "len" toto... tie probiotika si urcite kupim, brala som ich aj v minulosti, potom som na cas prestala. Dakujem za radu, verim, ze sa to cele ukludni...

poleva
12. apr 2012

je to zápal,u mna sa to stále tak začína
musíš to preliečiť,neliečený zápal je najhorší,,,a išla k doktorke čo najskôr

poleva
12. apr 2012

a ešte mne na to vždy pomohol fungicidin mastička,canesten nie
a robila som si kúpele z harmančeka

dadka26
autor
12. apr 2012

@poleva dakujem, poleva🙂, takze to nemusi byt hned ta bartholinka, ze? ten harmancek urcite vyskusam a citala som, ze aj repik je na to dobry..

katmi
12. apr 2012

@dadka26 na repik pozor.. treba ho dobre precedit cez sitko, ak ho budes pouzivat sypany ...

poleva
12. apr 2012

@dadka26 ja som tým dlho trpela ako školáčka,vždy mi po harmančeku uľavilo a mastičke,je to veľmi nepríjemná bolesť,našťastie už to nemávam...zabehni k dokine,aby ti to neišlo vyššie kedže si tehotná

dadka26
autor
12. apr 2012

@poleva jasne, skocim k nej, ale teraz tam nie je, az v pondelok a nema ani zastupovanie...nastastie vnutro ma nesvrbi, takze verim, ze do toho pondelka to vydrzi a este lepsie zmizne. baby, zlate ste, ze ste tak skoro raano reagovali, dakujem este raz!

exupery
12. apr 2012

@dadka26 mna to bolelo od zaciatku,zlazy su na oboch stranach,mozes mat zapalenu len jednu stranu,aj ja som tak mala,svrbenie moze byt sposobene vytokom,infekciou.v tehu je zena nachylna na taketo potvory...

dadka26
autor
23. apr 2012

ahojte po dlhsom case- dakujem dodatocne za rady, je to ok- nakoniec to nastastie neboli ani kvasinky, ani bartholinka, ale "poranenie" pocas sexu- tym, ze som teraz v tehu suchsia a je ine ph, sa mi to pri sexe vysuchalo a preto to aj napuchlo. takze lubrikant to isti, tych par mesiacov vydrzime🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre