Opuchnuté nohy a červené fľaky v tehotenstve

makakova
23. jún 2021

Ahojte, chcem sa spýtať, som v 34 tt a som uz cela naliata,nenavlieknem prstene na prsty, z 20 letných sandalok nazujem az jedny šľapky. Rodim v auguste a neviem sa uz dočkať.ale uz par dni si všímam ze mam nohy spuchnute ( chodidla) a mam na jednej také menšie červené fliaciky. Po celom chodidle je to normálny jav ? Som si vedomá ze opuchy su normalne,mala som to tak aj pri prvom tehotenstve ale tie fliaciky si nepamätám. Ak mate skúsenosti prosím napíšte.

euka210
23. jún 2021

@makakova aj ja mam letneho, horucavy boli hroza, mne zvykli z tlaky a tepla sa urobit metlickove zilky...nemoze to byt to? Treba oddychovat, vylozit nohy, hoci pri detoch to len tazko.

nikk3y
10. júl 2021

ja tiež to mám na chodidle také červené mapovite na jednej len nohe 😧🤣🤣🤣
som 32tt a idem to pondelok riešiť keďže sú výraznejšie iba keď mám opuchnute nohy
a nechcem nič podcennit, a aj keď mi nohy opuchaju od 6 mesiaca, tak som tieto fľaky zahliadla len pred pár dňami

makakova
autor
10. júl 2021

@nikk3y ano aj ja to mam ,take fliaciky stale na jednych a tych istých miestach, dr to videl a dokonca mi povedal ze ani nemám opuchnuté nohy lebo mi je vidieť žily 😂 a ze to červené moze byt reakcia z obuvy alebo tak, tak neviem, daj vedieť ci ti povedal gynekológ

nikk3y
13. júl 2021

@makakova ak nezabudnem na to 🤦‍♀️🤣 poradňu mám až 20ho ale fľaky mám aj teraz keď nemám tak opuchnute nohy, a z obuvy? šak ja pomaly bosa chodím 😧😃 čiže neviem som zvedavá čo mne povie dr. potom píšem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre