Ovčie kiahne počas tehotenstva

dancach
4. jan 2014

Ahojte zienky! Ake mate skusenosti s ovcimi kiahnami deti pocas vasho-nasho tehotenstva? Ja som ich ako dieta prekonala a teraz som v 10tt. Dcerka ma 5 rokov a stale ich nemala a konecne mame prilezitost sa "ist" nakazit. Ja som z tych mamiciek, ktore chcu, aby to moje dieta prekonalo. Je tam dake riziko, ze by som to mohla znova dostat a ublizilo by to babu? Poradte mi prosim! Dakujeeeeeeeem 🙂

saska.t
4. jan 2014

@dancach ty by si ich dostat uz nemala /ja som ich ako dieta mala 2x), ale plod moze 1 a 3 Trimester je najhorsi,takze neriskuj,nestoji to za stratu dietata,prilezitost este urcite bude... My momentalne Doma tiez boujeme s kiahnami 😝

nikawero12
4. jan 2014

@dancach keďže si prekonala kiahne, ty by si ich už dostať určite nemala, aj keď si tehotná. Ale neviem ako je to s tvojím nenarodeným dieťatkom. Každopádne by som na tvojom mieste neriskovala. A tvoja dcerka bude mať ešte dosť príležitostí ako ich dostať, keď nie v MŠ, tak na 1. stupni ZŠ je veľká pravdepodobnosť, že ich chytí.

sarinka2012
4. jan 2014

My sme pred mesiacom prekonali ovčie kiahne,dcerka ma 2 roky,mala velmi slaby vysyp a celkom dobry priebeh,bez teploty,dokonca ani nikdo kto s nami bol v case dva dni pred vysypom (to bola uz vysoko infekcna) sa nenakazil,ale ja,co som tiez prekonala v detstve ovcie kiahne ,som dostala z tohoto virusu od dcerky pasovy opar,tj.že sa mi na chrbte v oblasti krizov (ale moze to byt aj kdekolvek inde) urobil kruhovy vysyp asi 15tich vyrazok ovcich kiahni,nikde po tele som ich nemala a nemala som ani ziadnu teplotu,alebo ine nasledky,ale evidetne muselo moje telo s urcitym mnozstov virusu od mojej dcerky zabojovať a viem o viacerych znamych a kamaratkach,ktore prekonali pasovy opar pri stretnuti s kiahnami aj ked ich mali v detstve,takze by som sa radsej poradila s pediatrickou a opytala sa jej,ci moze ublizit babatku v brusku pripadne prekonanie pasoveho oparu,ale poviem ti uprimne,ze ani keby mi to doktorka povolila,tak by som to neriskovala,si vo velmi nizko štadiu tehotensta a vsetko sa teraz u babatka vyvija a čo i len najmensia disharmonia v tele moze mat katastrofalne nasledky.

cerez
4. jan 2014

@dancach Kiahne už prekonať nemôžeš, ale aj tak radšej nepokúšaj. Keďže ide o infekčné ochorenie virózneho charakteru, môžeš ty dostať taký pásový opar. Ak ich má dcérka dostať, tak ich dostane. Ale určite nerobiť všetko preto, aby ich mala teraz.

baruskas
4. jan 2014

Ahojte,momentálne bojujeme s kiahnammi aj my...som rada že ich dcéra 5r prekonáva teraz ako keby sme mali doma maličké bábetko....ja som v 8 tt...prekonala som ich ako dieta...pediater aj gynekolog ma ubezpečili,že sa nemusím ničoho obávat,lebo som ich prekonala a mám imunity...čo sa týka pásového oparu...je to taktiež herpetický vírus...to sa ti može spravit aj opar na pere...len ked máš oslabenú imunitu...predpokladám že berieš vitamíny ako ja ...takže treba sa obávat len ked si ich neprekonala 🙂

keziah
4. jan 2014

Je tu niekto z Bratislavy a momentalne nakazlivy? Kiahne by sme celkom brali, teraz nas to aj tak moc netaha von 😀

ushuaia
4. jan 2014

pokial si ich prekonala, ty by si ich uz nemala dostat, ale bud opatrna, ja ked som bola mala som mala iba slabu formu a pockali si ma v 18 !!! a to bola teda katastrofa, nastastie som nebola vtedy tehu...,v prvom trimestri by som nic neriskovala, riziko tam vzdy moze byt...a poviem ti mam skusenost,...kedze chodime do europy raz za rok, musime obehat rodiny, a obaja sme z inej krajiny...v lete min. roku sme boli navstivit priatelovho brata ma 4 rocnu dceru, mala kiahne, vlastne uz jej opadavali chrasticky...nebolo mi to po voli, ale isli sme...ja som bola v 7 mesiaci...potom sme dorazili spat na rovnik, priatel mal oslabenu imunitu a bol malatny s teplotami, okamzite sme museli ist na vysetrenie, lebo tu hned pri teplote je podozrenie na malariu...nakoniec mal jemnu formu malarie, (kedze ju uz prekonal par razy - potom sa objavuje ako forma nachladnutia...)+ podozrenie na kiahne,lebo bol vysypany a ozvala sa mu psoriaza...znie to az neuveritelne, mal silne lieky proti virusu kiahni, k tomu ATB+ lieky na malariu, jeho pecen dostala vtedy zabrat...ja som nastastie nemala nic, a lekar mi vravel ze v 2 hej polovici tehotenstva sa uz nemusim obavat...ale aj tak nebolo mi vsetko jedno...Ty si v 10 tt, radsej neriskuj...

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobbinka
6. jan 2014

ja som teraz v 8 tt a pred dvomi tyzdnami som prekonala ovcie kiahne, mate nejake skusenosti? preco sa hovori ze tehotenstvo pocas kiahni je nebezpecne? ci tie reci su aj potvrdene nejako, tuto na MK som citala, ze aj baby ktore prekonali mali zdrave dieta a pohodove tehu....tak som v strese trosku ze co ma caka, stvrtok idem dokimu som zvedava co mi povie...kedze doteraz mal dovcu...

cicimotinka
6. jan 2014

@dancach nie je pravda, že ich nemôžeš dostať 2x... ja som mala ako cca 4-5 ročná a teraz 2 roky dozadu znovu... som sa na to pýtala aj dr. povedal, že je to normálne, že narodení pred rokom cca 1985 už môžu mať aj 2x, lebo očkovanie platí cca 30 rokov... takže všetci starší ako 30 sú ohrození... síce je malá pravdepodobnosť, že to dostanú (teda, že sa to prejaví) ale je... radšej neriskuj... počkaj dajaký čas, veď kiahne sa pravidelne 2x do roka opakujú, ešte budeš mať šancu... aj ja by som chcela pre prcka, ale nie teraz na zimu, skôr v lete... tiež pôjdem hľadať "kiahňonosiča"

sissika
6. jan 2014

ja som mala kiahne v detstve a pocas tehotenstva som bola v styku s kiahnami a vyhodil sa mi pasovy opar ... bola som v 12 tt a babo mi kvoli tomu chceli zobrat, nedovolila som a nastastie sa maly narodil zdravy, takze radsej nepokusaj osud

gabenka
5. feb 2014

Ahojte mamičky i tehulky. Mne momentálne nikto v mojom okolí nevie nič povedať k téme kiahne v tehotenstve. Akurát ma neskutočne strašia. Som v 2.trimestri a u malej v škôlke sa vyskytli kiahne. Ja som kiahne už síce mala (asi v 6. ročníku). Mám sa báť? ☹ Ísť za lekárkou? 😨 Alebo zbytočne nepanikáriť..... 😖 Ak máte niekto skúsenosť, budem vďačná za každý názor a radu. Gabika

gabucika
8. feb 2014

Ahojte,prosim Vas poradte mi!!
Na testa na Rubeolu mam napisane tolko ze Rubeolla IgG Hranicna hodnota Index ...toto co znamena??mam immunitu ?alebo nie?? Mozno ze mama má rubeolu,predvcerom som jej zbadala vyrazky na chrbte ,na kruku,na ramenach..Ale nesvrbia..Su drsne,cervene..A velmi sa bojim :( som v 24tt ... Prosim pomozte mi !!!!

andromeda_ja
23. jún 2016

@bobbinka Ako ste napokon po kiahňach dopadli?

bobbinka
23. jún 2016

všetko v poriadku i ked ja som mala rozsiahly a dlhyyy vysyp ale bez teplot..malý ma 2 r a sám teraz prekonal kiahne...úplne skvele to zvladol....doki mi hovoril že je nie moc vhodné v prvom a poslednom trimestri a úplne najnevhodnejší v dobe pôrodu mať kiahne..ja som mala úplne na začiatku a všetko v poriadku našťastie...a to sme mali predtým 2x MA :(

andromeda_ja
23. jún 2016

@bobbinka Ďakujem! Teraz som pokojnejšia ☺Snáď to tiež takto dobre zvladneme

jajka3
8. nov 2021

Idem sa aj ja poradit mam taku dilemu my sme prave chceli pokusit sa o babatko ale syn ma od vcera kiahne myslite si ze je to riziko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre