Ovčie kiahne v tehotenstve a vaše skúsenosti

mirca
12. jún 2011

... prave som v 28. tyzdni a cela poďobaná, horucku nemam. Všade som sa docítala, že rizikom je to v prvom trimestri a tesne pred porodom. Doktor ma tiez ubezpecoval, ze sa nemusi nic stat a mam ostat pokojna...ale aj tak by som rada poznala vase skusenosti. nech viem, co mam cakat ☹

xlucia
12. jún 2011

stat sa moze vselico, to je pravda ale to nemusis byt ani tehu... ja som takto nebola ale kamoska ano, a dcerku ma zdravu a sikovnu, ale ona mala kiahne este v prvom trimestri. nechci vediet ako nervovala, ale nastastie vsetko dobre dopadlo

hajanka
12. jún 2011

@mirca ahoj, ja som ti uz pisala aj do fotoblogu, z vlastnej skusenosti pisat nemozem ani z okolia nikoho s rovnakym problemom nepoznam (ani som nepoznala), ale ako pises, prekonanie v prvych 3-och mesiacoch je najviac rizikove, pretoze v tom case sa vyvijaju organy, to ale neznamena ze po nom tam uz riziko nieje, je ale nie je take vysoke, aj po 3-tom mesiaci a vo vyssom stadiu mozu sposobit poskodenie plodu a jeho organov, najcastejsie sa za hranicny udava 20.tyzden, a potom su nebezpecne niekedy tesne pred porodom, lebo infekcia sa pri porode prenesie na babetko. Dospely maju vseobecne zavazenejsi priebeh. Drzim ti palce aby sa malickemu nic nestalo, si v 28.tyzdni, tak by to mohlo dobre dopadnut.

Mna skor zaujima, ak si v mladosti neprekonala kiahne a planovala deti, preco si sa nedala radsej zaockovat? A tym ich dopredu chranit. Nemyslela si na to dopredu? Neupozornil ta lekar?

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pink_lady
13. jún 2011

myslim ze viac ako prekonane ovcie kiahne poskodi babu stres 😉 takze pohoda, klidek, bude vsetko ok 😉

olifcek
13. jún 2011

verim, ze si si stihla precitat, co Ti @manof pisal... ten clovek Ti fundovane odpisal, poradil.. nechapem, v com odbocil od temy. ked, tak mu napis ip

adriana7
13. jún 2011

ahoj, dobre že si sa proti kiahňam zaočkovať nedala, mala by si zas vysoké riziko dostať pásový opar, čo je velikánske riziko neurologického poškodenia, takže dobre tak, ako je
ja som kiahne prekonala ako dieťa, ale keď som čakala syna (2. trimester), staršia dcéra mala kiahne, ale to je o inom...
jediné, čo ti chcem naozaj poradiť je, že aj keď sa kiahne neprejavujú nejak dramaticky a vyzerá to skôr kozmetický problém, je treba aby si oddychovala, nechodila medzi davy (infektov je v kolektívoch dosť) a papala dobré zdravé veci, nechodila na slniečko a tak, to je veľmi dôležité a vtedy si telo vie pomôcť samo a ak by ti mal kto pomôcť s malou, aby si sa naozaj nemusela naháňať, aby si bola v kľude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre