Panická porucha a pôrod. Ako ste to zvládli?

jablcko1
16. sep 2008

Veľmi rada by som vedela, tie ktoré máte - trpíte panickou poruchou, ako ste zvládali celé tehotenstvo a hlavne pôrod. Zaujíma ma všetko, hlavne ako ste to predýchali a či sa vám to v týchto chvíľach nejak prejavila táto panic. porucha a ako. Upozornili ste na to aj lekárov v nemocnici?!
Rada by som mala už dieťa, ale asi 2 roky mám diagnostikovanú panickú poruchu, mávam problém s dýchanim, búšením srdca a pod. Bojím sa, že nezvládnem tehotenstvo a hlavne pôrod.
Ďakujem veľmi pekne!

sisinka8
13. jan 2012

@jablcko1 ahoj ja som rodila takto sekciou dobredu bola naprogramovana.psichiatricka mi dala indikaciu na sekciu.

sisinka8
13. jan 2012

@abb_i ahoj!aj ja mam podobne problemy...cakam druhe babetko som v 12 tyzdni.brala som antidepresiva escitalopram ale hned ako sme sa dozvedeli ze som tehotna tak som musel a vysadit(4tyzden teho)aspon prve 3 mesiace sa nesmie brat nic mi povedala moja primarka.mam iba rivotril max.3kv1xdenne, ked je zle. 😒

pantera36
27. feb 2012

@kacula81 Ahoj, prosím Tě mohu se zeptat já se zž také léčím s PP několik let beru Seropram 8kapek denně a teď jsem ve druhém měsíci těhu a mám strach co bude dál. Je mi 36let a mám již 13 letou dceru. PP se mi objevilo když ji byly 4 roky. Takže s ní těhubylo normální. Mohu se zeptat co si brala v těhu za léky a jak to bylo s léky při kojení?? Díky Mirka.

pantera36
27. feb 2012

@kacula81 Ahoj, prosím chtěla bych poradit. S PP se léčím již několik let první těhu před 13 lety bylo OK ještě jsem PP neměla. Teď jsem ve 2 měs. těhu a mám strach co bude dál. Prosím co si užívala za léky v těhu a jak to bylo s léky při kojení?? Já teď beru Seropram a zítra jdu k lékaři jak dál. Díky Mirka

daniela1974
5. apr 2012

@mikulka dodnes mi Tvoje slova z leta 2011 velmi pomahaju...

fashionmaniacka
12. nov 2012

@jablcko1 Mala som podobny problem, trapila som sa 2 roky, potom psychiater, lieky, nekontrolovane priberanie z liekov a ine vedlajsie ucinky, tak som sa nastvala, vyskusala toto mbsy.co/BP8 a po mesiaci som bola uplne v poriadku, opat stastny a bezstarostny clovek ...uz to trva rok a som nesmierne spokojna.

tepka
20. máj 2013

baby založme si skupinku je tu niekto????tam to budeme riešiť🙂kto sa hlasi??

bubicka01
20. máj 2013

Ahoj ja mám panicku poruchu, bola som 2 krát tehotna a boli to najkrajšie obdobia pri ktorých som žiadne príznaky svojej choroby nepocitovala, ešte aj lekárka mi hovorila že by som mala byt stále tehotna, takze ničoho sa neboj a hurá do toho🙂

bubicka01
20. máj 2013

A lieky som v trhu úplne vysadila

manka
10. júl 2013

ahojte. mavate ako priznak aj mravcenie v nejakej casti tela? napr. krku?

ja som prvykrat dostala zachvat nejaky cas po autonehode. ked som prisla na pohotovost, vsetko bolo ok a ze je to psych. povodu. k dr. som sa ale hambila. casom to nejak ustupilo.

aj tehu bez problemov, tak toho sa nebojte

nink1
16. sep 2013

Hľadám do výskumu k diplomovej práci!

Volám sa Nina Kuľhová a študujem psychológiu na Masarykovej univerzite.
Venujem sa skúmaniu skúsenosti s užívaním antidepresív. Hľadám záujemkyne do môjho výskumu, ženy trpiace panickou poruchou a užívajúce antidepresíva, ochotné podeliť sa so svojimi skúsenosťami. Získať môžete analýzu (metódou Interpretatívnej fenomenologickej analýzy) a iné náhľady na Vašu skúsenosť a problém, ktoré Vám môžu lepšie pochopiť seba a svoju situáciu. V súlade s etickým kódexom psychológa je účasť vo výskume anonymná. Rohovor môže prebehnúť osobne alebo elektronickou formou (skype, google talk).
Vopred ďakujem za Vašu ochotu a aj prípadné zúčastnenie sa vyskumu.
Ak by ste mali záujem, alebo poznáte niekoho, kto by mohol mať záujem, kontaktujte ma na mojom maili:
nina.kulhova@gmail.com, kde sa dozviete viac.

kuko7
25. nov 2013

@tepka ja sa hlasim 🙂

tepka
25. nov 2013

@sisinka8 aj ja takto a aj druha bude takto
@kuko7 už mame uzkosti a fobie nedajme im šancu nazov skupinky🙂

kuko7
25. nov 2013

@tepka tak ma tam supni, alebo mi prosim daj link 🙂

kuko7
25. nov 2013

@tepka inak ty cakas v januari babatko?

tepka
25. nov 2013

@kuko7 no koncom asi Decembra ale termin 3.1:-)jasne dam pozvanku

kuko7
25. nov 2013

@tepka tak ja termin 5 ale asi porodime uz v decembri :D :D :D

tepka
25. nov 2013

@kuko7 myslíš??🙂

kuko7
25. nov 2013

@tepka no krcok skrateny na 1,5cm a otovrena na 1cm,,,takze asi aj ano 😉

tepka
25. nov 2013

@kuko7 aha taaak..no mna trápil rez bolel atd lenže už v 33tt celu noc kramove bolesti bala som sa že to nevydržíme už ale zatím hadam ok...ale citim sa už na hovno☹neprejdem veľa cely spodok tlači

buba111
29. nov 2013

ahojte citam tu vsetky prispevky ako sa vam prejavuje PP ale ani jednej sa neprejavuje tak ako mne. ja ked dostanem strach tak mam triasku aj mi je na odpadnutie ,aj ma oblieva studeny pot ale mna vzdy strasne nuti ist na velku potrebu a vtedy to zo mna priam vyleti ☹ . ja mam vtedy problem udrzat stolicu . a to idem aj niekolko krat !!! a viete si predstavit ked ma to chyti volakde kde su neni zachody !!! berem na to AD tie mi velmi pomohli . uz som ich skusila aj vysadit vydrzala som tak 3 mesiace ale znova sa to vratilo . chcela by som este babo ale neviem si predstavit ako by som to zvladla bez liekov . asi by som sa neodvazila niekam ist musela by som si dat asi pampersku 😀 . ak mate niektora taky isty problem budem rada ked mi napisete dakujem 🙂

neferttiti20
2. dec 2013

@tepka ahoj ja mam panickú poruchu, termin porodu koniec marca a mam zaujem byt v skupinke..dakujem

tepka
2. dec 2013

v akej kludne sa pridaj🙂

leporeloo
2. dec 2013

@jablcko1 ahoj panicka porucha nie je kontraindikacia tehotenstva, prave naopak castokrat sa maminke stav zlepsi ked ma dietatko. netreba mat strach, viem ze je to narocne rozhodnutie a treba na to odvahu ale chod do toho... podla mna je ale velmi dolezite aby si sa nadalej liecila a to aj pocas tehotenstva aj pocas dojcenia... dalej je dolezite pre teba porodit co najprirodzenejsie aby nedoslo k hormonalnej nerovnovahe, prave naopak aby ti hormony pomohli, cize je pre teba zivotne dolezity bonding a podpora dojcenia. to pomaha utvarat vztahovu vazbu a mamicku obranuje, hormony ktore mame pomahaju prekonat prve narocne tyzdne, takze urcite ziadna epiduralka a umely oxitocin... mne strasne pomohla gravid joga a vedomie ze kazda zena dokaze porodit a postarat sa o dietatko sama je na to od prirody vsetkym vyzbrojena...

neferttiti20
23. dec 2013

Ahojte je tu niekto kto aktualne riesi tehotenstvo a panicku poruchu?

juliska112
6. jan 2014

Ahojte, na PP sa liečim už od roku 2011. Psychiatra som naháňala, že chcem deti, že mám skoro 30-cať. On mi začal vysádzať lieky, trochu rýchlejšie než chcel on. Dopadlo to tak ,že 12.11.2013 som chytila panický záchvat v buse, cestou z práce. Doteraz som PN, myslím že som tehotná, ale chcem sa vrátiť ešte do práce na pár mesiacov. Je to ťažké, pracujem na smeny v nemocnici, kde som zodpovedná za ľudské životy, nočné nezvládam. Je tu niekto z BA? Je tu niekto kto by mi poradil ako začať znovu cestovať busom bez strachu zo strachu?
Mám veľmi chápavé kolegyne, aj keď nie sme až takí dobrí kolektív, ale oni to nechápu.

soniada
8. jan 2014

@tepka aj ja sa prosim pridat 🙂

tepka
9. jan 2014

@leporeloo mne to prestalo len vdaka detom a tehu 3roky bez liekov a pritom narocne obdobie plbe obav dojcim a chcem dojcit preto som koli detom prekonala krizy bez liekov aj cele tehu da sa to!😉

tepka
9. jan 2014

@juliska112 co tak auto?hm ja len autom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre