Pichanie pod ľavým rebrom v 23. týždni. Poradíte?

halgi18
16. jún 2013

Ahojte baby neviete ci ma v 23. tyzdni môže malý tlačiť tak ze su to neznesitelne bolestí v lavo.niekedy to prestane a potom zase zacne akokeby ma tam nieco tupo tlacilo.mali ste to niektorá resp. Bolelo vás to?

matrix87
16. jún 2013

ahojj, ja som v 21tt a tlaci ma tam nieco uz dva tyzdne... myslim si, ze je to nejake crevo alebo zaludok, lebo je to vacsinou vtedy, ked sa najem, alebo ked dlho sedim skrcena... a neviem ako u teba, ale u mna to zavisi aj od poctu navstev zachoda 😉 takze, ja si myslim, ze je to fakt len nejake crevo alebo zaludok...

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beruska9561
16. jún 2013

môže to byť aj žalúdok a zvýšená tvorba žalúdočnej kyseliny a rexlux, kedy ti spätne vteká obsah žalúdka do pažeráka a ak je žalúdočný obsah agresívny, vzniká tlak alebo bolesť, ktorá sa javí ako neznesiteľná. ja som tiež tehotná, teiž v 23týždni 😉 a tento problém ma trápi už dlhé roky, momentálne ale dosť často, aj dnes som užila Gastrotuss, antirefluxný sirup, môžu ho aj tehotné ženy, zmierni pálenie záhy a zbavíš sa tým pádom aj bolesti.

pingu1
16. jún 2013

jasne,z e moze.

aristka
16. jún 2013

bolí ťa to len vľavo alebo ti to aj niekam vystreľuje to jest do chrbtice,potom by to bol žlčník,ak nie môžu to byť plyny ak sú to až kŕče neznesiteľné tam si daj espumizan alebo ako píše beruska môžeš mať aj reflux,ak sa bojíš preber to zo svojím dr.

h2
16. jún 2013

Ahoj, URČITE o tom povedz doktorovi pri najbližšej návšteve!!! Mňa tiež pichalo a tlačilo, vľavo aj vpravo, myslela som si, že je to tým, že malý nejako zle leží, že mi tam tlačí nohami. Keď sa to zhoršovalo, nemohla som už ani jesť, ani spať, spomenula som to doktorovi, najprv svojmu gyn., potom gyn. v nemocnici, kde som mala rodiť a potom ešte jednému maminmu známemu, nikto mi nepomohol a pritom som mala HELLP syndróm, o čom som v živote predtým nepočula. Keď už bolo veľmi zle, išli sme na pohotovosť, kde mi to zistili z krvi s hneď ma brali na cisársky, malý sa narodil v 38 tt, čiže v podstate donosený, ale mal len 1860 g a 44 cm, placenta zlyhávala a bol podvyživený, pár dní po cisárskom mi doktor, ktorý ma vyšetroval na pohotovosti povedal: "tak sme vás dostali hrobárovi z lopaty". Nechcem Ťa strašiť, dúfam, že toto mať nebudeš, len by som nerada, aby si bola ďalšou obeťou ľahostajnosti lekárov, myslím teraz tých troch, ktorým som spomínala, ako mi je zle a na nič neprišli.

ivkp1982
17. jún 2013

Ahoj, ja to mam tiez asi od 20tt. Rano ked som hladna je vsetko ok a najme po obede ma to zacne pod lavym rebrom tlacit. Ked zas vyhladnem tak sa to zmierni, preto som to pripisovala tomu ze babetko ma tlaci a jem male davky , teraz som 33tt tak uz nejak vydrzim porodom to dufam prejde.