Placenta uložená nízko a šetriaci režim

lucinka511
16. sep 2016

Ahojte. Aky kludovy rezim ste dodrziavali pri nizko ulozenej placente v 20tt? Ja ju mam nizko od 15tt. vtedy som aj krvacala a spinila cervenou krvou 12dni. bola som v nemocnivi 12 dni.kde som lezala .uz som doma asi tak 4tyzdne a doteraz som lezaka.naposledy bola 9mm od vnut branky. Vcera som bola na kontrole a je stale nizko ale ze sa bude posuvat.Dr odporucal setriaci rezim.nerobit prudke pohyby.nezdvihat nix tatzke.Prechadzky povolil..dnes som som sa prechadzala uz konecne tak dlhsie. ale mam pocitm ze mi tak nafukuje brucho,ked dlhsie chodim ako balon.kt praskne.V utorok zacinam 6mesiac..Baby ako ste sa vy setrili pri nizko polozenej placentr? 27.idem na organove sono. yak hadam uz sa poriadne vytiahne a bude vsetko konecne ok.Dakujem

piacere
16. sep 2016

@lucinka511 ja som mala placentu nízko a mala som povolený pohyb len na WC a ku chladničke. V nemocnici som bola mesiac (od 20-24tt) a potom som ležala doma až do 36tt... bez pohybu... nechodila som nikam. Placenta sa mi napokon posunula len 2cm od vnútornej bránky (ale ja som ju mala prirastenú) a napriek tomu som v 34tt masívne zakrvácala... Ja by som na tvojom mieste neriskovala žiaden extra pohyb, pokiaľ nebude placenta vyššie. Ja som nemala povolený ani polosed, len ľah... Držím palce

lucinka511
autor
16. sep 2016

@piacere akujem.no bola som dva dni po sebe u dvoch dr ale ziaden mi nepovedal ze je to nejake riziko.skor ze sa rastom posunie.A vsetko dobre dopadlo dufam u teba
.ok tak skusim zasa len lezat😯

n0mi
16. sep 2016

Mala som zistili v 20tt. A v 28tt na sone sa krasne vytiahla nahor vplyvom rastu maternice. Nebrala som nic a radsej nekomentujem setriaci rezim :D sama na seba v zahranici nebol cas na relax.

vydrnik
16. sep 2016

Mne zistili v #32tt nizko pokozenu placentu,uz sa nevytiahla hore,kludovy rezim nedvihat nic tazke zakaz sexu,bolo som aj viackrat v nemocnici kvoli krvacaniu

lucinka511
autor
16. sep 2016

@vydrnik to ano ale prechadzky?ja ani neupeatujem a varim len premna rychlovky

vydrnik
16. sep 2016

@lucinka511 ked bolo pekne sedela som vonku na zahrade,a ked tak mensia prechadzka v ulici,

piacere
16. sep 2016

@lucinka511 ja som v 20tt takmer potratila, mňa ani nechceli pustiť domov z nemocnice, len som ich ukecala, keďže som bývala 2 min. autom od nemocnice a doma som mala ani nie 3-ročného syna... ale pomáhala mi s ním celá rodina, striedali sa, ja som skutočne nič nerobila, len som doma ležala...
Ono je veľa žien, ktoré majú placentu nízko a problémy nerobí a postupne sa vytiahne hore (môj prípad pri prvom synovi... placenta bola nízko, ale nespôsobovala mi problémy, nemala som nariadený ani kľudový režim, rastom maternice sa vytiahla hore). Pri druhom ale zasahovala do vnútornej bránky, potom sa síce "dvihla" o dva centimetre, ale napriek tomu mi robila problémy a ja som sa bála potratu, lebo mi bolo povedané, že až sa to rozkrváca, tak sa to nemusí dať zastaviť (ako sa im podarilo v 20tt).... takže ja osobne už po tých vedomostiach, ktoré mám a po tých skúsenostiach by som naozaj neriskovala, až kým by nebola v bezpečnej pozícii od kŕčka maternice, hlavne keď už si krvácala a ležala v nemocnici. Určite ti to nestojí za to...

lucinka511
autor
16. sep 2016

@piacere ja viem.len vcea som bola po 5 tyz na kontrole u mojjo slovenskeho gyn v AT a on ani nevedel.ze som to mala. mi vravel ze placenta je nizko. neviem kolko od vnutornej branky. a vravel ze mam sa setrit.teda ziadne prudke pohyby.ziadne dvihanie. ja som doteraz fakt len lezala .len telka WC jedlo. tento tyz.pred tyzdnom ma rizikovej poardni .kedze uz som nespinila mi povedal.ze troska mozem zaat chodit. 14 som bola v Ba .na morf sone ale sa neutobilo.lebo este maly tyzden a vravel ze placenta ok.ze sa ale mam este setrit ale nic skriktmr.15. som sla k mojmu gyn a ten povedal.ze placenta nizko.ze sa mam setrit .ale ze prechadzky su ok..oki nic ja pockam radsej este do 27 to idem do Viedne na morfol sono a tam bude vidno ako to je.a ze ci placenta uz konevne ok...no fajn.dakujem za skusenosti budem sa nadalej setrit.semntam sa cosi prejdem po zahrade.dakujem

tova
17. sep 2016

ja som mala placentu nizko a krvacala v 1,2 trimestri. ziaden kludovy rezim a dokonca lezaka mi viaceri dr. nenariadili. doma som lezala vacsinou ale normalne na wc, zjest nieco z iziby do izby som prechadzala, dokonca som pracovala 1 trimester, z poschodia na poschodie nebol problem. ako dieta rastlo, potiahlo placentu hore.

zuzkasu
17. sep 2016

Ahoj ja mam podobny problem tiez som lezala v nemocnici ma nizko placentu zasahuje dom krcka mam tiez setriaci rezim, ale mam aj dve deti takze varit musim 😊 davam si magnezko a odychujem najviac ako sa da. Plus mam prvu pomoc keby som zacala krvacat. Dufam ze to dobojujeme a placenta sa vytiahne hore.

lucinka511
autor
17. sep 2016

@zuzkasu ja ju mam od branky aj si krvacala.ci nie?magnezko mam aj ja 3×1 doteraz som cele dni lezala.alenuz tyzden viacej chodim no moj gyn povedal.ze prechadzky mozem.tak uz tak chodim .nelezim cele dni ako predtym.ked to je tazko.niekyo pivie nelezal.niekto lezal.hlavne ziaden sex.nedvihat a nerobit prudke pohyby...ja varim ale take rychlojedla za pol hodku ako cestoviny s vajcom.ryzu salat ryba.to vsetko mam rakdo po hodky uvarene ani nemusim pri tom nejak stat a tak....ved duajme ze dobojujeme

zuzkasu
17. sep 2016

@lucinka511 ano uz dvakrat som krvacala po druhe velmi silno tak si ma nechali v nemocnici ale hned po par hodinach som uz ken spinila pichali mi kazdych 6 hodin. nejaku inekciu. tiez sa snazim nedvihat a nic take nerobit

lucinka511
autor
20. sep 2016

@zuzkasu ale kedze mas dve detimtak chodis.ci? ona sa este v tamom tyzdni moze vytiahnut..tak dusfjme.ze bhde ok.

zuzkasu
20. sep 2016

@lucinka511 ano chodim musim kopec veci ale dost mi pomahaju a snazim sa vo najviac lezat 😊 setrim sa

lucinka511
autor
20. sep 2016

@zuzkasu ja som zacala teda pomalicky s prechadzkami. tak tie 3km dam .ale pomaly. a setrim sa tiez.vkastne ja toho nemam tolko na robote.len o seba sa postarat.☺ buducu stredu idem na morfol sono.tak uvidim co nove a za 4 tyzdne k mojmu gyn.tak hadam uz bude hore.

zuzkasu
20. sep 2016

@lucinka511 ja idem 4.10 na morfo tiez som zvedava a potom
este na jedno platene pojdem

lucinka511
autor
21. sep 2016

@zuzkasu ake platene? ja som bola v 19tt ale bolo este male.takze sa mi to odlozilo na bud tyz.ale videl na stene maternice zrazeninu po zakrvacani.cize sa to este vstrebava.vraj mozem este preto spinit.

zuzkasu
21. sep 2016

@lucinka511 ja som uz raz bola na platenom u idbornika Slezaka a pojdem k nemu este raz vies mne vysiel aj pozitivny down tak preto radsej k odbornikovi

lucinka511
autor
21. sep 2016

@zuzkasu a tennje v Ba ?ja idem do gynaex k Feriancovi. neboj sa tie testy su nepresne.

zuzkasu
21. sep 2016

@lucinka511 ano v Petrzalke na strecnianskej bola som max spokojna dost nas ukludnil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre