Plod rastie a ľudský choriový gonadotropín klesá

marguay
2. feb 2016

Ahojte,
neprispievam sem velmi casto, skor len citam diskusie, ale momentalne som tehotna a neviem si rady s mojou situaciou, preto hladam akukolvek radu ci skusenost. Moja situacia je taka, ze mam uz po tridsiatke, a prvy krat som tehotna, co sa podarilo na prvy pokus. Avsak zatial je cele moje tehotenstvo nejasne. Po prve nevie sa presne v akom som tyzdni, lebo podla poslednej menstruacie by to mal byt asi 9 tt, avsak podla sona je to beziaci 7 tt a rozne sona ukazovali rozne tyzdne, takze neviem to isto, mozno aj beziaci 8 tt. Preto od zaciatku, ako som chodila na kontroly mi lekar nedaval nadej, vraj v danom stadiu podla kalendara by tam uz nieco malo byt vidiet a uz po prvych prehliadkach ma pripravil na mozny MA. Takze cele tyzdne su pre mna psychicke utrpenie, kedze vobec neviem, na com som. Doteraz nebolo vidno na UZV ziadny plod /a to som bola na UZV doteraz asi aj 8x/, co bolo aj dovodom, preco ma kazdy doktor posielal na kyretaz. Lenze ja som odmietla ist, lebo som sa na to necitila telesne. Mala som cely cas a aj teraz mam stale vsetky priznaky, byva mi zle, chodim viac na WC, strasne ma bolia od zaciatku prsia, proste nic sa od zaciatku tehotenstva nezmenilo, telo mi nijako nenaznacilo, ze tehotenstvo by bolo neuspesne. Mala som asi 3 krat malinke spinenie, s cim som tiez bola na vysetreni a vzdy mi povedali, ze je to v poriadku. Kedze stale nebolo nic vidno v gestacnom vaku, tak minuly tyzden ma moj gynekolog poslal do nemocnice na kontrolne vysetrenia. Tu mi bol prvy raz odobraty HCG hormon s hodnotou cez 49.000. Na ultrazvuku bolo vidiet gestacny vacok a konecne aj plodovy tercik. To som sa velmi potesila, lebo ako hovorim, doteraz to bolo same prazdny vak, urcite je to MA. Napriek tomuto vysetreniu a odobratemu hormonu mi naplanoval doktor kyretaz. Ja som trvala na opatovnom odbere HCG a na pockani aspon par dni este. Ale opatovny odber HCG o 6 dni ukazal vysledok nizsi a to nieco cez 32.000 jednotiek HCG, cize jasny pokles. Nasledne som podstupila aj ultrazvuk kde cuduj sa svete bolo vidiet plod, sice bez akcie srdca, ale konecne plod. Dnes som mala ist na kyretaz na zaklade vysledkov z krvi. Ale po tomto kontrolnom predoperacnom ultrazvuku mi zakorok presnuli zase o niekolko dni, lebo je to zvlastna situacia. Na jednej strane za 6 dni HCG pokleslo o 17.000 jednotiek, na strane druhej sa prave za ten cas stal zo zarodocneho tercika plod. Vobec tomu nerozumiem. Cakala som, ze na UZV sa len potvrdi, ze tam nic nie je a idem rovno na zakrok, ale toto ma velmi prekvapilo, tak isto aj doktorku. Napriek tomu si mysli, ze ide o MA, ale cakam zase par dni na kontrolny UZV. Za ten cas sa uz asi zblaznim, lebo na kyretaz ma posielaju takmer od zaciatku a uz niekolko krat bol zakrok presunuty. Vraj je to stale mensie ako by malo byt. No ale ako som sa presvedcila, plod sa stale vyvija, rastie, zvacsuje sa..........prosim poradte ak sa to niektorej stalo. Ja sa ortiel dozviem az o 4 dni a dovtedy neviem, ci si mam vobec robit nadeje

maajushka
2. feb 2016

@marguay no ja ta mojou odpovedou asi nepotesim, ale nadej umiea posledna!, jansom presne tak do 9tt nebolo nic vidiet, hcg som sice nemala take vysoke ako ty, ale este stale nebolo potvrdene tehotenstvo... Ked som zacalamspinit, hned nemocnica, kde mi po prvy krat dr potvrdil,mze vidi vak. Stastna prestastna, som tam bola o 5 hodin zase, lebo som uz zacala krvacat. Druha dr povedala ze pravdepodobne potrat, ale nemoze to ani potvrdit ani vylucit lebo v podstate nikto nic nevidel... Ale ja som vedela ze je uz koniec... s velkou psychickou a fyzickou bolestpu, som nechala vsetko spontanne... Teraz som opat tehotna, a vsetko ide od zaciatku krasne tak ako ma.... Tak aj keby bolo najhorsie, nezufaj.... Aj zle veci nas nieco naucia. Zle drzim prsty nech sa to konecne na dobre obrati. Moj nazor je, ze pokial fakt nebudes brutalne krvacat, odkladaj ma. Mozno sa malinkempredsa len pozbiera. Drzim prsty 😉

lenuliatko
2. feb 2016

Ozaj zvláštne, ale asi ti aj tak nič iné neostane, len byť trpezlivá a čakať. Nemohla byť nejaká chyba pri niektorom z odberov krvi? Zas by som si nechala vziať krv na kontrolu hCG. Ono, vyvinúť sa to môže ešte všelijak, možno nakoniec všetko dobre dopadne. Ono, s pribúdajúcimi týždňami hCG aj klesá, ide o to, v ktorom naozaj si. Zas to, že plod nebolo vidno, hovorí za to, že až tak ďaleko si ešte nebola. Ozaj zaujímavé a viem, že na psychike ti to nepridá a ten stres a neistota sú najhoršie. Nech to dobre dopadne 🙂

andrea_galova
2. feb 2016

Pridám moju skúsenosť, keď som otehotnela s mladším synom, zistili sme to veľmi skoro asi v 3 om týždni neviem to na isto, keďže som kupovala digitálny tehotenský test. Samozrejme na sone ešte nebolo nič vidno..cca v piatom týždni som sa dostala do nemocnic na rizikové keďže som dostala obličkovú koliku. Boli to neskutočné bolesti ale zvládla som to. No počas pobytu som začala mierne krvácať, zobrali mi hcg, a bolo veľmi nízke, na hodnoty sa už presne nepamätám, bolo to skoro 3 roky dozadu. Dr. nariadil brať krv pravidelne, ...bohužial hcg sa nezvyšovalo tak ako malo, to znamená že iba o 2-3 jednotky, dr. usúdil že ide o potrat, sono stále nič neukazovalo, okrem vačku. Takto to išlo aj týždeň, pravidelne mi brali krv ale bohužiaľ nič. Spravili mi predoperačné, presunuli ma na gynekologické oddelenie. Už som čakala iba na to kedy ma zavolajú na kyretáž :-/ bolo to neskutočné, nedokázala som uveriť že sa to skončí. Na vizite ešte primár navelil, nech mi posledný krát zoberú krv, a čuduj sa svet, keď prišli výsledky, hcg sa zvýšilo o riadnu hodnotu! Nikto nechápal, Zobrali ma ihneď na sono a tam bolo vidno srdiečko. .... sám lekár povedal, že som vyvrátila všetko možné knižné teórie. Keďže hcg sa zvykne zvyčajne zdvojnásobovať. A u mňa sa skoro nezvyšovalo. Takže nezúfaj, stále existujú výnimky,..... momentálne mi behá po byte dvojročný chlapček, Držím palce, verím tomu že to dobre dopadne.

ali08
2. feb 2016

Závisí od toho akú si mala pred tým ms ak ti meškabala znamená že aj plodné si mala inakne tehotenstvo potvrdili až v 9týždni s tym ze plod je ale menší kôli tomu ze nevedeli kedy presne som otehotnela noha Dr.mi dala termín pôrodu 9 februára a v nemocnici 19 februára nakoniec sa syn narodil 28februára.naisto yo bude až keď uvidia akciu srdiečka. Ak nevidia srdiečko môže to byť mŕtve.ne tiež srdiečko videli neskôr.zavisi ah to či máš veľa tuku okolo brucha a aké kvalitné sono má Dr.moja mala 30rocner plus viac tuku takže to všetko bolo menej vidno a ako mas aj maternicu ja dom ju mapa obrátenu k chrbtu. Ale držím ti palce a napíš ako di dopadla

slniecko35
2. feb 2016

@marguay veru to nevyzera velmi dobre a nepises ci embriu bilo srdiecko. Ak v 8tt nic nebolo tak to asi nedopadne dobre a ked ti este k tomu klesa hcg telo sa asi pripravuje na najhorsie. Ja som mala v 8tt embrio mensie skoro o dva tyzdne a bilo mu srdiecko, lekarke sa to zdalo divne lebo som presne vedela kedy som mala ovulaciu no a na kontrole v 10tt bolo uz embrio sice o dost vasscie ale mrtve. Je mi to velmi luto, pockaj kym potvrdia ze mu nebije srdiecko a az potom na zakrok. Drzim palce a naozaj sa tym netrap, velmi sa o tom nehovori, ale 1 zo 4 tehotenstiev konci zle co je naozaj vela. Mne sa to stalo 2 krat a teraz som v 28tt a vsetko vyzera ok. Urcite sa to podari len nezufaj.

maryennn1
2. feb 2016

@marguay ahoj ja ťa tiež asi veľmi nepoteším, aj keď teda nádej umiera posledná... v decembri som si urobila testa a dozvedeli sme sa, že som tehotná, k dr. som išla až po sviatkoch (chcela som, nech už je aj niečo vidieť) to som už mala byť v siedmom týždni... lenže na sone videla dr. len vak a teliesko... žiaden plod tak vraj to vyzeralo na taký 5-6 týždeň. ok povedali sme si, veď to sa stáva, že sa posunie ovulácia... a tak mi zobrali hcg, ktoré bolo cca tak na ten šiesty týždeň vysoké, na druhý deň na to som začala špiniť, utekali sme k dr. a čuduj sa svete odrazu tam bo,l aj plod dokonca mu bilo aj srdiečko a zodpovedalo 7tt (inak som už mala byť v 9tt).... ja šťastná ako blcha, znova mi brali krv na hcg. ale to stúplo len o máličko, vôbec nie tak ako a očakávalo na to, že odrazu bol a plodík aj akcia, keď dva dni na to žiaden plod nebol... lenže to už som začala aj krvácať a po ďalších a ďalších odberoch zistili pokles hcg a na opätovnom sone už srdiečko nebilo... takže koniec ☹ Bábo odišlo spontánne doma, na kyrete som nebola, je tomu ešte len dva týždne.. sledujú mi hcg či klesá.
Tvoja situácia je síce trochu iná, ale tiež záhadná... tak ti držím veľmi palce aby to u teba dopadlo pozitívne.

maryennn1
2. feb 2016

@maajushka ahoj ak sa môžem opýtať, píšeš, že si nechala všetko spontánne, vedela by si mi k tomu napísať trošku viac? myslím tým ako rýchlo si sa dala do poriadku, ako prebiehal cyklus po tom a podobne... kľudne aj IP, ja teraz prežívam niečo podobné, bola som v 9tt, le bábätko bolo len na 7tt, odišlo spontánne.

marguay
autor
2. feb 2016

dakujem za podporu, no uvidime, ci vobec na UZV po tychto 4 dnoch narastie plod, ak vobec, tak je to jasne, ale ak ano, asi sa rozhodnem pre este jeden kontrolny odber HCG pre istotu. ako vidim, stat sa moze hocico. ja mam maternicu v poriadku, aj ms som mavala ako hodinky, len ten posledny mesiac sa to vsetko posunulo a cely cyklus bol cudny aj ovulacia, tento posledny cyklus vsetko pomylil a preto sa neda z toho vysomarit. Srdiecko este nebilo, pred 6 dnami tam bola len bodka, teraz plod, udaje hovoria, ze je to skor koniec 7 tt a velkost plodu 0,61 mm...................

rheuska
2. feb 2016

No kocka. Ani ja ta nepotesim. Kamoska takto potratila. Podobny pripad. Plod nerastol, HCG sa znizovalo. No ona mala po tomeste dve neuspesne pokusy. Ty vydrz co ti povedia. Ono zaklad je, ze vies otehotniet. Ono ak sa to dobre nevyvija tak to proste telo vyluci. To neznamena, ze mas problem. Je to prirodzene. Traz som pozerala dokument, ze az 50 percent tehotenstiev je nedovrsenych, len vela zien si potrat vysvetluje ako silnu menstruaciu. No a napriek tomu sa denne rodi tisice deti. Takze hlavu hore. Toto preckas a potom uz bude dobre tak ci tak. A mas moj obdiv za trpezlivost a silu. Ja by sm to uz davno vzdala. Si bojovnicka

hannah_
2. feb 2016

@maryennn1 ak mozem, tak aj ja ti napisem, ako to prebehlo u mna. Potratila som spontanne v 10tt. Asi dva dni po tom som bola u Dr. zobrala mi krv na hcg, aj utz spravila. Hcg pekne kleslo, videla ze aj maternia sa cisti. Krvacala som asi dva tyzdne, cyklus mi nabehol normalne, teda dalsia MS prisla nacas. Po prvej MS som isla na kontrolu, urobili mi utz, pichli injekciu, lebo este bolo nieco v maternici. Pila som salviu, aby som nedostala nejaky zapal a potom aj alchemilku. Este aj pri dalsej MS som sa cistila a tretia MS uz nedosla 🙂 Akurat som v 7tt a u dr. som este nebola, velmi dufam je teraz bude vsetko v poriadku. Drzim palce nechsa skoro zotavis.

maryennn1
2. feb 2016

@hannah_ ahoj, som veľmi rada, že si sa ozvala 🙂 mne sa to stalo presne pred 13 dňami (plodík odišiel) Krásne som sa čistila a pred troma dňami som prestala úplne krvácať, lenže dnes zase špiním, aj podbruško začalo bolieť aj vaječníky trochu, myslíš, že sa ešte čistím? utz mi ešte moja dr., nerobila, zatiaľ chodím len na sledovanie HCG každý týždeň, teraz idem vo štvrtok.
veľmi, veľmi ti držím palčeky, aby to tentoraz dopadlo dobre, ja verím, že aj nám sa čoskoro podarí zas, len teraz si potrebujem dať zase do poriadku cyklus. Už som sa aj potešila, keď som prestala krvácať, že je všetko na najlepšej ceste, len ma teraz zmiatlo zase to špinenie.
Alchemilku pijem, ale ďakujem za tip na šalviu, tú si dokúpim.

charity
2. feb 2016

@marguay Nevyznam sa v hodnotach hcg, ale viem, ze sa stava, ze pri potrate geneticky poskodeneho plodu sa zvysi hcg. Teda moja teoria, aj ked uletena, je, ze si mohla cakat dvojicky. O jedno babo si vdaka genetickej vade prisla pri MA a stuplo hcg, kym druhe babo sa dalej normalne vyvija. Druhe babo mohlo byt pocate neskor. Na kyret by som este nesla.

hannah_
2. feb 2016

@maryennn1 kukla som do kalendara, a u mna to trvalo dokonca tri tyzdne, aj som na den prestala spinit a potom sa to este na nejake dva dni vratilo. Neboj, vsetko bude ok, ver svojmu telu, ze to zvladne...vie co robi. A dakujem velmi pekne 🙂 jaj...a dr. nam dovolila snazit sa hned po prvej MS 🙂

suriacik
2. feb 2016

@marguay ahoj, no treba na to velku davku trpezlivosti. mne tiez na zaciatku druheho tehotenstva hovorili ze nic z toho, dokonca som zacala krvacat tak som dva dni lezala v nemocnici, HCG islo dole, a bola naplanovana kyretaz. uz som bola pripravena na zakrok, ked chceli nejakej uciacej sa studentke ukazat ako vyzera MA....a na ultrazvuku zrazu plod...vsetci v soku, ja najviac. takze ma pustili domov a o 9 mesiacov sa mi narodilo krasne zdrave dievcatko s vahou 4340g....a to musim povedat, ze cele tehotenstvo mi hovorili, zeplod je mensi o dva tyzdne, ze sa mi narodi drobne babo...tak neviem neviem. treba verit do poslednej chvile 🙂 viem presne ako sa cloek chyta kazdej dobrej spravy, a to je dolezite. Bud silna, Ak je to skutocne MA, tak to zacnes krvacat a moze to aj same odist. To viem tiez, lebo aj MA uz mam za sebou. Ja by som na tvojom mieste cakala 🙂 vela sil prajem

reni1512
2. feb 2016

@marguay ..podla toho co citam, podla MNA ide o zle vyvijajuci sa plod...ta velkost je velmi malicka na ten tyzden, v auguste som bola v podobnej situacii, nebolo dlhsie vidiet plod iba gest.vak, hcg stuplo a potom velmi kleslo, zacala som krvacat.. potratila som. Neviem aky je postup, ale ak hcg klesa, plod sa nevyvija, uz v takom tyzdni je potrebne aby bolo vidiet akciu srdiecka. Pokial nekrvacas, este pockaj, tak ako ti nariadili, cakaj na vysledky. No ratala by som s horsim ako s lepsim, no drzim prsty velmi :( velmi...

marguay
autor
2. feb 2016

@suriacik jej si ma potesila, ze aj ked malinka, sanca tam moze byt. velke iluzie si robit nechcem zbytocne, ale predsa len, uvidime ci plodik narastie ci sa ukaze srdiecko. za 4 dni to by tam mohol uz nastat nejaky pokrok, ak je to teda v poriadku. ja som uz s kyretazou niekolko tyzdnov zmierena v ramci moznosti, ked bude musiet byt tak co narobim, ale fakt by som nechcela dat zabit plod, ktory by bol v poriadku, akurat s oneskorenim.

marguay
autor
2. feb 2016

@reni1512 ano ratam s tym horsim pripadom, ale pod noz chcem ist so 100 percentnou istotou. a tu mi nedal zatial ziadny lekar, sami ma odkladaju, tak uvidime.

marguay
autor
2. feb 2016

@reni1512 opravujem este tu velkost je to 0,61 cm samozrejme a na nete som nasla, ze na 7 tt ma byt velkost 4-8 mm, takze to by aj teoreticky pasovalo, podla doterajsich mojich vysetreni ten plod proste napreduje stale dalej tak ako ma na dany tyzden, akurat ja som podla vypoctov dva tyzdne vpredu, ale zjavne to nesedi, co vsak nevylucuje MA

reni1512
2. feb 2016

@marguay ja nezvyknem strasit ak citam nejake take prispevky, len konstatujem 😒 aj keby som bola ovela radsej, ak by to tak nebolo, istotu budes mat pri vysledkoch...niekedy netreba dat na lekarov ale na vlastny pocit...sanca je tam vzdy, az do poslednej chvile. No ak napreduje tak je to potom super, ja som z tej spravy pochopila ze velmi nie.. Ak je podla vypoctov vpredu, tak tam nie je jasne stanoveny datum oplodnenia, co nie je nic vynimocne. Uvidis, ak budu vysledky ok, urcite ta poslu aj na 3D kde sa plod lepsie skontroluje. Ziadaj potom o vsetky mozne vyseternia, ktore vylucia nejaku chybu plodu. A pozitivne myslenie 🙂

pietrula
2. jan 2023

@marguay ako si dopadla nakoniec?

marguay
autor
3. jan 2023

@pietrula zle kyretaz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre