Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Plod v 9. týždni mešká s vývinom 3 týždne. Aké sú šance?

viera1107
3. mar 2015

Ahojte,
prosím má niekto skúsenosť ?? Som v 9tt, prekonala som chrípku od 6tt a vtedy zrejme plod prestal rásť ☹ . Dnes som bola u dr., ale nechcel mi nič extra povedať a objednal ma o 2 týž. Myslíte, že to skončí potratom alebo tie 3 týž. ešte dobehne. Prípadne ak by aj prežilo nemôže byť postihnuté ? Ďakujem.

dzudka
3. mar 2015

@viera1107 o tom je ťažko polemizovať 😒 mal plod akciu srdca ak hej tak to je dobré
Chrípka je dosť zákerný vírus čiže tam je to buď alebo.
Hlavné skús sa nejak škodiť nájsť nejakú činnosť na odpútanie pozornosti a vyčkať nejak dva týždne. Držím palec

viera1107
autor
3. mar 2015

@dzudka Ahoj, no o srdiečku nič nepovedal. Iba, plod mešká s vývinom 3 týž. ☹ a že sa ešte nemám moc tešiť.

barboritta
3. mar 2015

@viera1107 no a v tom 6 tt si bola na vyšetrení či teraz si bola prvý x?lebo ak si dnes bola na prvom nič nemusí byť stratené. Aj ja som tak mala a dobre to dopadlo. Držím palce

viera1107
autor
3. mar 2015

@barboritta Ahoj, prvý krát som bola v 6tt+4dni a dnes to bola druhá kontrola. Vôbec netuším čo mám čakať. Tiež si to takto mala na začiatku tehu ?

barboritta
4. mar 2015

@viera1107 tak ak správne rozumiem,odkedy si bola prvý x tak plod nenarastol nič? A vtedy bolo všetko ok? Ja som bola 1x V 7 tt podľa ms a podľa veľkosti vraj len 4-5tt.ešte prázdny vak a chceli už srdiečko. Na ďalšej kontrole ok. Tebe nepovedal vôbec nič že či podrastlo niečo?

fopka
4. mar 2015

ja som mala to iste,lekar tiez opatrne,lebo sa mu nepozdaval vyvoj,u mna bol ale problem,ze som nevedela presne poslednu menstruaciu. Potom som mala este dalsie dve kontroly,kde tiez doktor este nebol na istom,stale sa mu to nepozdavalo,tretia kontrola uz bola uz v poriadku 🙂

viera1107
autor
4. mar 2015

Ahojte,
dnes ráno som trochu špinila, volala som dr. a sestrička mi povedala, že to nemusí byť problém. Ak budem krvácať mám ísť hneď do nemocnice. Ten dr. včera bol zastupujúci môjho dr. a sono mi robil cez brucho, vraj cez brucho je to menej presné takto skoro. Prvé sono som v 6tt mala vnútorné a vtedy bolo všetko ok, bolo vidno len ten gest. vačok, ale včera bolo vidno maličký plod tak som na pochybách či sa ten zastupujúci dr. nepomýlil. V každom prípade bol pekne arogantný a vyštekol ma mňa, že sa ešte nemám moc tešiť. Ešte sa hádal, že nie som v 9tt, ale v 6tt a že to je zle vyrátané čo je haluz lebo viem presný termín kedy sme splodili a asi som sa nemohla zmýliť o 3 týž. keď som už iný sex v tom období nemala. Hrúza, snáď všetko dobre dopadne a bábo donosím 😒 .

barboritta
4. mar 2015

@viera1107 tak je pravda že vnútorné je presnejšie hlavne zo začiatku, môj dr ho robí do 13 tt výlučne. A to spinenie tiež môže byť na začiatku, ale tiež aj iná príčina. To sa ti nekazal prísť ukázať?

mimina00
4. mar 2015

@viera1107 bohuzial ja som to mala a lekarka na to srala aby urobila kontrolu o tyzden a nosila som mrtve do dvoch mesiacoch 😔

barboritta
4. mar 2015

@mimina00 neviem no mne sa to zdá čudné, každé krvácanie či spinenie sa má radšej vyšetriť. A ty si ani netušila že si neni v poriadku?

katkasofi
4. mar 2015

@viera1107 a tvoj dr bude kedy v ambulancii? Chcelo by to vyšetrenie cez pošvu sonom a hlavne či je akcia srdiečka... Držím ti moc palce

piacere
4. mar 2015

@viera1107 ak špiníš, išla by som na pohotovosť... pretože áno, sono v tak skorom týždni cez brucho je nepresné, mne sa pokúšala v 9tt urobiť cez brucho a nevidela akciu srdca, až ju pot oblial (už som mala predtým potrat v 6tt), tak urobila zospodu a tam bolo všeko ok, AS prítomná. Takže možno to nebolo sono presné a si tehotná a niečo sa deje, čo sa dá a treba podchytiť včas liekmi, pretože krvácanie ani špinenie nie je v tehu žiadúce a je potrebné zistiť, z čoho to je. Alebo bolo sono urobené dobre, plodík sa skutočne nevyvíja a tebe sa rozbieha (žiaľ) mrcha-potrat. V tom prípade je ale aj tak potrebná kontrola lekára, či sa s tým telo vysporiada samé alebo bude nutný kyret. Takže v každom prípade by som na tvojom mieste v prípade špinenia nečakala do ďalšej kontroly a šla sa ukázať, že čo sa deje. Drž sa!

mimina00
4. mar 2015

@barboritta nie,mala som normalne tehu tazkosti,bez krvacania,povedali mi ze som musela mat menzes inokedy(jasne presny datum som si zapisala kedze som planovala tehu),ziadala som utz skor kedze 3tyzdne oneskorene co je v tychto tyzdnoch jasne ze sa to nevyvija dobre,odmietli ze oni su dr.a vedia co maju robit...az 7tyzdne neskor som bola na druhej kontrole a na druhy den kyret.

barboritta
4. mar 2015

@mimina00 tak to mi je ľúto, ja som nikdy nepotratila. Teda aspoň dúfam, lebo teraz som tiež tehu,bez príznakov. Nech Ti to nabudúce vyjde

mimina00
4. mar 2015

@barboritta som v tom tyzdni co ty a zatial ok,tak dufam ze dojdeme do konca.dik

adka_pajerska
4. mar 2015

Ahoj budem ti drzkat palce aby vsetko dobre dopadlo ale mne sa stalo presne to iste pred mesiacom:( prve sono som mala v 6-7tt a druhe v 11tt ale babatko sa prestalo vyvijat v 9tt+4 a tym padom aj umrelo:( Hned po sone som bola este v nemocnici na sone a tam mi povedali ze musim ist na kyret nakolko plod je mrtvy. Stalo sa to tiez v case ani nie ked som bola ja chora ale manzel so syncekom.Verim ze tebe to dopadne dobre a budem mas zdrave dietatko.Ale isla som k inemu gyn na sono,uz musi byt vidno srdiecko!

eli74
4. mar 2015

@viera1107 Teraz máš také obdobie, že ťažko ti niečo povedať. Lekari nie su vsemohuci, mohol sa stat omyl v ratani, v merani velkosti, povedia ti nieco, co nechces prave pocut, cas ukaze co sa deje. Zbytocne pojdes kazdy den na sono, aj lekari musia cakat. Je tazke povedat smutnu pravdu, ktora ta nepotesi, je nezmysel davat falosnu nadej. Spinenie nemusi byt problem, ale aj moze. 1. trimester je taky, netreba sa moc tesit, moze sa stat vselico.

viera1107
autor
4. mar 2015

@barboritta Ahoj, objednali ma o 2 týž. a to už tam bude môj dr.

bajana
4. mar 2015

Ak je rozdiel medzi UTZ a dátumom poslednej MS 3 týždne hneď v začiatku a navyše aj špiníš, bola by som bohužiaľ pripravená na zlé správy. A sestra je divná - každé špinenie či krvácanie v tehu treba vyšetriť

pocasiee
4. mar 2015

mne povedal este na zaciatku tehu ze mi meskala ovulacia cize plod neni tak vyvinuty ako by mal byt ale ze to nevadi lebo ze to neni ziadna choroba a ono to bude rast...teraz som v 25tt a vsetko je v poriadku zatial aj vsetky vysledky mame dobre...keby bol niaky problem on by ti to povedal
hlavne klud a neznervoznuj sa 🙂

viera1107
autor
9. mar 2015

Ahojte, žiaľ dnes som sa dozvedela smutnú správu 😢 dnešná kontrola odhalila to čoho som sa tak bála. Moja malá čerešnička už nežije ☹ . Nasledovalo kopec vyšetrení ( pred operačné ) a zajtra idem na kyretáž.
Ako sa cítim ? Ani neviem, verím že čas je najlepší lekár.

ninan2
9. mar 2015

@viera1107 Ahoj, to je mi ľúto, mam podobnú skúsenosť, kyretaz v novembri v 10 tt, po druhej MS som ale hneď otehotnela, teraz som v 6 tt 🙂

barboritta
9. mar 2015

@viera1107 joj moja, to mi je ľúto, nebuď smutná, vyjde to nabudúce, uvidíš. Prajem ti nech to rýchlo preboli a budeš sa tešiť čoskoro z krásneho gulateho bruška. Drz sa 😔

viera1107
autor
9. mar 2015

Ahojte, moc ďakujem za podporu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli