Pľúcne chlamýdie v tehotenstve

lucy0807
6. feb 2019

Ahojte, som v 13tt a mám pľúcne chlamýdie. Mala som túto pliagu už asi aj pred dvomi rokmi a vtedy som brala silné antibiotiká 3dni + 4dni voľno a toto sa opakovalo tri týždne.
Trápi ma vlastne suchý neutíchajúci kašeľ, mám ho už skoro 3 týždne.
Zatiaľ mi lekár ešte nedal ANT, pretože tie, ktoré som brala pred dvomi rokmi teraz užívať nemôžem.
Mali ste niektorá tento problém v tehotenstve a brali ste ANT? Ako ste to znášali?
Príde mi, že som len zatiaľ ukončila tretí mesiac a hneď ísť na takéto lieky, ale nemôžem až do porodu takto kašlať, to tiež nie je dobré pre dieťa. 😒

simiqe
6. feb 2019

ja mam tento problem uz asi 4 roky vzdy v zime sa mi prejavia som asi 3 mesiace chora a potom zase ustupia brala som na to kazdy rok atb a aj tak som to mala dalsi rok zas. minuly rok v auguste som zistila ze som tehotna tak som brala cely cas vyzivu, stavu z lekarne s vitaminom C a neviem co vsetko aby som si posilnila imunitu a pripravila na zimu :D .. bola som asi 2 tyzdne chora teraz v zime co je pokrok a bez atb ... aj som sa pytala lekarky na to a ona ze to mi teraz aj tak robit nebude lebo tie atb teraz brat nemozem ze su hrozne silne a ze mam prist az ked dokojim ale co lekar to iny nazor... vela som si aj o tom citala a su baby ktore na to atb brali aj v tehotenstve a bolo vsetko v poriadku na tvojom mieste sa o tych atb poradim aj s gynekologom ci su vhodne budes mat aspon viac nazorov a rozhodnes sa sama. teraz som v 29tt a nastastie nemaju chlamydie ziadny dopad ale hovorim ze mne sa pejavia a potom zase stichnu. ale som z tych chlamydii uz nestastna kazdy rok brat 3 tyzdne silne atb a nikdy nezaberu :( drzim palce aby si to zvladla

lucy0807
autor
6. feb 2019

@simiqe ďakujem ti za reakciu, no ja som práve otehotnela už v zimnom období a ani ma nenapadlo, že to tak rýchlo chytnem zase..ale je to aj oslabená imunita z toho tehotenstva.

darci17
7. feb 2019

@lucy0807 ahoj, tiež som tehotná a tiež tento istý problém. Ja som mala chlamýdie prvýkrát pred tromi rokmi, odvtedy každú zimu. Vždy atb a dlho potom ešte zvýšená teplota a únava. Prejde to cez leto, ale inak sa to stále opakuje. Ja som už 31tt, no rizika sú väčšie, ak budeš stále kašlať a mat aktívnu baktériu v tele. Ja užívam už dva týždne sumamed a ešte jeden týždeň ma čaká. Držím palce.

proudmom
7. feb 2019

@lucy0807 odpíšem lebo mám skúsenosť 😁 pri poslednom tehotenstve som ochorela, 3 mesiace kašľa žiadne lieky nezaberali a výsledok keď som už trvala na odberoch: pľúcne chlamýdie. Neviem ako sa to rieši v prvom trimestri ale ja som posledný trimester normálne dostala ATB od môjho gynekológa pretože pľúcny sa bál mi predpísať nevedel to posúdiť 🤷🏼‍♀️ Takze som vybrala pred pôrodom 2 balenia (myslím že summamedu) aby som tu pliagu preliečila. Máme aj známu pani doktorku pôrodníčku, s ňou som to tiež konzultovala či môžem brať take silne atb a jednoznačne obaja mi potvrdili (moj Porodnik aj známa) že atb treba vybrať a preliečiť to ešte pred pôrodom. Maly sa narodil zdravý nijak mu to neublížilo, a sama to chcela vyriešiť ešte pres tým než sa narodí nakoľko by som sa cítila nepríjemne ísť do pôrodnice medzi novorodeniatka s vedomím že ich môžem nakaziť a aj svojho syna. Takže nemusíš sa báť hlavne, to treba preliečiť ešte pred pôrodom pretože po pôrode už je to aj horšie kvôli dojčeniu. Keby si mala nejaké otázky kľudne mi napíš do IP 😊

jersey87
13. júl 2019

@lucy0807 ahoj. Obnovujem temu, trapim sa s podobnym. Ako si na tom teraz? Preliecili sa ti tie chlamydie?

lucy0807
autor
13. júl 2019

@jersey87 Ahoj, áno prešlo to, ale antibiotiká mi lekár dať nemohol kvôli tehotenstvu. Tak nakoniec som bola doma na PN skoro mesiac, skúšala som všetko možné, cibuľový čaj, naparovala som sa.. babské recepty. Jeden sirup Stodal som vybrala (ten sa môže v tehotenstve) a ozaj to zázrakom prešlo zrazu 🤷 ale ako hovorím mesiac som bola doma a ozaj že som kašlala tak že má už brucho bolelo

jersey87
13. júl 2019

@lucy0807 ja uz tiez skusam vsetko mozne. Mna trapia mykoplazmy, ale to je rovnaka pliaga, rovnake atb sa beru. Ja teraz akurat uzivam tretie balenie atb, ale zacina sa mi kasel vracat, tak som z toho dost nervozna. Tiez skusam hocico, dopujem sa ceckom, cibulovy sirup, cesnak... A neviem, ci cakat ako sa to vyvinie, alebo ist znova ku lekarovi, ci treba dalsie atb. Fakt som necakala, ze takto skoncim...

lucy0807
autor
13. júl 2019

@jersey87 No ja som to mala pred tehotenstvom aj a proste sa to vracia, to mi hovoril lekár. Našťastie odvtedy som mala pokoj, za chvíľu už rodím tak uvidím, čo bude po pôrode. Inak od toho februára som nebola chorá ani raz ani nič iné. Tiež ma to nahnevalo, že to prišlo akurát v tehotenstve. Inak aké máš antibiotiká? No ja si pamätám, že to prešlo už počas dobrania tej prvej dávky liekov ale je potrebné dobrať aj tie ďalšie dve dávky, inak sa to neprelieči. Dober to a určite chod lekárovi nech ti zase spraví krvné testy či je to už preč alebo aspoň nižšie...aby si zase nemusela zbytočne brať lieky ďalšie

dalyla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima172
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre