Poradíte ohľadom výsledkov tripple testov?

moneszka226
16. jún 2016

Ahojte
Mam 37 a čakám vytúžene dieťatko, dnes som dostala odpoved na triple trsty ktore my vyšli na DS 1:250
Dala som si spravit trisomytesty
Chcela bx som sa opýtať ci je to velmi zle a ci sa mam obávať lebo ma to dost zobralo
Neviem ake hodnoty su dobre a zle
Lekár my povedal ze bude vsetko v poriadku podľa toho ako male rastie
Dost sa bojim
Ďakujem

katkakovac
16. jún 2016

Pokial podla sona vyslo vsetko v poriadku, tak je velka pravdepodobnost, ze je dieta zdrave. Vysledky mas take asi koli veku, tam s kazdym rokom stupa pravdepodobnost. Pri prvom som mala 1:100000 a pri druhom uz 1:5700. Obe deti su zdrave. Skus precitat nejake diskusie tu, vo vacsine pripadov to dopadlo dobre a dietatko sa narodilo zdrave😉

seahorse27
16. jún 2016

Neboj nic, tieto testy su velmi nespolahlive. Trisomy test je dobra volba 😉 S velkou pravdepodobnostou bude babo zdrave, aj lekar ti to potvrdil pri sono vysetreni. Ak mas stale pochybnosti, tak sa objednaj k Dr. Grochalovi do Martina na sono, je spicka na vyvojove vady plodu. Ak ti on povie, ze je vsetko ok, tak aj bude. Vela stastia prajem 🙂

romina93
16. jún 2016

Ja mam napríklad no tehotna som mala 21 rokov a dosť vysoké Triple testy mi vyšli že to není dobre potom som šla na genetiku tam že trošku lespie ale tak isto vyššie mne povedali ze to podľa veku a podľa kadecoho vychádza mne vyšiel dawnov syndróm bola som veľmi v strese revala som v skuse viem ako sa cítiš ja som sa nakoniec na odber plodovej vody je tam tiež riziko ale testy sú vraj najpresnejšie ja som to riskla bolesť no není no skôr také tlaky pár dní ale najhoršie bolo čakať 3týždne na vysledky ale nakoniec všetko dobré dopaflo mala je úplne zdravá a este aj pohlavie tam máš 100% tak moc nestresuj ak máš možnosť chod na sono povec čo je vo veci a uvidíš držím palce 😉

tyelde
16. jún 2016

ja mám napr. v správe, že je zvýšený riziko kvôli veku, ale testy vyšli s nízkym rizikom....ale toto je fakt veľmi nespoľahlivé, hlavne sa tým nestresuj, to drobcovi uškodí viac 😅

denisa172
16. jún 2016

Ja mam 27 a vyšli mi tripple testy 1:190, tiez bolo v správe napísane, ze kvôli veku. Dala som si robit trisomy testy, amnio som odmietla. Samozrejme testy vyšli negatívne, musela som ist na genetiku a tam mi dali odporúčanie na morfologicky ultrazvuk, išla som do ba k mudr. Čunderlíkovi a vsetko v poriadku. Netreba sa obávať, ak v rodine nie sú vrodené chyby, alebo s partnerom nie ste v príbuzenskom vzťahu.

kikus48
16. jún 2016

Triple testy su blbost. Pokial je usg v 12 tt v norme, urcite to nie je down. Downik ma na usg svoje specificke zmeny, nielen paramtre ako NT a NB, ale casto aj vrodene chyby naor srdca. A ak toto bolo v poriadku, netreba sa obavat. Uplne ta ukludni trisomy test. Hlavne nestresuj seba a babetko hlupim testom, ktory je v tvojom pripade hranicny len koli veku.

zzzuzzzi
16. jún 2016

Ja som mala pravdepodobnosť 2:3 na DS a nakoniec sa to nepotvrdilo 🙂
Drzim palce 🙂

ynett
16. jún 2016

Triple testy by mali zakázať. Zbytočne strašia mamičky. Je tam strašne veľa faktorov, ktoré vedia ovplyvniť výsledok. Ja sama som mala tri - vek, choroba a krvácanie. Výsledok bol DS 1:20. A doma mi chrní zdravý dvojročný syn.
Treba si nechať spraviť podrobné sono u odborníka, ak je tam všekto oka tak by som si nerobila starosti🙂 i ked viem že sa to nedá, ja som bola z toho tiež v strese. išla som na amnio a tam mi potvrdili že to bude zdravý chlapec.

stardust
16. jún 2016

zakazovat nie. Ale zeny by mali konecne pochopit, ze tripple testy ziadne pozitivne alebo negativne vysledky nedavaju. Tripple testy maju cisto pravdepodobnostny charakter a svoj vyznam maju v tom, ze na zaklade nich poistovna usetri za odbery plodovej vody. Samozrejme, buduca mama ma pravo odmietnut vysetrenia, o ktorych sa domnieva, ze ich nepotrebuje.

nelamol
16. jún 2016

Mne vyšlo riziko DS 1:2 pri prvej dcére... Mala som 33 rokov. Išla som na amnio, ktorej výsledky boli v poriadku. Narodilo sa nám zdravé dievčatko. Pri druhom tehotenstve som tripple testy už odmietla. Narodila sa mi ďalšia zdravá dcéra 🙂 Takže žiadny stres. Je to len pravdepodobnosť a podľa môjho názoru sú tieto testy úplne nezmyselné, keďže ich výsledok nie je pozitívny alebo negatívny, ako napísala stardust, ale vyhodnocujú pravdepodobnosť. Z môjho pohľadu sa tým tehotné ženy celkom zbytočne stresujú.

lennicka
16. jún 2016

Tiez som mala pri prvom tehu vysledky 1:6 na DS a isla som na amniocentesu, mam zdrave dievcatko, pri druhom tehu mi vyslo riziko na DS 1:85000 hoci som vlastne bola este starsia. Tu som to vsak mala uz jasne, nesli sme ani na genetiku, neriesili sme, ci bude nejako postihnute, bolo nase tak ci tak. Aj druhe baby mame zdrave. Je to velmi stresujuce pre tehotne, ale je to iba scrining, nie diagnostika....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre