Potratová tabletka do 9. týždňa

22. jún 2023

Ahojte, kde v Česku alebo v Rakúsku podávajú tabletku do 9.týždňov (63 dní od posledného menzesu).

any_soj
25. jún 2023

@selena_luna vieš, keď ešte aj on, súdny znalec, na otázku o interrupčnej tabletke odpovedá témou o zamlcanom potrate, tak ako inak to vnímať, než ako cielene zavádzanie verejnej mienky, s úmyslom zaviesť nie možnosť používať misoprostol, ale interrupčnú tabletku? Prečo to spája? Ak teda zmizol z trhu registrovaný misoprostol, Angusta, prečo netlačia na to? V tom lieku predsa nie je absolútne žiadny "politický" problém, je registrovaný, tak treba riešiť, prečo nie je dostupný. A treba riešiť, prečo lekári nepoužívajú dostupný Prostin a iné s obsahom dinoprostonu na ošetrenie zamlcaneho potratu, keď je to liek, ktorý sa na to môže používať.
Jednoducho nerozumiem, ako môže súdny znalec v otázke o upt odpovedať o zamlcanom potrate. Sú to úplne iné diagnózy, pokiaľ ide o lieky iné postupy, iné kolónky v štatistikách, ktoré po zákroku lekári vypisujú... Prečo majú záujem na tom, aby si to verejnosť spájala?

A teda poznámka pod čiarou - áno, ja som za to, aby bol život zákonom chránený aj pred 12.tt. Ale s interrupčnou tabletkou nemám problém, kľudne nech ju schvália (samozrejme ak budú potom ženy dôsledne informovať čo majú očakávať, a ideálne ak ju budú podávať pod dohľadom, v nemocnici) - nemám s ňou problém v zmysle, že mi to príde jedno, ako sa žena rozhodne ukončiť život dieťaťa - výsledok je ten istý. Čo mi vadí v tejto téme je zavádzanie verejnej mienky.

selena_luna
25. jún 2023

@any_soj
K printscreenu odpoved nadvazuje na prvu otazku "Keď ste počuli premiéra Ľudovíta Odóra povedať, že dal voľnú ruku ministrovi zdravotníctva Michalovi Palkovičovi, aby sa na interrupčnú tabletku vedecky pozrel a ak treba, tak to podpísal, čo ste si pomysleli? Že konečne?"
A v tejto dalsej odpovedi je klucove to DOTERAZ "doteraz okolo sedem- až osemtisíc žien ročne na Slovensku nemalo oficiálne šancu, aby sa maternica vyprázdnila. Teda, aby sa ukončila tehotnosť pri zamlčanom potrate liekmi. Tiež museli podstupovať chirurgický zákrok. "

Pise to doslova. Oficialne som ja osobne nemohla po zamlcanom potrate ukoncit tehotnost liekmi a musela som ist na kyret. Jasnejsie to uz nejde ale v tvojom svete KLAME a zavadza jeden z najvacsich odbornikov. Urcite klame aj prezident Redecha, klamu zenske kruhy a klamem aj ja. Gratulujem k paranoji, na stastie, na nu lieky su.

any_soj
17. júl 2023

@selena_luna keďže táto nemocnica mala post, kde spomínala aj misoprostol, spýtala som sa ich, či je to u nich naozaj možné, a tiež cj nemajú info o tom, ako to funguje v iných nemocniciach. O iných nemocniciach nevedia, ako to je, ale u nich dostupný je a je v súlade s právnymi normami. Prečítaj si ešte raz, čo si mi tu tvrdila... Opakujem, že tlak na to, aby bol misoprostol používaný gynekológmi pri ošetrení MA treba vyvíjať na gynekológov, nie na politikov, nakoľko na tom nie je nič nelegálne a nikdy ani nebolo. Lebo ošetrenie MA nie je interrupcia. Je dôležité, aby ženy neverili klamstvám o tom, že je to na Slovensku nelegálne a tlačili na gynekológov, aby ich v prípade ich záujmu ošetrili takto.

selena_luna
18. júl 2023

@any_soj este si zisti odkedy ho maju v ponuke.

any_soj
18. júl 2023

@selena_luna vyše roka, a?

selena_luna
18. júl 2023

@any_soj takze stale plati, ze ja som tu moznost nemala. BTW, Stara Lubovna sama priznava, ze tabletku ponukaju len vdaka lekarni VIVA a b ez nich by tuto metodu nemohli ponuknut- To mi teda neznie ako systematicke a udrzatelne riesenie. tebe snad ano?

any_soj
18. júl 2023

@selena_luna ja tvrdím, že táto možnosť je málo dostupná, a treba tlačiť na lekárov, aby sa s tým niečo robilo. Ty ale tvrdíš, spolu so Zahumenskym, že táto možnosť je na Slovensku nelegálna kvôli vláde (on to opakovane tvrdí verejne, že je to kvôli tlaku katolíkov) a to je klamstvo. Namiesto toho by mohol použiť svoj vplyv a poriešiť, prečo liek nie je súčasťou ponuky všade - prečo inde to gynekológovia neriešia.

selena_luna
18. júl 2023

@any_soj ach, uz zase klamame. co tak si to, co povedal precitat este raz:

Existuje racionálny dôvod, prečo interrupčnú tabletku u nás ešte nemáme?

Myslím, že neexistuje. Genéza je veľmi podivná. Neviem presne kedy, ale viem, že to bolo za Ficovej vlády, za ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej sa liek na vyprázdnenie maternice zaregistroval.

Myslím, že to bol rok 2012.

Áno. Potom sa zrazu registrácia bez nejakých dôvodov zrušila. Ako odborná spoločnosť sme o tom nevedeli, liek zmizol. Myslím si, že došlo k velikánskemu omylu. Tie látky sú dve, misoprostol a mifepriston.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23176988/gynekolog-zahum...

suma sumarum: liek bol a zrazu prisiel o registraciu. legalne sme to schvalili, ale tabletka nebola. zmizla, je fuc. teraz sa opat pouziva. v maji 2021 este nebola, ja som tu moznost teda urcite nemala. neviem, ale raz ked povie primar jednej z najvacsich porodnic, ze dlhe roky tuto tabletu nemali, tak klame a vlastne sa len stacilo obratit na lekaren viva v starej lubovni.

kathak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierocek2820
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre