Pozitívny screening

lavie17
24. jún 2021

Ahojte dievčatá, vyšiel mi druhý screening pozit. 1:240 na Down. Odporúčajú amnio alebo Trisomy. Myslíte, že je to vysoké riziko? Je to prvé bábo a vôbec sa do toho nevyznám. Amnio sa bojím riskovať.

any_soj
25. jún 2021

@lavie17 ahoj 🙂 ak chces mať istotu, ako to je, určite radšej trisomy či nifty. Amniocenteza má väčšiu pravdepodobnosť potratu/príliš predčasného pôrodu, než je 1:240 riziko DS. Každopádne... DS sa stal synonymom hrôzy tehotnych mám, hoci túto hrôzu šíria ľudia, ktorí nemajú skúsenosť vzťahu s človekom s DS. Napríklad táto mamička naopak odporúča - nečítajte všeobecné informácie, čítajte skutočné príbehy... https://m.facebook.com/downovsyndrom.sk/photos/... tiež napríklad platforma rodín ponúka poradenstvo "rodičia rodičom", rodičia detí s rôznym zdravotným stavom ponúkajú svoju pomoc a skúsenosti. Je ich tam viac aj s deťmi s DS. S pani Vlčkovou som sa stretla aj osobne, úžasné príjemná žena. "Dodržiavajú etický kódex a absolvovali 120 hodín vzdelávania s odborníkmi, aby ich poradenstvo bolo bezpečné a aby vám naozaj pomohlo. V prípade potreby vás laická poradkyňa odkáže na odborníkov."
https://www.platformarodin.sk/rodiciarodicom/la...

mia1312
16. júl 2021

Ja som mala prvy screening negativny, druhy vyšiel pozitivny. Morfologicky usg v myslave menšia nosova kosticka, otvorena FOA na srdiečku, pozitivny Prenascan na trizomiu 21. Pomer 1:2 na DS. Amnio som odmietla. Prerušenie tehotenstva som odmietla.
Mame krásnu dcérku s potvrdenou diagnozou.

lavie17
autor
17. júl 2021

@mia1312 ja som tiež amnio odmietla. Každopádne, dala som si urobiť Trisomy a tie už vyšli negatívne. Ešte ma aj tak čaká morfo. Gratulujem ku krásnemu dievčatku ❤️

nikuska625
17. júl 2021

Ahoj ja som mala pri druhej dcérke pozitívny screening na downov syndróm 1:9. Išla som na trisomy test a tam mi to upravili na 1:3500. Dcérka je zdravá 🙂🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre